Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać. zrozumieć i pokonać

Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać. zrozumieć i pokonać

Autor: Klaudia Siwek

Depresja nie jest chorobą. która dotyka jedynie dorosłych. Zapadają na nią również nastolatki. a czasem nawet dzieci.

  • Czym jest depresja?
  • Jak często dotyka nastolatki?
  • Jak ją rozpoznać i pomóc pokonać?
  • Jak odróżnić ją od typowych dla wieku nastoletniego wahań nastroju?
  • Czy depresja wymaga leczenia?
  • W jaki sposób wpływa na myślenie i zachowanie nastolatka?

Depresja to choroba XXI wieku. Wiele się o niej mówi. pisze. czyta. Teoretycznie dużo o niej wiemy. a faktycznie… niestety nadal zdecydowanie za mało. Przykładowo niewielu z nas ma świadomość. że depresja stanowi poważny problem również wśród nastolatków. Dorastanie jest okresem pełnym napięć i konfliktów. dlatego tak łatwo jest przypisać objawy depresyjne młodzieńczej burzy hormonów. Nic bardziej mylnego – depresja to poważna choroba. a nie przejaw złego zachowania czy buntu.

Autorzy. wybitni specjaliści pracujący na co dzień z dotkniętymi depresją nastolatkami i ich rodzinami. przygotowali tę książkę. aby pomóc zrozumieć i zaakceptować depresję młodych ludzi oraz właściwie na nią zareagować. Odwołując się do badań i teorii naukowych. wyjaśniają nie tylko. na czym polega ta choroba. ale również jak ją rozpoznać. jakie pociąga za sobą skutki oraz kiedy i gdzie szukać pomocy. W zrozumiały sposób. z empatią i bazując na rzetelnej wiedzy. tłumaczą. że pokonanie depresji i powrót do zdrowia są możliwe. ale wymagają dużego zaangażowania rodziny osoby chorej. Zawarte w książce materiały dla nastolatka i dla rodziców. komiksy. ćwiczenia oraz liczne opisy przypadków ułatwiają zrozumienie omawianych treści i stanowią ciekawą inspirację do codziennej pracy.

To ważna i potrzebna książka. Autorzy odczarowują mity dotyczące zdrowia psychicznego. rzetelnie i w przystępny sposób informują. edukują i podpowiadają zarówno nastolatkom. jak i ich rodzicom. jak radzić sobie z depresją. Wierzę. że lektura tej książki sprawi. iż choroba. jaką jest depresja. stanie się bardziej zrozumiała. i zmotywuje do sięgnięcia po profesjonalną pomoc.

Lucyna Kicińska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Doskonała lektura. przedstawiająca ważne zagadnienia w mądry i jednocześnie przystępny sposób. Gorąco polecam tę książkę rodzicom. nastolatkom. osobom zawodowo związanym ze środowiskiem dzieci i młodzieży. w tym terapeutom – jako nieocenioną pomoc w psychoedukacji młodych pacjentów i ich bliskich.

Emilia Link-Dratkowska

psycholog kliniczna. psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

Książka wypełnia ważną lukę na polskim rynku wydawniczym – w przystępny sposób opisuje trud zmagania się z depresją w okresie dojrzewania. Autorzy. opierając się na aktualnym stanie wiedzy. wyjaśniają mechanizmy powstawania i podtrzymywania tego zaburzenia. jak również zasady jego leczenia. Szczególną wartość mają liczne przemawiające do wyobraźni czytelnika przykłady. ułatwiające zrozumienie istoty choroby zarówno osobom cierpiącym z powodu depresji. jak i ich najbliższym.

dr Marcin Domurat

Poradnia Poza Schematami

Ta książka jest jak mapa. która wskazuje różne drogi wyjścia z depresji. Żałuję. że nie miałam takiej „mapy”. gdy mnie samą zaczęła przytłaczać choroba.

Amelia Gruszczyńska

Porcelanowe Aniołki

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 44.9


Podróże doktora Dolittle

Autor: Hugh Lofting

Doktor Dolittle wyrusza na wyprawę do odległych krain. podczas której czekają go zdumiewające przygody. Towarzyszy mu jako asystent Tomek Stubbins i to właśnie on snuje opowieść o tej ekscytującej podróży. W towarzystwie swoich ukochanych zwierząt z papugą Polinezją na czele bohaterowie wyruszają na tajemniczą wyspę Czepiaków w poszukiwaniu zaginionego podróżnika. Długiej Strzały. Po wielu zapierających dech przygodach na morzu podróżnicy docierają na poszukiwaną przez siebie pływającą wyspę. A tam… przygody rozpoczynają się na dobre: doktor uwalnia Długą Strzałę. uczy Indian wielu pożytecznych rzeczy. pertraktuje z wielorybami i odbywa pouczającą pogawędkę z wielkim ślimakiem morskim. w efekcie której bohaterowie wyruszają w kolejną pasjonującą wyprawę. tym r

29.9: https://woblink.com/ebook/olive-kitterigde-elizabeth-strout-ewa-horodyska-33623u

Cena:


EPUB.MOBI

184962: 4.49

https://woblink.com/product-publication/download/184962/epub

:

Cena:


Pożegnanie jesieni

Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz

Powieść Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) opowiada o dojrzewaniu i upadku młodego dekadenta Atanazego Bazakbala. Jego działania i wszelkie eksperymenty (narkotyczne. erotyczne. psychiczne) doprowadzają do samobójstwa jego żonę. zaś on sam popada w całkowitą zależność od Heli Bertz; pierwowzorem tej postaci była żydowska piękność. Izabela Hertz.Powieść stanowi również rozważania na temat przyszłości. studium dekadencji (upadek wartości. sekularyzacja. znużenie światem) i opis ówczesnego rozwoju społecznego. etapów rewolucji i tego w jaki sposób degraduje ona świat „pożerając własne dzieci” (w imię szczytnej idei niwelistycznej – staje się dyktaturą). Autor wyraża swoje przekonanie o końcu kultury indywidualistycznej.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena:


ISBN

9788324054381: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/skin-doctor-lenartowicz-izabela-126046u

Cena:


ISBN

9788381950510: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/slowianski-amulet-renata-kosin-177961u

Cena:opowieści z meekhańskiego pogranicza. wschód–zachód, kruger maria, małe kobitki, że cię nie opuszczę, diagnostyka funkcjonalna w fizjoterapii, spacerownik wrocławski, rodzina jako system, zmień swoje życie z ewą chodakowską: 30 dni minut treningów przepisów, grażyna gierszewska, magdalena kalińska, biblioteka internetowa darmowa, szkola zabójców, gra o tron ebook za darmo, michał krzykawski, złączeni zemstą pdf doci, św. dymfna, heroes 7 kampania, minier siostry, czy słonie boją się myszy, ajwen iwona wierzbicka, podstawy rachunkowości, marta pomykała prz, nie było miejsca dla ciebie autor, zmierzch audiobook…