https://woblink.com/product-publication/download/200961/epub

https://woblink.com/product-publication/download/200961/epub

1:

:

Cena:


Nowe prądy

Autor: Bolesław Prus

„Nowe prądy” to utwór autorstwa Bolesława Prusa. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury pozytywizmu i współtwórcy realizmu.

“ Pan Anastazy Koński (ale nie z tych Końskich. tylko z innych) był ładnym blondynem i zapaleńcem. co jeszcze nie nadaje praw do tytułu bohatera. lecz obok tego miał duży zasób sił fizycznych i umysłowych. a w dodatku wytrwałość. co już znaczy bardzo wiele.Gdy się zapalił do jakiejś idei. wnet chciał ją w czyn wprowadzić; nie robił tego jednak na gorąco. ale po dojrzałym namyśle i odtąd popychał sprawę do końca. choćby się niebo i piekło przeciw niemu sprzysięgły (naturalnie — w znaczeniu przenośnem). Znakomite przymioty takie rzadko notują się na naszej giełdzie społecznej. szczególniej obleczone w garnitur. należący do jednej i te

Wydawnictwo: Dom Horroru

Cena: 35


Środek przeciwko pijaństwu

Autor: Anton Czechow

“Środek przeciwko pijaństwu” to opowiadanie Antoniego Czechowa. jednego z najsłynniejszych rosyjskich pisarzy i dramaturgów. Uznawany jest powszechnie za mistrza małych form literackich.

„Do miasta B. przybył na gościnne występy w oddzielnym przedziale I-szej klasy popularny recytator i komik p. Feniksow-Dzikoobrazow II-gi. Wszyscy. którzy go spotykali na dworcu. wiedzieli. że bilet pierwszej klasy został zakupiony na przedostatnim przystanku jedynie dla „fasonu“. wszyscy bowiem doskonale widzieli. że bez względu na późną jesień i chłód. głośny artysta nosił stare letnie paletko i wyłysiałą czapkę fokową. lecz mimo to. gdy z okna pociągu wyjrzała sina. zaspana twarz Dzikoobrazowa II-go. wszyscy poczuli pewne wzruszenie. połączone z pragnieniem jak najprędszego poznania artysty.”

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99mojein, magdalena okraska, wielkie nadzieje charles dickens, dary anioła miasto zagubionych dusz, arthur schopenhauer świat jako wola i przedstawienie, kwiat kalafiora test, najsłynniejsze powieści historyczne, mirabelka harasimowicz, ochęduszko koła zębate pdf, jak pies pokazuje ze cie kocha, rok 1984 orwell, waginy chomikuj, co już potrafię klasa 3 pdf, język łaciński podręcznik dla lektoratów szkół wyższych pdf, badania idiograficzne, jak napisać pracę dyplomową, nesbo królestwo, konflikty zbrojne na bliskim wschodzie, stulecie winnych o której, gwiezdne wojny audiobook, wymień umysł na lepszy model…