Dziewczyny sprawiedliwe

Dziewczyny sprawiedliwe

Autor: Anna Herbich

Łucja wyprowadziła z getta najlepszą przyjaciółkę Belę

Rodzina Ireny pod nosem gestapowców ukrywała na strychu trzyosobową żydowską rodzinę

Nie musiały się wychylać. Mogły spokojnie przeżyć wojnę w rodzinnych domach. Nie mogły jednak patrzeć na to jak niemieccy okupanci traktują Żydów. Polują na nich. zamykają w gettach. wysyłają do obozów koncentracyjnych na pewną śmierć. Prześladują ich znajomych. sąsiadów. przyjaciół. Niewinnych ludzi. którzy według nazistowskiej ideologii stracili prawo do egzystencji.

Nie pozostały obojętne na ich cierpienie. Nie zawahały się im pomóc. mimo że ryzykowały życiem swoim i swoich najbliższych. Dziewczyny. które zrobiły to co uznały za słuszne. 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.<

Wydawnictwo: Znak

Cena: 25.99


Ta druga

Autor: Therese Bohman

Zatrudniona dorywczo w szpitalnej stołówce samotna. bezimienna młoda kobieta z prowincji poznaje bogatego lekarza. Carl wpada jej w oko od razu. ale z czasem okazuje się. że zainteresowanie jest obopólne. pomimo że lekarz jest starszy. bogaty. wykształcony – a przede wszystkim ma rodzinę. Wydaje się. że to banalna historia. jakich wiele. że to się musi źle skończyć. Ale czy na pewno?

Therese Bohman zaprasza nas do dwóch równoległych światów: biednej. zagubionej. poszukującej kierunku w życiu kobiety i ustatkowanego. pewnego siebie. zamożnego mężczyzny. Poznajemy ich domy. marzenia. dowiadujemy się. jak spędzają czas i jakie noszą ubrania. Przepaść między nimi to nie tylko różnica statusu społecznego wyznaczonego przez pieniądze i wykonywaną pracę. ale też przez pochodzenie i uwaru

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.65


ISBN

9788324045389: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/koniec-historii-i-ostatni-czlowiek-francis-fukuyama-28582u

Cena:


Spóźnione powroty

Autor: Grażyna Jeromin Gałuszka

Trzeci tom poruszającej opowieści o miłości i tęsknocie. smutku i nadziei. rozstaniach i powrotach. rozgrywającej się na tle dramatycznych wydarzeń historycznych dwudziestego wieku.

Nadchodzi druga wojna światowa. Życie w dolinie tylko z pozoru toczy się zwyczajnym. wyznaczonym przez pory roku rytmem; w rzeczywistości każdy dzień upływa w atmosferze przygnębienia. niepewności jutra. lęku o rodziny i przyjaciół. Odolańscy i Bohdanowiczowie równie boleśnie jak wszyscy dookoła odczuwają skutki niemieckiej okupacji.

Kobiety z folwarku i młyna wciąż czekają na powrót swoich mężczyzn: z obozów. z przymusowych robót. z wojny. To na żonach i matkach spoczywa teraz cały trud związany z utrzymaniem najbliższych. a co najważniejsze. z wywiązaniem się z obowiązkowych świadczeń na rzecz okupanta.

Mimo rozgrywających się wokół dramatów. młode pokolenie – Adela. Georgina i Aldona – świadome. że w tak trudnym czasie nie da się czerpać z życia pełnymi garściami. cieszy się nim ostrożnie. po trochu. uparcie. po swojemu.

Wszyscy bez wyjątku. młodzi i starzy. z rozrzewnieniem wspominają wspaniałe lata przedwojenne. choć i wtedy – jak teraz – działy się rzeczy. o których najlepiej byłoby zapomnieć.

Grażyna Jeromin-Gałuszka – autorka wielu książek. które urzekają czytelników niezwykłym klimatem i wprowadzają w magiczny świat pełen fascynujących postaci i zdarzeń. Niektóre z jej powieści. jak na przykład ‚Kobiety z Czerwonych Bagien’ czy ‚Magnolia’. zdobywały laury na festiwalach i od wielu lat cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Mieszka w Sosnowicy. małej osadzie w dolinie Radomki. gdzie kończą się wszystkie drogi.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


Powaby totalitaryzmu. Zarys historii intelektualnej komunizmu i faszyzmu

Autor: Mateusz Kuryła

Choć obydwie idee były sobie wrogie i znajdowały się na skrajach politycznej sceny. wiele je też łączyło. Opierały się bowiem na masach skupionych wokół przywódców. popierały przemoc i radykalną przemianę otaczającej rzeczywistości. Były też odpowiedzią na nowoczesność. która niszczyła „stary” świat. Totalna ideologia była ucieczką i oparciem. tworzyła jednak wiele pułapek. w które wpadali jej wyznawcy.

Komunizm. stworzony z robotniczego buntu. pod maską wyzwolenia ludu krył radykalizm „zawodowych rewolucjonistów”. którzy stworzyli i wzmacniali nowe imperium: Związek Radziecki. Choć w pewnym momencie był bardzo żywotny. zgnił wraz z blokiem wschodnim. jako martwa ideologia w którą nie wierzyła większość członków partii.

15.95: https://woblink.com/ebook/prosta-sprawa-wojciech-chmielarz-196140u

Cena:


ISBN

978836632: Piotr Kościelny

„Właściwie zabijałem. odkąd pamiętam. Zacząłem od zabijania zwierząt. Pierwszą ofiarą był kot sąsiadów. To było u babci na wakacjach. Mieszkała na wsi. Miałem zaledwie siedem lat. Zabiłem go kamieniem. Podchodził do mnie i się łasił. Jedną ręką głaskałem go po plecach. a drugą sięgnąłem po kamień. To był chyba pierwszy raz. Potem było więcej zwierząt. Ptaki złapane w siatkę. psy. jeże. najczęściej jednak koty. (…) Człowieka zabiłem pierwszy raz. gdy miałem dziesięć lat.”

Zwłoki młodej dziewczyny odkryte we Wrocławiu to dla doświadczonego komisarza Marka Mikulskiego nie pierwszyzna. Jednak gdy po kilku dniach w lesie w okolicach Wołowa znalezione zostają ciała kolejnych dwóch osób. a przy nich tajemniczy list. policjant wie już.

że ma do czynieni

Wydawnictwo: Replika

Cena: 26.9kodeks pracy 2020 pdf, arystoteles znaki na filarze, kolarstwo podstawy treningu, ebook genetycy pdf, darmowe ebook, teresa gardocka, giffin, retotyka, wszystko czego pragnę w te święta pdf doci, tomasz lach komeda, mit o odyseuszu streszczenie, fizykoterapia książka, vi keeland książki, krwawy las, konturek fizjologia pdf, syberia 1 solucja, bron artyleryjska, chłopak który wiedział o mnie wszystko pdf, bernard minier siostry…