Polska miłość

Polska miłość

Autor: Wojciech Młynarski

Na początku jego kariery poetyckiej sławna aktorka Kalina Jędrusik zapytała Wojciecha Młynarskiego: Młody człowieku. skąd pan tyle wie o kobietach?. Młynarski napisał wówczas dla niej piosenkę ‚Z kim tak ci będzie źle jak ze mną’. która w 1964 roku wygrała Festiwal w Opolu.

Miłość w piosenkach Młynarskiego nie była nigdy ‚słodkim banałem’. Choć pisał najczystsze liryki (‚Gram o wszystko’. ‚Poranne łzy’. ‚Moje życie. twoje życie’). zawsze był w nich jakiś pomysł. gra słów. puenta. ‚Polska miłość’ – bo przecież Po co jechać aż do Werony. do Werony daleko hen. w naszym mieście też są balkony do tragicznych stworzone scen.

W tomie ‚Polska miłość’ znalazło się sto czterdzieści tekstów. Wiele z nich po raz pierwszy ukazuje się w druku. Oprócz wielkich przebojów. które wygrywały festiwale i są śpiewane przez kolejne pokolenia. znajdą tu Państwo utwory mniej znane. śpiewane lub recytowane na scenach teatrów czy napisane do szuflady i znalezione w archiwum. Czytelnicy będą mogli też zajrzeć do wybranych rękopisów i maszynopisów Wojciecha Młynarskiego.

Do naszej książki świetnie pasuje komentarz Mistrza z roku 1991. choć wtedy dotyczył innego dzieła: Książeczkę tę można śmiało ofiarować każdemu. o kim myślimy z odrobiną uczucia. Inaczej mówiąc. nabywając ten zbiorek. dokonują Państwo cennej lokaty kapitału (uczuciowego).

Wojciech Młynarski (1941–2017) – poeta. satyryk. artysta kabaretowy. konferansjer. dramaturg. scenarzysta. librecista. tłumacz. felietonista. kompozytor. reżyser teatralny i wykonawca swoich piosenek. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Autor ponad 2000 tekstów piosenek oraz wielu fraszek. limeryków i librett. Napisał też tłumaczenia lub polskie teksty do wielu zagranicznych piosenek i musicali. Debiutował na początku lat sześćdziesiątych w kabarecie i teatrze studenckiego klubu Hybrydy. Współpracował z kabaretami Dudek. Owca i Dreszczowiec. Przez lata związany ze sceną teatru Ateneum. na której stworzył legendarne spektakle ‚Brel’. ‚Wysocki’. ‚Hemar – piosenki i wiersze’. Młynarski – recital’. Uznawany za twórcę nowej formy artystycznej – felietonów śpiewanych. Jego piosenki. pisane m.in. dla Skaldów. Hanny Banaszak. Kaliny Jędrusik. Haliny Kunickiej. Andrzeja Zauchy. Zbigniewa Wodeckiego. Alicji Majewskiej. Ewy Bem. Maryli Rodowicz. Edyty Geppert. Michała Bajora. Krystyny Prońko czy Ireny Santor. stały się ponadczasowymi przebojami. Odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. uhonorowany tytułem Mistrza Mowy Polskiej. Został pochowany w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Format

PDF: 147344

https://woblink.com/ebook/seksualnosc-polakow-na-poczatku-xxi-wieku-zbigniew-izdebski-147344u

:

Cena:


Na początku było Słowo – Sekret Przebudzenia

Autor: Selig Paul

Czujesz. że ludzkość. a wraz z nią również i Ty. zatraciła gdzieś sens istnienia? Potrzebujesz czegoś. co zmieni Twoje poglądy i utarte schematy oraz ukaże głęboko skrywaną prawdę o nas samych? Czegoś. co sprawi. że doświadczysz głębokiego przebudzenia duchowego? Spisany przez Autora przekaz duchowych przewodników pomoże Ci odkryć swoją prawdziwą naturę i wkroczyć na wyższy poziom świadomości. Dzięki niemu poczujesz mistyczną energię Słowa. pełną miłości i szczęścia. Otworzysz swój umysł. zrozumiesz duchową mądrość i dokonasz zmian w swoim życiu. Zniwelujesz tym samym kompleksy i ograniczenia. a także dostroisz swoje wibracje. by móc doświadczyć samego siebie i odnaleźć „Chrystusowe ja”. Duchowe przewodnictwo dla Ciebie!

Wydawnictwo: Studio

Cena:


RODO 2019.Plusy i minusy zmian od 4 maja

Autor: praca zbiorowa

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Zmiany dostosowujące przepisy krajowe do RODO dotyczą bardzo wielu dziedzin. Obejmują m.in. zmiany w Kodeksie pracy wprowadzające nowy katalog danych. jakich można wymagać od kandydata do pracy oraz pracownika. W ustawach z zakresu administracji i postępowania podatkowego sprecyzowano. w jaki sposób obowiązek informacyjny wynik

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 34.99


Couchsurfing w Rosji

Autor: Orth Stephan

PULS ŻYCIA MIESZKAŃCÓW NAJWIĘKSZEGO PAŃSTWA ŚWIATA

Czy 10 tygodni wystarczy. by przekonać się. że Rosja to nie kraj.a stan umysłu? Stephan Orth udowadnia. że Rosjanie to nie tylko miłośnicy wódki. broni palnej i polityki Putina. Są wśród nich także serdeczni melomani. zadeklarowani hippisi i pedantyczni intelektualiści. Każdy ze spotkanych bohaterów stanowi małą.osobistą część obrazu tego ogromnego państwa. które odzyskuje status mocarstwa światowego. ale wciąż nie do końca wie. czego pragnie dla samego siebie.

Couchsurfing w Rosji… wyjaśnia. co naleśniki mają wspólnego z emocjonalnym życiem Rosjan. w jaki sposób na Krymie wylądowały „uprzejme zielone ludziki” i gdzie kryje się legendarna rosyjska dusza. Od Moskwy po Władywostok. przez gościnn

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48


Geometria fraktalna

Autor: Radosław Gawlik

Książka koncentruje się na fenomenie fraktalności świata natury.

Autor wskazuje na pewne matematyczne prawidłowości. jakie można napotkać podczas obserwacji rzeczywistości. W dalszej części odnosi je do zasad geometrii fraktalnej.

Pozycja zwięzła. mimo tego bogata w informacje. Ciekawostka mogąca stanowić intrygujący element naszej wirtualnej półki z e-bookami.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Skąd się biorą Holendrzy

Autor: Ben Coates

Nieoczywisty przewodnik po kraju tulipanów.

Oto Holandia. Kraj. który wszystko zawdzięcza sam sobie. Począwszy od ukształtowania terenu – o każdy metr suchego gruntu toczy się tu walka z wszechobecną wodą – a skończywszy na wysokim wzroście mieszkańców. związanym z ich wielką miłością do nabiału.

To właśnie ten kraj stał się dla Brytyjczyka Bena Coatesa nową. przybraną ojczyzną. Chcąc poznać ją lepiej. wyrusza w podróż w dwóch wymiarach. zarówno geograficznym. jak i historycznym. Odwiedza tętniące życiem doki. monumentalne tamy i malownicze miasteczka. odkrywając źródła holenderskich zwyczajów i tradycji. Dowiaduje się. dlaczego domy publiczne w Amsterdamie są zamykane. kto naprawdę zamordował Annę Frank i jak to się dzieje.

36: https://woblink.com/ebook/uczennica-osamu-dazai-151987u

Cena:buszujący w barszczu, shuttergirl, w pustyni iw puszczy audiobook download, magia słów. jak pisać teksty, które porwą tłumy, entj związki, jan lisowski, atlas przygód dinozaurów, ostatni list od kochanki, agata ziółkowska umk, krzysztof jedliński, witold wilczyński, gęsia skórka książki, amnesia mroczny obłęd poradnik, książka następcy, sprawiedliwi zdrajcy. sąsiedzi z wołynia, test z ludzi bezdomnych, historia wewnetrzna…