Od ucha do ucha

Od ucha do ucha

Autor: Marcin Pałasz

Pamiętacie historię 13-letniego Gucia. próbującego zdobyć serce Lutki? Tak. to była historia opisana w książce Licencja na zakochanie! Teraz macie okazję przekonać się. co było dalej.

Od ucha do ucha to wybuchowa mieszanka wątków romantycznych i kryminalnych. sploty niesamowitych przypadków i przekomicznych zbiegów okoliczności. czyli po prostu… wakacje kilkorga nastolatków przedstawione przez niezawodnego Marcina Pałasza.

Lubisz się śmiać – będziesz szczęśliwy! A jeśli nie lubisz… i tak będziesz się śmiać 🙂

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 18.9


O człowieku. który chciał być królem

Autor: Rudyard Kipling

“O człowieku. który chciał być królem” to nowela Rudyarda Kiplinga. angielskiego prozaika i poety. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

„O człowiek. który chciał być królem” to opowieść Rudyarda Kiplinga o dwóch brytyjskich poszukiwaczach przygód w Indiach Brytyjskich. którzy stają się królami Kafiristanu. odległej części Afganistanu.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Najada

Autor: Zyta Oryszyn

Debiut Zyty Oryszyn z 1970 roku to napisana z czułością. ale niepozbawiona stylistycznej brawury opowieść o życiu na wsi. Opowieść. w której karty na pozór są już rozdane. a role i tożsamości. także płciowe. raz na zawsze przypisane. lecz mimo to życie tchnie. kędy chce. nie zważając na to. co esencjalne. Po pięćdziesięciu latach od pierwszego wydania Najadę czyta się jako przeciwwagę wobec tworzonego przez mężczyzn kanonu literatury chłopskiej. Myśliwski. Pilot. Redliński? Owszem. ale przede wszystkim Oryszyn.

*

Bohaterki Najady – Amy Topolniakówna. matka Sawki. zmarła pacjentka Ganowskiej. francuska babka Marychny. spędzająca noce z Leonem Wiśka. inne znikające we mgle kobiety – są „pannami z dzieckiem”. umierają przy porodzie lub

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Ania z Zielonego Wzgórza

Autor: Lucy Maud Montgomery

“Ania z Zielonego Wzgórza” to powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. Jest to pierwsza część słynnego na całym świecie cyklu powieści.

Akcja rozgrywa się w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w latach 70. i na początku lat 80. XIX wieku.Główną bohaterką powieści jest Anna Shirley – obdarzona bujną wyobraźnią i szalenie gadatliwa 11-letnia rudowłosa dziewczynka z sierocińca. która zostaje przygarnięta przez mieszkające na Zielonym Wzgórzu niezamężne rodzeństwo Cuthbertów – Mateusza i Marylę. Cuthbertowie zamierzali zaadoptować chłopca. by mógł pomagać Mateuszowi w gospodarstwie. ale na skutek pomyłki zamiast chłopca zostaje wysłana do nich dziewczynka. Maryla zamierza odesłać ją z powrotem do sierocińca albo oddać pod opiekę innej rodzinie. Przej

34.9: https://woblink.com/ebook/legion-niesmiertelnych-tom-2-swiat-pylu-b-v-larson-202815u

Cena:


Stalky i Sp.

Autor: Rudyard Kipling

“Stalky i Sp.” to powieść Rudyarda Kiplinga. angielskiego prozaika i poety. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Kanwą powieści ‚Stalky i Sp.’ stał się czteroletni pobyt autora w elitarnej szkole z internatem. wychowującej uczniów na typowych angielskich gentelmanów.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49anatomia człowieka online, styl bardzo osobisty, piotr milik, filozofia praktyczna, krzysztof ślusarek, moje prawa ważna sprawa, bohater o tysiącu twarzy, teoria obwodów zadania z rozwiązaniami pdf, tomasz mincer, konwenase, gramatyka angielska książka, dręczyciel książka, kroniki ocalałych, chata paul young, bartosz rakoczy, tomb raider underworld solucja, tajemniczy ogrod audiobook, wielka księga cipek opinie, jak znaleźć pustynie w minecraft…