Księżniczka

Księżniczka

Autor: Lucyna Olejniczak

Lena. dorosła kobieta. mężatka. i Lenka. dziewczynka. która dopiero rozpoczyna podróż przez życie – ta sama osoba. ale pierwsza z bagażem doświadczeń tej drugiej. To ciężar. z którym musi się zmierzyć po latach księżniczka tatusia.

W zacnym domu szanowanego inżyniera i budowniczego socjalistycznej Nowej Huty. za zamkniętymi drzwiami. rozgrywa się dramat pozornie idealnej rodziny. Obserwowany oczami dziecka dodatkowo nabiera ostrości.

Dorosła Lena wraca do rodzinnego domu. aby stanąć z ojcem twarzą w twarz i przekonać się. czy wszystko można wybaczyć. czy szacunek i miłość wpisane w relację rodzicielską są silniejsze niż pamięć o krzywdzie.

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna. były pracownik Katedry Farmakologii UJ. jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje. lubi poznawać nowych ludzi. łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów. Autorka bestsellerowej serii ‚Kobiety z ulicy Grodzkiej’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 26.4


Masłem do dołu

Autor: Petr Šabach

Rogal (czy w tym wypadku czeski rohlík) zawsze denerwująco wywraca się na talerzu. w dodatku zwykle masłem do dołu. Prawo natury. z którym trzeba się pogodzić. Tak jak z innymi dość irytującymi faktami. jak choćby tym. że człowiek się starzeje. Jednak czy rzeczywiście jesteśmy na to wszystko skazani? A może by na przykład zaprojektować i opatentować talerzyk. na którym podstępny rogalik nie ma prawa się wykopyrtnąć? Poza tym – czy przekroczywszy pewną granicę wieku. trzeba być nudnym i poukładanym? Bohaterowie Masłem do dołu. dwaj czerstwi sześćdziesięciolatkowie Arnošt i Evžen. są innego zdania.

Masłem do dołu to najnowsza powieść Petra Šabacha. która z miejsca uzyskała w Czechach status bestsellera i znalazła się w finale Nagrody Josefa Škvoreckiego.

Wi

31.5: https://woblink.com/ebook/cycero-trylogia-rzymska-i-robert-harris-piotr-amsterdamski-24888u

Cena:


Polscy terroryści i zamachowcy

Autor: Sławomir Koper

Sławomir Koper porusza temat aktualny. niestety znany nie tylko ze współczesnych filmów i książek sensacyjnych. Opowiada o terroryzmie w historii Polski. poczynając od sztyletników z okresu powstania styczniowego. a kończąc na Januszu Walusiu. który w kwietniu 1993 roku zamordował szefa południowoafrykańskich komunistów. Chrisa Haniego. Na kartach książki przewijają się skrytobójcy i zamachowcy. działający w imię wielkich idei i z niskich pobudek.

Wydawnictwo: Harde Wydawnictwo

Cena: 29.99


Historia Korei

Autor: Joanna Rurarz

To pionierskie na polskim rynku kompendium dziejów Korei obejmuje okres od chwili pojawienia się pierwszych mieszkańców Półwyspu Koreańskiego po czasy nam najbliższe. Obok tradycyjnej wizji dziejów. rozpowszechnionej w samej Korei. przytacza także wiele teorii i hipotez spoza oficjalnego nurtu badań. tworzonych i rozwijanych w obu państwach koreańskich. Japonii i na Zachodzie.Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców – może stanowić zarówno podręcznik akademicki. jak i popularnonaukowe źródło dla osób amatorsko zainteresowanych Dalekim Wschodem. Sprzyjają temu specjalnie wyodrębnione z głównego tekstu i opatrzone fotografiami lub rysunkami noty-dygresje. poświęcone zabytkom kultury i nauki koreańskiej. wielkim postaciom. słynnym miejscom oraz wartym baczniejszej uwagi zagadnieniom.

Wyd: https://woblink.com/ebook/sztokholm-katarzyna-tubylewicz-146832u

Cena:


Skorumpowani

Autor: Don Winslow

Zawsze wiemy. jak coś się zaczęło. ale nigdy nie możemy przewidzieć. jak się skończy. Denny Malone nie ma wielkich marzeń. chce po prostu być dobrym gliną. Nazywany królem północnego Manhattanu. wielokrotnie nagradzany nowojorski sierżant policji. jest rzeczywistym dowódcą grupy Da Force. To najlepsi z najlepszych. najbystrzejsi i najbardziej bezwzględni funkcjonariusze. elitarny zespół o nieograniczonych uprawnieniach. powołany do zwalczania gangów. handlu narkotykami i bronią. Przez osiemnaście lat służby. dniem i nocą. Malone. zawsze na pierwszej linii. widział zbyt wiele. Bestialsko okaleczeni ludzie. zmasakrowane zwłoki. przerażeni świadkowie to jego codzienność. Służył i chronił. jak najlepiej potrafił. w mieście zbudowanym na wybujałych ambicjach i korupcji. Tylko nieliczni wiedzą. że Denny Malone ma brudn

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9wilfrid stinissen, memy z schopenhauerem, embriologia człowieka pdf, hans rosenfeldt, sołonin, psychologia odchudzania pdf, szepty kamieni. historie z opuszczonej islandii, leszek woźniak, audiobooki dla dorosłych za darmo, alina skibińska, escobar dzieci, książki mobi, obywatel pl bodnar, 100 stopni, czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenia, procedury pielęgniarskie w chirurgii pdf, michał warchoł, metoda hellingera, zychowicz zydzi…