Życie zmienia się. ale się nie kończy. Chrześcijańskie przeżycie żałoby

Życie zmienia się. ale się nie kończy. Chrześcijańskie przeżycie żałoby

Autor: Popławski Krzysztof

Ta książka daje nadzieję i realne wsparcie w żałobie!

Śmierć dotyka nie tylko osoby najbardziej związane ze zmarłym. ale także ich bliskich. Szok. rozpacz. cierpienie. gniew. bezradność. a jednocześnie konieczność zorganizowania najpierw pogrzebu. a potem – życia na nowo. Jak to wszystko udźwignąć? W formule Q&A. zwięzłych pytań i nieco bardziej rozbudowanych odpowiedzi. z tematem zmierzyły się dwie doświadczone psychoterapeutki oraz ceniony dominikański duszpasterz. Dzięki kompetencjom autorów wymiar psychologiczny przeplata się z teologicznym i w efekcie lektura Życie zmienia się. ale się nie kończy. Chrześcijańskie przeżycie żałoby stanie się pomocą w trudnym doświadczeniu straty.

Całość podzielona jest na trzy części. w których autorzy odpowiadają na najczęściej zadawane pytania związane z tajemnicą śmierci i zmartwychwstania; m.in. Jak po chrześcijańsku podejść do śmierci i straty? Jak o nich rozmawiać? Jak je przeżyć? Jak pomóc tym. którzy odeszli. a jak tym. którzy pozostali pogrążeni w rozpaczy i uczuciu pustki? Czy żałoba ma cel? Jakie są jej fazy? Dodatkowo w publikacji znaleźć można rekomendowaną literaturę związaną z tematem oraz przydatne adresy organizacji niosących pomoc osobom znajdujących się w żałobie.

Wiele osób dotkniętych nagłą śmiercią bliskich. szczególnie śmiercią tragiczną lub przedwczesną zadaje sobie fundamentalne pytanie – Czy Bóg jest dobry. skoro dopuszcza taki rodzaj śmierci? Dominikanin Krzysztof Popławski OP odpowiada na nie tak: Często w tego rodzaju pytaniach jest ukryte założenie. że śmierć jest czymś najgorszym. co nas spotyka. Oczywiście znamy przykłady tragicznych. okrutnych śmierci. (…). A z drugiej strony. dla kogoś. kto jest blisko Boga. każdy czas jest odpowiedni. by spotkać się ze śmiercią. czyli z Bogiem w nowym życiu. Nie wiem. czy Bóg chce tych tragicznych śmierci. Nie mógłbym powiedzieć ze spokojem. jak niektórym się to zdarza: „Bóg tak chciał”. Czasem myślę. że Bóg wcale tak nie chciał. i nie wiem. dlaczego do tego wszystkiego dopuścił.

Inni pytają: Czy można się użalać nad sobą. gdy odchodzą bliscy? Ewa Chalimoniuk odpowiada: Oczywiście. bo śmierć jest aktem nieodwracalnym. Nie można sprawdzić empirycznie. co się dzieje po śmierci. Czujemy się osieroceni. doświadczamy nagle bardzo dużej zmiany i musimy się jakoś zmierzyć z tym. co nas czeka bez osoby. która zmarła.

Jeszcze inni głowią się na tym. w jaki sposób wspierać bliskich. szczególnie na początku żałoby? Elżbieta Sobkowiak radzi: To. co możemy zrobić w pierwszym etapie żałoby. w szoku. to być. Dla wielu osób wydaje się to za mało. ale z mojego doświadczenia terapeuty wiem. że to najbardziej pomaga żałobnikom. Bardzo doceniają to. że w obliczu tragedii nie byli sami. mieli na czyim ramieniu płakać. zostali wysłuchani. Nie musimy szukać górnolotnych słów czy też gestów. wystarczy być blisko i słuchać. Pacjenci za to są najbardziej wdzięczni i tego najbardziej im brakuje.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 26.99


Zawód fotograf

Autor: Chris Niedethal

Nowe. uzupełnione wydanie kultowej książki

Czołg pod kinem Moskwa z Czasem apokalipsy to fotograficzna ikona stanu wojennego. Zdjęcie zrobione z dystansem i sercem. Przez chłopaka z aparatem i brytyjskim paszportem. który przyjechał tu w 1973 roku. Przez zauroczonego Polską dziennikarza. relacjonującego dla świata wydarzenia zza żelaznej kurtyny. „Obserwowałem rewolucje w Pradze. Berlinie i na Węgrzech. Ale moje serce pozostało w Gdańsku” – wspomina udział w sierpniowym strajku w stoczni. Dla „Newsweeka”. „Time’a”. „Spiegla” fotografował powstanie Solidarności. pierwszą wizytę Jana Pawła II. stan wojenny i upadek komuny.

To książka o tym. jak pewien dziennikarz z Zachodu wsiąkł w kraj. którego dzieje miał relacjonować. W jego wspomnieniach dawnych i współczesny

:

Cena:


Bezpieka pogranicza

Autor: Lech Kowalski

O bezpiece cywilnej. znanej jako UB (Urząd Bezpieczeństwa) i SB (Służba Bezpieczeństwa) – słyszał każdy Polak. Zwiad WOP był kolejną bezpieką. tym razem w strukturach Ludowego Wojska Polskiego (LWP). tuż obok zbrodniczej Informacji Wojskowej (IW) i jej następczyni Wojskowej Służby Wewnętrznej (WSW).

POGRANICZE W OGNIU ** POWOJENNE GRANICE POLSKI ** FORMOWANIE WOJSK OCHRONY POGRANICZA ** UTRWALACZE WŁADZY LUDOWEJ ** ZWIAD WOP – ELITA BEZPIECZNIACKA EDUKACJA POGRANICZNIKÓW ** USZCZELNIANIE GRANIC ** INWAZJA NA CZECHOSŁOWACJĘ ** STAN WOJENNY

Bezpieczniackie służby cywilne zostały po roku 1989 poddane weryfikacji. natomiast wojskowe zwartym szykiem. spokojnie i bez strat. przemaszerowały ku nowej – jak sądziliśmy. niepodległej – już rzeczywistości.

Niniejsza monografia obejmująca lata 1945-1989. wiedzie od kołyski bezpieczniackiej po resortową emeryturę. wszechstronnie dokumentując działalność WOP Polski Ludowej. Ukazuje zasady funkcjonowania formacji. przedstawia kadrę dowódczą i motywy jej postępowania. ułatwiając zrozumienie pozornie niezwiązanych ze sobą mechanizmów transformacji po roku 1989.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 34.99


ISBN

9788380029095: Wydawnictwo

Format

45: https://woblink.com/ebook/lunatycy-jak-europa-poszla-na-wojne-w-roku-1914-tomasz-fiedorek-clark-christopher-malwina-fiedorek-189894u

Cena:damnation gra, mózg odporny na stres, w śnieżna noc, dante alighieri książki, witold gombrowicz, ferdydurke, testy klasa 4 matematyka, homo deus audiobook chomikuj, gorzej byc nie moze, nagrody nobla w dziedzinie literatury, elita brayshaw high, ziarno i krew, czyste sumienie, trudi canavan wielki mistrz pdf, za wsze czasy, trzepot skrzydeł grochola, krzyżówka dla dzieci, nie odkładaj życia na później, irena zimmermann-górska, wielka rzeka, ufo z roswell, co u pana słychać, françois olivennes…