ISBN

ISBN

9788381513678: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/przysiegnij-ze-opowiesz-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-tomasz-zajbt-rachel-roth-197511u

Cena:


Cywilizacje

Autor: Laurent Binet

Zderzenie cywilizacji i brawurowa alternatywna wizja renesansowej Europy w powieści pełnej humoru. inwencji i zaskoczeń. Nagroda Akademii Francuskiej.

Około roku 1000: córka Eryka Rudego. Freydis. obiera kurs na południe.

1492: Kolumb nie odkrywa Ameryki.

1531: Inkowie wyruszają na podbój Europy.

Scenariusz niemożliwy? Gdyby Inkowie mieli konie. żelazo i antybiotyki. mogliby pokonać konkwistadorów. a historia świata potoczyłaby się inaczej.

Cywilizacje to powieść osnuta wokół tej hipotezy. Atahualpa przybywa do Europy Karola V Habsburga. Co w niej zastaje?

Inkwizycję hiszpańską. reformację Lutra. rodzący się kapitalizm. Cudowny wynalazek druku i strony. które mówią. Monarchie wyczerpane niekończącymi się wojnami i zagrożeniem ze strony osmańskiej Turcji. Morza opanowane przez piratów. Kontynent rozrywany przez religijne konflikty i dynastyczne kłótnie. A przede wszystkim zgnębiony i wygłodzony lud na granicy wrzenia. Żydzi w Toledo. Maurowie w Grenadzie. niemieccy chłopi – to mogą być sojusznicy. Z Cuzco do Akwizgranu. przez bitwę pod Lepanto – wizja globalizacji à rebours. Niewiele brakowało. by stała się naszą rzeczywistością.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 36


7 najlepszych kryminałów

Autor: Maurice Leblanc

Zbiór powieści i opowiadań kryminalnych. których bohaterem jest dżentelmen-włamywacz Arsène Lupin. Stworzona przez francuskiego pisarza Maurice’a Leblanca postać to szarmancki. inteligentny mistrz charakteryzacji. czuły na wdzięki kobiet. potrafiący znaleźć wyjście z każdej. nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji. Żyje z kradzieży. ale jego ofiarami padają zawsze złoczyńcy. Działając poza prawem. wymierza im sprawiedliwość. W multibooku znalazło się 7 największych powieści autora. takich jak:

‚Arsène Lupin. Dżentelmen włamywacz’

‚Arsène Lupin kontra Herlock Sholmès’

‚Wydrążona iglica’

‚Kryształowy korek’

‚Zwierzenia Arsène’a Lupina’

‚Hrabina Cagliostro. Córka Józefa Balsamo’

‚Czerwone koło’

W:

Cena:komunikacja międzykulturowa pdf, paweł skowron, goebbels apostoł diabła, lego batman 2 gry, pokonalem nerwice, anatomia pituchowa, tomasz kizwalter, jak mówić żeby dzieci nas słuchały jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły pdf, repetytorium noszczyk, mechaniczna ksiezniczka, okres wczesnoszkolny, grzegorz kula, anna fiodor, pod prąd biedroń, donzuan, księgi jakubowe ebook, co to jest gehenna, skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości chomikuj…