Każdy inny. O naturze ludzi i niepowtarzalności człowieka

Każdy inny. O naturze ludzi i niepowtarzalności człowieka

Autor: Judith Rich Harris

W swojej najnowszej książce Judith Rich Harris. autorka głośnej książki ‚Geny czy wychowanie’. stara się udzielić odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań. nurtujących człowieka od początku jego istnienia – dlaczego każdy z nas jest inny? 

Najlepsza książka roku 2006 w kategorii „Nauka i technika” według czasopisma „Library Journal”. 

Ludzka indywidualność wciąż pozostaje tajemnicą. Współczesne teorie osobowości (i jej rozwoju) nie wyjaśniają. dlaczego na całym świecie nie ma dwóch jednakowych osób. ani dlaczego ludzie różnią się między sobą w taki. a nie inny sposób. Nawet bliźnięta jednojajowe dorastające w tym s

31.5: https://woblink.com/ebook/dziecko-last-minute-natasza-socha-24983u

Cena:


Siedem życzeń

Autor: Małgorzata Kalicińska

Jeden pensjonat. jeden wieczór. kilka opowieści. Babcia Agnieszka wraz z wnukiem przygotowują mazurski pensjonat do Bożego Narodzenia. Chociaż tego roku żaden z gość nie zapowiedział swojej wizyty. oni chcą stworzyć idealne święta. Śnieg ciągle pada. zaspy uniemożliwiają jazdę samochodom. a telefony komórkowe milkną. zamiast przekazywać gorące życzenia. W małym pensjonacie koło Pięknej Góry tej nocy. wbrew swojej woli. spotka się kilka rodzin. Okna pensjonatu rozświetlą się. a jego pokoje wypełni gwar rozmów. Niespiesznych. przypadkowych. pełnych nadziei na lepsze jutro. Ludzie. którzy mieli już nigdy się nie spotkać. znów padną sobie w ramiona. Niemożliwe stanie się możliwe. A wszystko przez śnieg. czarną kurę i Najlepsze Radio Świata. Tego roku kilku bohaterów Cichej 5 powróci. W zupełnie innych okolicznościach będą musieli stawić czoło kolejnym świętom Bożego Narodzenia. Bo czasem los musi nieustannie przypominać o tym. co ważne. Rozświetla niebo i wskazuje nam drogę. A czasem zsyła noc taką jak ta. Noc prawdziwych cudów.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 27.9


Wakacje nad Adriatykiem

Autor: Zofia Posmysz

Jak daleko może posunąć się człowiek – w okrucieństwie i miłości?

Dwie kobiety. które trafiły do piekła. 

Pierwsza wierzy. że uda jej się przeżyć. Druga nie ma nawet nadziei. 

Choć wcześniej się nie znały. zaczyna je łączyć szczególna więź. Silniejsza wie. że musi uratować słabszą. Zrobi dla niej wszystko. Nawet to. do czego w innym czasie nie byłaby zdolna.

Ale czy da się uratować kogoś. kto sam wydał na siebie wyrok?

Powieść o niezwykłej relacji dwóch kobiet. oparta na wstrząsających wydarzeniach z życia Zofii Posmysz; zaskakująco nowoczesna i odważna.

Na nowo odkryte arcydzieło polskiej literatury – historia. która zostanie z Tobą na zawsze.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 27.99


ISBN

9788381252461: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/dziewczyna-we-mgle-donato-carrisi-34462u

Cena:piękny wiek xix, leszek mitrus, mysz z trąbą, stanisław patek, bibliografia w eseju, rondo de gaulla, urodzony zwycięzca 1, ksiazki zbojeckie, minimalizm kosmetyczny, utopia dla realistów, charles perrault baśnie, chłopcy z placu broni książka do czytania online, korespondencja biznesowa po angielsku, książka o czarnobylu, reforma walutowa władysława grabskiego, romulada, sekret księcia, pozegnanie z afryka, camino polaco, nunchi, filozofia smaku blog, 50 twarzy greya książka pdf…