Bo trzeba żyć. Gabrynia

Bo trzeba żyć. Gabrynia

Autor: Szymańska Ewa

Apolonia. wdowa i matka czwórki dzieci. mimo że wyszła po raz drugi za mąż. nie do końca czuje się szczęśliwa. Martwi się o swoje pociechy. Najstarsza i najzdolniejsza z nich Gabrynia odkrywa budzący się w niej erotyzm. przeżywa pierwszą miłość i pierwsze rozczarowania. Kończy szkołę i rozpoczyna pracę. Odnosi zawodowe sukcesy i poznaje mężczyznę swego życia. Gabrynia jest szczęśliwa i z ufnością patrzy w przyszłość. tym bardziej że marzenia się spełniają jedno po drugim.

Wybucha jednak wojna. która wywraca wszystko do góry nogami – nie tylko życie bohaterek. ale także ich poglądy na wiele spraw. nawet tak fundamentalnych jak dobro i zło.

Wojenny terror. codzienne życie pod okupacją niemiecką. ukrywanie młodej Żydówki. strach przed śmiercią – świat wokół się

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


Bandyci i celebryci

Autor: Janusz Szostak

W latach 90. ubiegłego wielu światy gangsterów i ówczesnych celebrytów mieszały się ze sobą praktycznie na co dzień. Aktorzy. sportowcy. gwiazdy estrady. a nawet dziennikarze i politycy nie widzieli niczego złego w pokazywaniu się w towarzystwie znanych przestępców. Czuli się nawet w pewien sposób nobilitowani. że znają kogoś z „miasta”. Gdyż dzięki temu mogli choćby liczyć na odzyskanie skradzionego samochodu. zmobilizowanie do efektywnej pracy ekipy remontowej czy dostawę kokainy.

Gotowe na wszystko modelki. aktorki i piosenkarki dzięki gangsterom robiły kariery. które w żaden sposób nie było proporcjonalne do ich talentu.

– Lgnęli do nas tacy ludzie. że czasami sam się dziwiłem. że nie boją się kompromitacji – wyznaje Sokołowski.

Oto prawdziwy obraz Polski lat 90. widzianej oczyma nie tylko „Masy”.

Opowiadamy też o innych ówczesnych celebrytach z przestępczego świata. których pseudonimy i nazwiska stale gościły wówczas na pierwszych stronach gazet. byli powszechnie rozpoznawalni.

Wydawnictwo: Harde Wydawnictwo

Cena: 24.99


ISBN

9788366242432: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/jakimowicz-zycie-jak-film-jakimowicz-jaroslaw-185815u

Cena:julian tuwim książki, siły powietrzne federacji rosyjskiej, debiuty szachowe pdf, moje życie jest, świąteczny gość, mechanika płynów pdf, john bowlby przywiązanie, paris książki, quo vadis streszczenie szczegółowe audiobook, marek kuś, powieść roberta louisa stevensona, oczy ciemności dean koontz, musso apartament w paryżu, asiunia książka pdf, dieta dąbrowskiej pdf, ksiązki romanse, autor nawróconego w jaffie, minier siostry, czasowniki nieregularne hiszpański pdf, as as angielski ćwiczenia pdf, diana palmer nieodparta pokusa pdf, procedury kpp ksrg…