Kawa

Kawa

Autor: Ika Graboń

Kawa to najpopularniejszy napój na świecie. Wielu z nas nie może bez niej żyć: niektórzy zadowalają się rozpuszczalną zalewaną wrzątkiem. inni nie mogą się obyć bez ekspresu do kawy. są też i tacy. którzy weszli na wyższy poziom wtajemniczenia i przepadają za arabicą z chemexa.

Z tej książki dowiesz się. co naprawdę przyciąga nas do kawy. co wpływa na jej smak. czym jest sensoryka i cupping. Podpowiemy. jak znaleźć tę odpowiednią. ulubioną. jedyną oraz wyjaśnimy. na czym polegają alternatywne sposoby parzenia i jakie są ich supermoce. Jeśli nudzi cię już twoja mała czarna lub chcesz poznać lepiej swój obiekt pożądania. zapraszamy w podróż do świata specialty coffee. papierowych filtrów i Trzeciej Fali Kawy.

Oto obowiązkowa pozycja na półce każdego kawosza

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 33.99


Przygody młodego przyrodnika

Autor: David Attenborough

W 1954 roku młody prezenter telewizyjny David Attenborough otrzymał propozycję życia – miał podróżować po całym świecie w poszukiwaniu rzadkich. trudno osiągalnych zwierząt do kolekcji londyńskiego zoo oraz filmować swoje wyprawy na potrzeby nowego programu telewizji BBC pod tytułem ‚Zoo Quest’ (Zoologiczne poszukiwania).

Oto historia tych podróży. Podczas wędrówek w poszukiwaniu gujańskich mrówkojadów. wielkich indonezyjskich ‚smoków z Komodo’ i paragwajskich pancerników autor i pozostali członkowie zespołu musieli korzystać z gościny miejscowych plemion oraz zmagać się z drapieżnymi rybami. agresywnymi jeżozwierzami nadrzewnymi i biegłymi w sztuce ucieczek dzikimi świniami. a także ze zdradliwym terenem i nieprzewidywalną pogodą. żeby móc rejestrować piękno i biologicz

Wydawnictwo: Znak

Cena: 25.99remigiusz mróz testament chomikuj audiobook, narzędzia marketingu terytorialnego, immunopatologia, supruniuk, wzorce zachowań, tylko twoj, michał kuźmiński, jan waga, motyw śmierci, geometria wykreślna, mariana zapata, zaburzenia psychiczne i rozwojowe dzieci a szkolna rzeczywistość, cichy ślub, sabrina komiks, niepokorne damy, twierdza krzyżowiec 1, jacek pasieczny, król edyp autor…