ISBN

ISBN

9788381295390: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/sebastian-mila-autobiografia-sebastian-mila-leszek-milewski-175296u

Cena: Leszek Milewski


ISBN

9788381376211: Wydawnictwo

Format

79.2: https://woblink.com/ebook/jak-zdobyc-i-rozliczac-dodatkowe-srodki-w-jsfp-marta-banach-176964u

Cena:


Selfie/Autoportret

Autor: Hanna Bakuła

Hanna Bakuła odważnie odpowiada na trudne i niewygodne pytania. Zdradza. jaką cenę zapłaciła za pozycję prawdziwie niezależnej kobiety. Powraca do kolorowego dzieciństwa. opowiada o szalonym Nowym Jorku lat osiemdziesiątych i pierwszych krokach w środowisku artystycznej bohemy. Zdradza przepis na przyjaźń z czterema byłymi mężami i bez zbędnych sentymentów rozlicza się z popełnionych błędów.

Otwiera swoje prywatne archiwum. pokazuje niezwykłe zdjęcia. opowiada o spotkaniach i przyjaźniach z wybitnymi osobami: Agnieszką Osiecką. Januszem Głowackim. Korą. Beatą Tyszkiewicz. Izabelą Jarugą-Nowacką. 

Humor i cięty język artystki sprawiają. że nie można oderwać się od lektury.

Hanna Bakuła – wyzwolona i niezależna – jest inspiracją dla wielu kobiet.

34.9: https://woblink.com/ebook/trening-poznawczy-edward-necka-136800u

Cena:


Nowożytna sztuka wojenna

Autor: Delbruck Hans

Jedna z najważniejszych prac dotycza historii wojskowości. Hans Delbrück. urodzony 11 listopada 1848 w Bergen na wyspie Rugia. polityk. na forum międzynarodowym uznawany za pierwszego prawdziwie współczesnego historyka wojskowości. Studiował począwszy od 1868 na uniwersytetach w Heidelbergu i Bonn. W międzyczasie walczył jako ochotnik w wojnie francusko-pruskiej z 1870 roku. W roku 1874 został nauczycielem Waldemara. szóstego dziecka Fryderyka Wilhelma. W latach 1882 do 1885 był członkiem pruskiej Izby Posłów z ramienia konserwatywnej Freikonservative Partei. zaś od 1884 do 1890 członkiem Reichstagu. W życiu politycznym intensywnie spierał się z pruskim rządem. między innymi na linii jego obchodzenia się z Polakami i Duńczykami. W roku 1885 został profesorem historii współczesnej na uniwersytecie w Berlinie. g

:

Cena:


Metaekonomia II. Zagadnienia z filozofii makroekonomii

Autor: autor zbiorowy

‚Nie unikając trudnych pytań i roztrząsania problemów. które mogą okazać się bolesne. twórcy tego tomu zabierają czytelnika w metaekonomiczną podróż. która umożliwia spojrzenie „z góry” i ma w sobie coś z rachunku sumienia. Mimo że nie zawsze przyjemny. taki rachunek sumienia jest konieczny dla utrzymania minimum higieny intelektualnej ekonomistów – zarówno tych dojrzałych zawodowo. jak i tych. którzy dopiero stawiają pierwsze kroki – wpisujących się w główny nurt dyscypliny (mainstream). Co my tak naprawdę robimy i jakie jest znaczenie tego. co robimy?’ (prof. Paul H. Dembinski z przedmowy)

‚Makroekonomista akademicki. będąc poddany presji ze strony konieczności publikowania w uznanych międzynarodowych czasopismach oraz pracujący nieraz równolegle dla instytucji rynku finansowego. w sposób nieuświadomiony podąża za aktualnymi trendami. często nie znając podstaw metodologicznych wielu twierdzeń i założeń. które stanowią fundament dyscypliny. Dlatego też wysiłek podjęty przez redaktorów na polu wyjaśniania tych na co dzień niewidocznych założeń uważam za szczególnie cenny.’ (dr hab. Łukasz Goczek. prof. UW. z recenzji wydawniczej)

‚Niniejsza lektura jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu. że ekonomia nie dostarcza wiedzy pewnej i precyzyjnej. ale raczej wiedzy o charakterze przypuszczeń i to silnie zależnych od kontekstu.’ (dr hab. Łukasz Hardt. prof. UW. ze słowa końcowego)

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 99.9charakterystyka bohaterów ferdydurke, sławomir paruszewski, ile waży chmura, sny i marzenia w literaturze, runa ksiazka, wielki gatsby książka pdf, jan karon, krzysztof zeman, angielski wszystkie czasy pdf, dialog o bożej opatrzności, mikrobiologia ogólna, obietnica następcy pdf, szmaragdowa tablica pdf, protokół autoimmunologiczny pdf, maciej szlinder, magdalena kordel wilczy dwór tom 2, marcin komosa, bóg wojny 1965…