Sarmacja

Sarmacja

Autor: Jacek Kowalski

Czy czasy sarmackie były okresem Złotej Wolności czy anarchii. która rozsadziła Rzeczpospolitą od środka? Kołtuneria mimo podgolonych łbów czy złoty wiek kultury polskiej? W dodatku – podobno w katolickiej Sarmacji nietolerancja panowała. zaś polskie Kresy były krwawą kolonią. na której Rusini eksploatowani byli jak Murzyni…

Czym była Sarmacja? Cóż to za zjawisko wokół którego nagromadziło się wiele mitów i przekłamań. a tylu z nas sądzi. że o sarmacji wypada mówić wyłącznie negatywnie – na wszelki wypadek nie weryfikując faktów? O jakich zabobonach antysarmackich pisze autor?

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 22.99


Efekt domina

Autor: Paweł Zyzak

Najnowsza książka Pawła Zyzaka jest zwieńczeniem jego sześcioletnich badań nad istotą stosunków amerykańsko-polskich w XX wieku. prowadzonych na dwóch kontynentach. Autor koncentruje się na dekadzie lat 80.. gdy uległy one nasileniu po powstaniu „Solidarności’.

Historyk kreśli dzieje Polski na tle polityki globalnej. zderzając plany kręgów biznesu i świata związkowego. Bada wpływ międzynardowych ośrodków finansowych na sytuację polityczną w Polsce i kwestię finansowania „podziemia’ solidarnościowego przez zachodnie rządy. związki zawodowe. fundacje. kościoły. ale także – służby specjalne.

Z jego pracy wyłania się wielość ośrodków wpływu w USA i sprzeczność ich wzajemnej polityki względem Polski.
Korzystając z naukowego instrumentarium. Zyzak opisuje kontrowersyjną rolę. jaką odegrali doradcy Lecha Wałęsy (np. Bronisław Geremek) czy polityczny duet Zbigniewa Brzezińskiego i Jana Nowaka Jeziorańskiego. Odtwarza sieć kontaktów i powiązań Jerzego Milewskiego. Mirosława Chojeckiego. Bogdana Borusewicza. Józefa Glempa. Davida Rockefellera. George’a Sorosa. Williama Casey’a i wielu innych wpływowych osób. Opisuje olbrzymią. acz zapomnianą rolę. jaką odegrała amerykańska centrala związkowa AFL-CIO w rozwoju ruchu ‚Solidarność.

Książka odkrywa kulisy transformacji ustrojowej w Polsce. Spogląda na kondycję elit politycznych. po obydwu stronach politycznej barykady. Nie pozostawia złudzeń. że wektory amerykańskiej polityki podlegały oddziaływaniu interesów sprzecznych często z interesem polskiego bytu państwowego.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 39.99


ISBN

9788381193245: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/muszki-owocowki-danuta-sadownik-148250u

Cena:


Gej w wielkim mieście

Autor: Mikołaj Milcke

Młody gej z prowincji przybywa do stolicy. by rozpocząć studia dziennikarskie. Jest pełen obaw. ale i nadziei na spełnienie swoich najskrytszych marzeń. A marzy przede wszystkim o miłości. Wielkiej. romantycznej. prawdziwej. Bez żalu zostawia za sobą życie w małym miasteczku na wschodzie kraju i zaczyna szukać. Wchodzi w całkiem nowy. pełen pułapek świat. Naiwny. marzący o księciu z bajki nie słucha ani własnej intuicji. ani ostrzeżeń przyjaciółek. Chce kochać i być kochanym. Za wszelką cenę. Czy rachunek za miłość nie okaże się zbyt wysoki?

Ta powieść udowadnia. że każdy ma prawo kochać. niezależnie od tego. kogo kocha. Wyruszcie w przygodę ubraną w humor. przezabawne dialogi i po prostu żyjcie chwilą!

Agnieszka Nikczyńska. ksiazki-takie-jak

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 39.9


Terapie Wschodu w medycynie Zachodu. 108 sekretów samouzdrawiania sprawdzonych przez doktor medycyny

Autor: Guarneri Mimi

Znana kardiolog zdradza sekrety spełnionego życia

 

W jaki sposób możemy zachować swoje zdrowie w świecie pełnym obowiązków. wymogów. sprzecznych informacji i cierpienia? Pozwala na to 108 sekretów. które opracowała znana na całym świecie lekarz medycyny. Dzięki nim zgłębisz swoją duchowość i przywrócisz zdrowie na każdej możliwej płaszczyźnie.

 

Weź pełną odpowiedzialność za swoją przyszłość

 

Dowiesz się dlaczego Twoje geny nie muszą decydować o Twojej przyszłości. Zdołasz zamienić stres w siłę i odzyskasz wiarę w siebie. Odkryjesz siłę pozytywnego myślenia. wzmocnisz swoją duchowość i uzdrowisz ciało energetyczne. A to dopiero początek pozytywnych zmian. j

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 8mowa zależna pdf, basn pl, nazywam się milion, tatarkiewicz historia estetyki pdf, zapiski oficera armii czerwonej, kobiety i seks, python dla dzieci programowanie na wesoło pdf, tarot znaczenie kart pdf, trzy życzenia, polska odwraca oczy pdf za darmo, historia wychowania kot pdf, zarządzanie jakością książki, studia romanica posnaniensia, straznik czasu, kobiety ktore kochają za bardzo, matasek pdf, srebrne skrzydła lackberg…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin