Trinkets

Trinkets

Autor: Kirsten Smith

Spotkania grupy anonimowych kleptomanów to nie miejsce dla porządnych nastolatek. A jednak tam właśnie trafiają dwie dziewczyny. którym niczego w życiu nie powinno brakować. Tabitha Foster ma wszystko. czego można pragnąć: pieniędzy jak lodu. tłum przyjaciół. popularność. najprzystojniejszego chłopaka w szkole… Brakuje jej tylko dreszczyka emocji. Tego samego. od którego jest uzależniona Elodie Shaw. cicha i nierzucająca się w oczy dziewczyna. Za to obecność Moe w takim miejscu nie powinna dziwić – wszyscy wiedzą. że to zadymiara. trzymająca się z najgorszymi szkolnymi szumowinami.Tabitha. Elodie i Moe: królowa szkoły. dziewczyna-cień i twardzielka – takiego trio nikt nie potrafiłby sobie wyobrazić razem. A jednak rzucone przez Tabithę wyzwanie sprawia. że zaczyna je łączyć dziwna nić

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 32


ISBN

9788365645159: Wydawnictwo

Format

45: https://woblink.com/ebook/laptop-rowniez-dla-seniora-marek-smyczek-pawel-stych-arkadiusz-gawel-162924u

Cena: Paweł Stych


Saga rodu Forsyte`ów.Tom 2

Autor: John Galsworthy

Powieść wszechczasów w nowym. pięknym wydaniu!

Londyn. 1886 rok. Spotkanie na zaręczynowym przyjęciu staje się początkiem dramatycznych zdarzeń. które na zawsze dzielą zamożną mieszczańską rodzinę Forsyte’ów. a ich losy przez następne kilkadziesiąt lat śledzimy w trzech tomach tej mistrzowskiej powieści.

Żaden z utworów Johna Galsworthy’ego. laureata literackiej Nagrody Nobla. nie cieszył się taką poczytnością jak ‚Saga rodu Forsyte’ów’. Co decyduje o tym. że ta książka intryguje czytelników do dziś? Krytycy pisali o epickim rozmachu i kronikarskim obiektywizmie. starannie wyważonej narracji. bezstronności i chłodnym dystansie w kreowaniu bohaterów. Zgoda. ale jest jeszcze jeden walor – psychologia. Mistrzowskie operowanie introspekcją. opisy wahań moralnych i uczuciowych. finezyjne wyrażanie stanów wewnętrznych. szczególnie w sytuacjach krańcowych – oto wartości. które decydują o tym. że ‚Saga rodu Forsyte’ów’ brzmi ciągle świeżo i współcześnie.

To one sprawiły. że książka była wielokrotnie ekranizowana. a ostatnia wersja serialu na jej podstawie zainspirowała m.in. twórców ‚Downton Abbey’.

…za jego wybitną sztukę opowiadania. której najwyższą formą jest ‚Saga rodu Forsyte’’ów’.

Uzasadnienie przyznania Johnowi Galsworthy’emu w 1932 r. Literackiej Nagrody Nobla

.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32tajemnice hoteli dubaju, ruth benedict wzory kultury, meritum rachunkowość, szklany tron 2, platforma książek elektronicznych pwn, szwaja, pomocnik kata, apartament w paryżu musso chomikuj, walter sonnenbruch, jak przestać się martwić i zacząć żyć audiobook za darmo, szpital przemienienia lem, regina brett jesteś cudem pdf, wyzwanie stoika, niepełnosprawność słuchowa stopnie, słowiańskie języki, nawet o tym nie wspominaj pdf…