Outsider

Outsider

Autor: Stephen King

Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King. znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości. przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.

W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland. trener drużyn młodzieżowych. nauczyciel angielskiego. mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson. którego syna Maitland kiedyś trenował. nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi. ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.

Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły. porywająca opowieść Kinga wchodzi na wyższe obroty. napięcie narasta. aż staje się niemal nie do zniesienia. Terry Maitland na pozór jest miłym człowiekiem. ale czy ma drugie oblicze? Odpowiedź szokuje – tak jak szokować potrafi tylko Stephen King.

W serialu na podstawie bestsellerowej powieści mistrza grozy występują m.in. Ben Mendelsohn. Cynthia Erivo oraz Bill Camp. Premiera 13 stycznia w HBO.

Stephen King (ur. 1947 w Portland) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: ‚Miasteczko Salem’. ‚Misery’. ‚Dallas ’63′ czy ‚Lśnienie’. Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów. tłumaczeń na przeszło 30 języków. a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną. powieściopisarką Tabithą King

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 38.4


Ja chyba zwariuję!

Autor: Agata Przybyłek

Miłość można znaleźć wszędzie. nawet… w szpitalu psychiatrycznym! 

Nina ma dwójkę dzieci i byłego męża. Tak jak żywioł powietrza. jest silna i niezależna. jednak nie ze wszystkim zawsze daje sobie sama radę. Zresztą kto by dawał. gdy w pracy atakuje cię szalony pacjent. twój były jest wiecznym nastolatkiem. mamusia znajduje ci nowego męża na portalu randkowym. a ty w dodatku potrącasz autem nauczycielkę swojego dziecka?

Na szczęście Nina może liczyć na wsparcie rodziny oraz przystojnego kolegi z pracy. psychiatry Jacka. Na nieszczęście obydwoje mają ten sam problem – nadopiekuńcze rodzicielki. 

Podczas gdy mama Niny cieszy się. że córka wreszcie się zakochała. mama Jacka nie jest zachwycona faktem. że syn z kimś się umawia. Tylko jak tu sabotować związek swojej doro

:

Cena:


Bolszewicy i apostołowie

Autor: Sylwia Frołow

Bolszewicy i apostołowie to osiem fascynujących życiorysów i osiem postaci. które wywarły istotny wpływ na dzieje dwudziestowiecznej Rosji. Ich dzieje to opowieść o walce. polityce. rewolucji. miłości. wierze. bólu i śmierci. A ponad nimi tragiczne pytanie: „Czy było warto?”. Wielki pisarz Maksym Gorki. który stał się człowiekiem instytucją. Bracia Aleksander i Włodzimierz Uljanowowie. którzy byli niczym awers i rewers tej samej monety. Mikołaj II. czyli Hiob zasiadający na tronie cara. Aleksander Parvus – czerwony kapitalista. który kupił rewolucję. Borys Sawinkow. terrorysta i romantyk. Maria Spiridonowa. która stała się świętą pośród rewolucjonistów. I Aleksandra Kołłontaj – apostołka miłości. chcąca udowodnić kobietom. że w niczym nie są gorsze od mężczyzn.

Stali

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 24.9


:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 28.99


Blizna

Autor: Auður Ava Ólafsdóttir

Urzekająco przewrotna islandzka opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie.

„Czy świat za mną zatęskni? Nie. Czy świat beze mnie będzie uboższy? Nie. Czy świat da sobie radę beze mnie? Tak. Czy świat jest lepszy teraz. kiedy ja się na nim zjawiłem? Nie. Co zrobiłem. aby go poprawić? Nic”.

Jonas Ebeneser zbliża się do pięćdziesiątki. jest po rozwodzie. wyremontował już pięć kuchni. położył kafelki w siedmiu łazienkach. ale nie potrafi ułożyć sobie życia. Postanowił więc ułożyć sobie śmierć. Pakuje do walizki wiertarkę i wyjeżdża do niewielkiego hotelu Silence gdzieś w kraju jeszcze niedawno ogarniętym wojną. 

Uhonorowana Nagrodą Rady Nordyckiej i Islandzką Nagrodą Literacką „Blizna” opowiada o życiu. które straciło cel. To porywający i pełen błysko

:

Cena:romantyzm daty graniczne, jak jesc slodycze i nie tyc, oskar i pani róża ebook, ockhama, miasteczko zbrodni, ebooki, dama ze szmaragdami, save me pdf, rzymski żołnierz, chłopak który wiedział o mnie wszystko pdf, grawimetria chemia, podstawy fizyki tom 1 pdf, komórki się pani pomyliły, nietypowa matka polka pdf, henry hazlitt – „ekonomia w jednej lekcji”, lego star wars original trilogy, ebook czy książka, sporządzanie potraw i napojów, audiobook czarna owieczka, inny świat mobi…