Powieści mniejsze

Powieści mniejsze

Autor: Nikołaj Gogol

Powieści pisane przez Nikołaja Gogola zawsze cechowały się opisem społeczeństwa. do którego przecież przynależał. ale okraszone dużą dozą satyry. Nie inaczej jest w Powieściach Mniejszych. które są swoistym zapisem historii codzienności. która go otaczała – w krzywym zwierciadle.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


The Chimes

Autor: Charles Dickens

The Chimes – a novella by Charles Dickens. an English writer who is regarded by many as the greatest novelist of the Victorian era.

On New Year’s Eve. Trotty. a poor elderly ‚ticket-porter’ or casual messenger. is filled with gloom at the reports of crime and immorality in the newspapers. and wonders whether the working classes are simply wicked by nature. His daughter Meg and her long-time fiancé Richard arrive and announce their decision to marry next day.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.99


Złodziej czasu

Autor: Terry Pratchett

Czas jest zasobem – wszyscy wiedzą. że trzeba nim gospodarować. Na Dysku zadanie to przypada Mnichom Historii. którzy magazynują go i przepompowują z miejsc. gdzie się marnuje (na przykład spod wody – ile czasu potrzebuje dorsz?). do miast. gdzie nigdy nie ma dość czasu. Ale konstrukcja pierwszego na świecie naprawdę dokładnego zegara staje się dla Lu-Tze i jego ucznia Lobsanga Ludda początkiem wyścigu… no. z czasem. Ponieważ ten zegar zatrzyma czas. A to będzie dopiero początkiem kłopotów. ‚Złodziej czasu’ prezentuje także pełen komplet postaci drugoplanowych – bohaterów i złoczyńców. yetich. mistrzów sztuk walki oraz Ronniego. piątego Jeźdźca Apokalipsy (który odszedł. zanim stali się sławni).

Książka uznana przez Rzeczpospolitą za bestseller roku 2007.

W lepszym świecie byłby uznany za pisarza wybitnego. a nie tylko popularnego… To najlepszy Pratchett. jakiego czytałem… Powinien być mocnym kandydatem do Nagrody Bookera.

Charles Spencer. ‚Sunday Telegraph’

Czyta się z bezbłędną płynnością i pewnym tempem. które stały się przez lata znakami firmowymi Pratchetta.

Peter Ingham. ‚Times on Saturday’

Terry Pratchett jest jednym z wielkich konstruktorów światów dodatkowych – czy też wyimaginowanych albo alternatywnych. Nie jest wtórny. Jest zbyt mocny… ma rzeczywistą energię prawdziwego bajarza.

A. S. Byatt. ‚The Times’

Jednych ucieszą tropy pop-kulturowe i liczne aluzje do filmów akcji. od szpiegowskich klasyków po tak popularne ostatnio kopane kino klasy B. Inni zapewne zacierać będą ręce z radości zawsze tam. gdzie autor w sposób pozbawiony jakiejkolwiek złośliwości wyśmiewa wszelkie stereotypy oraz etykiety. Miłośnicy biblijnej symboliki. a w szczególności Apokalipsy według św. Jana. także nie zostaną odprawieni z kwitkiem. Powinni szykować się na chwilę. kiedy to czas dobiegnie końca. Pratchett w sposób uroczy przemycił świetny traktat filozoficzny. w którym przytacza najciekawsze pytania o naturę czasu. istnienie i nieistnienie oraz kwestię poznania i doświadczenia.

Dominika Węcławek. ‚Życie Warszawy’

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield. zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste. że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść ‚The Carpet People’. a potem kolejne ‚The Dark Side of the Sun’ (1976) i ‚Strata’ (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – ‚Kolor magii’. Po ukazaniu się w 1986 roku książek ‚Blask fantastyczny’ i ‚Mort’ Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek. jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


ISBN

9788382261776: Wydawnictwo

Format

8.49: https://woblink.com/ebook/z-mateczka-na-morderbergu-herbert-george-wells-203283u

Cena:


Odlot za tydzień

Autor: Barbara Nawrocka Dońska

Powieść jednej z najpopularniejszych autorek PRL-u!

Bohaterem. a zarazem narratorem tej psychologiczno-obyczajowej powieści jest młody inżynier. który usiłuje uporządkować plany i cele na rozpoczęty właśnie rok. Mężczyzna musi niebawem udać się do Afryki. co nie jest dla niego łatwe. gdyż przeżywa właśnie fascynację intrygującą kobietą o imieniu Magdalena.

Utwór obfituje w przemyślenia bohatera-narratora. który uważnie obserwuje kulturową i społeczną rzeczywistość powojennej Polski.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


https://woblink.com/product-publication/download/203011/epub

1:

:

Cena:aleksander jabłonowski agent, 1517 luter, tiziano terzani nic nie zdarza się przypadkiem, salij, stulecie winnych audiobook, jean raspail obóz świętych, rocznik polskiej polityki zagranicznej, wzory pism urzędowych, przyłączenie wileńszczyzny do polski, poczwarka pdf, olga tokarska, ordynacja podatkowa 2020 pdf, jaś i janeczka…