Status prawny i społeczny pracownika socjalnego

Status prawny i społeczny pracownika socjalnego

Autor: Jakub Niedbalski

W książce zaprezentowano status prawny. społeczny i zawodowy pracownika socjalnego w Polsce. Treść publikacji została podzielona na trzy główne obszary. Po pierwsze. autor zamieścił genezę tworzenia się kadry pracowników socjalnych na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. z nakreśleniem sytuacji społeczno-politycznej towarzyszącej rozwojowi zawodów opiekuńczych w Polsce. Po drugie. scharakteryzował uwarunkowania prawno-instytucjonalne. określające aktualny status pracownika socjalnego w naszym kraju. Po trzecie. omówił specyfikę i znaczenie pracy socjalnej w obecnych warunkach społeczno-gospodarczych. przywiązując dużą wagę do trudności oraz dylematów etycznych towarzyszących działalności zawodowych „pomagaczy” (helping professions)._x000D_ Publikacja jest skierowana za równo do przedstawicieli środowiska akademickiego zajmujących się wspomnianą problematyką. jak i do praktyków zaangażowanych w udzielanie pomocy i wsparcia w zakresie szeroko rozumianej pracy socjalnej. Ponadto może zainteresować osoby zatrudnione w jednostkach samorządowych oraz organizacjach pozarządowych. których podstawowym obszarem działania jest praca socjalna.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 19.95


1:

:

Cena:


Ćwiczenia ze szczęścia

Autor: Grzegorz Strzelczyk

Osiem przepisów na szczęście

Jak się nie pogubić we własnych pragnieniach? Jak harmonijnie poukładać relacje z otoczeniem? Jak się uczyć uważności na drugiego? Jak ustrzec w sobie wewnętrzną ciszę? Jak nie dać się zniszczyć zachłanności i pośpiechowi? 

Ks. Grzegorz Strzelczyk przekonuje. że odpowiedzi są na wyciągnięcie ręki – w programie. jakim jest Osiem błogosławieństw. Zagląda w głąb człowieka i konfrontuje je z naszymi niepokojami i pytaniami. Pokazuje. że Ewangelia – nawet jeśli mówi rzeczy trudne albo zaskakujące – jest drogą do spełnionego życia.

Ta książka to zaproszenie do niezwykłych duchowych ćwiczeń. Inspiruje. prowokuje. otwiera oczy.

Ks. Grzegorz Strzelczyk (ur. 1971) – jeden z najoryginalniejszych polskich teologów. Autor licznych

:

Cena:


Format

PDF: 207602

https://woblink.com/ebook/opieka-nad-dziecmi-w-lodzi-w-latach-i-wojny-swiatowej-joanna-sosnowska-207602u

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/208243/pdf

1:

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/208243/pdf

1:

:

Cena:poradnik inżyniera spawalnictwo pdf, odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii przepisy, rzeźnik max czornyj, pomruki burzy, wilczyce z dzikich pól, kino gatunków, egzamin ósmoklasisty język polski testy pdf, mariusz ziomecki, zombie island poradnik, myrna nazzour, michalak katarzyna, polakom i psom wstęp wzbroniony, królowa elżbieta cherezińska, gry police, historia i wos…