Wypalenie

Wypalenie

Autor: Amelia Nagoski

Przełomowy poradnik. z którego dowiesz się. dlaczego kobiety doświadczają wypalenia inaczej niż mężczyźni. a także poznasz prosty. oparty na wiedzy naukowej plan. który pozwoli ci zminimalizować stres. radzić sobie z emocjami i czerpać więcej radości z życia.

Wypalenie – doświadcza go wiele z nas. Oczekiwania wobec kobiet mocno rozmijają się z rzeczywistością. w jakiej przychodzi nam dziś żyć. więc zarzynamy się. żeby jakoś zasypać tę przepaść. Jak masz „kochać swoje ciało”. kiedy na okładce każdego kolorowego magazynu znajdziesz dziesięć nowych cudownych diet? Jak masz „włączyć się do gry” w pracy. skoro już dajesz z siebie 110 procent. a nikt tego nie docenia? Jak masz żyć zdrowo i szczęśliwie w seksistowskim świecie. który nieustannie powtarza ci. że jesteś zbyt gruba. zbyt roszczeniowa. zbyt głośna. zbyt egoistyczna?

Siostry Emily Nagoski i Amelia Nagoski przybywają z odsieczą – pomogą ci wyrwać się z błędnego koła zmęczenia. Zamiast namawiać nas do ignorowania realnych przeszkód i presji społecznej uniemożliwiających kobietom szczęśliwe życie. ze współczuciem i optymizmem tłumaczą. z czym musimy się zmierzyć. i pokazują. jak walczyć. Z tej książki dowiesz się:

  • jak przejść do końca cykl reakcji stresowej organizmu i powrócić do stanu relaksu i odprężenia
  • jak panować nad „Wskazówką” – mechanizmem regulującym poczucie frustracji
  • jak Konglomerat Bikini utrudnia kobietom kochanie swoich ciał… i jak się przed nim bronić
  • dlaczego odpoczynek. więzi międzyludzkie i zaprzyjaźnienie się z wewnętrznym krytykiem to kluczowe elementy zwalczania i profilaktyki wypalenia

Dzięki zaskakującym danym naukowym. rozsądnym poradom oraz praktycznym kartom pracy i propozycjom ćwiczeń każda kobieta znajdzie na kartach tej książki coś dla siebie oraz poczuje moc tworzenia pozytywnej zmiany. Emily i Amelia nie uznają frazesów o (często kosztownym) dbaniu o siebie ani nie każą nam dążyć do niemożliwego „spełnienia” we wszystkich aspektach życia. Zamiast tego mówią nam. że wystarczy. żebyśmy były takie. jakimi jesteśmy. a dobrostan jest w zasięgu ręki każdej z nas.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Poplątane ścieżki

Autor: Agata Sawicka

Lato w Zaleszycach nieubłaganie dobiega końca… Julianna jest szczęśliwa – już nie musi ukrywać swoich uczuć. Kocha i jest kochana. Każdą wolną chwilę spędza z Danielem. korzystając z ostatnich dni beztroski. Wydaje się. że nic nie jest w stanie zmącić ich szczęścia.

Tymczasem nad starym dworem zbierają się czarne chmury. Do miasteczka przyjeżdżają spadkobiercy rodziny Zaleszyckich. którzy chcą odzyskać posiadłość i urządzić w niej hotel. Przyszłość muzeum i kawiarenki staje pod znakiem zapytania.

Julianna poznaje powojenne losy Emilii i historię zakazanej miłości babci Nusi. Okazuje się. że kobiety łączy więcej. niż ktokolwiek mógłby przypuszczać…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dragon

Cena: 34.95mówcie mi bezprym, egzamin gimnazjalny matematyka zadania otwarte, frodna, jak straciłem na giełdzie milion dolarów, 12 życiowych zasad. antidotum na chaos, katarzyna grochola przeznaczeni, 12 życiowych zasad ebook, gra małżeńska online, rodzina jako wartość, chłopiec dziewczynka, r.w. griffin podstawy zarządzania organizacjami, wykłady z anestezjologii machała, rań, zostań a potem walcz, anna dziewit meller, studio ghibli. miejsce filmu animowanego w japońskiej kulturze, psychopatologia nerwic, rekreacje mikołajka, tara pammi, mikołajek w szkole, patrick dewitt…