https://woblink.com/product-publication/download/177928/epub

https://woblink.com/product-publication/download/177928/epub

1: Autor

:

Cena:


Alfabet Tyrmanda

Autor: Leopold Tyrmand

Leopold Tyrmand wrócił do powojennej Polski z własnej woli. Jednak szybko okazało się. że nowa rzeczywistość tłamsi go zarówno literacko jak i osobowościowo. W połowie lat 60. wyemigrował i osiadł w Stanach Zjednoczonych. gdzie próbował stać się autorem anglojęzycznym.

 

Literacka aktywność Leopolda Tyrmanda zamyka się w czterech dekadach. a zawarte w niniejszym tomie wypowiedzi pisarza dokumentują niemal cały ten okres. Pochodzą one ze źródeł. wśród których są: wywiady prasowe. nieznane. niepublikowane dotąd notatniki czy też materiały służb PRL pozyskane z podsłuchu.

Tyrmandowi nieobce było hasłowe porządkowanie wypowiedzi. Dowodzi tego jego książka pt. Zapiski dyletanta. To właśnie ona stała się konstrukcyjnym wzorem niniejszego tomu. w którym znalazły

:

Cena:


ISBN

9788379954452: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/tylko-seks-mira-gross-181161u

Cena:


Pan K. na wolności

Autor: Vişniec Matei

Oskarżony kiedyś na podstawie niejasnych zarzutów. zamknięty od lat w zakładzie karnym o tajemniczych podziemnych rozgałęzieniach. gdzie okazuje się więźniem cierpliwym i zdyscyplinowanym. Kosef J. budzi się pewnego ranka jako człowiek wolny. choć wcale tego nie pragnął. Nikt nie mówi mu. dlaczego został uwolniony. Nikt nie informuje go też. co oznacza „być wolnym”. W oczekiwaniu na spotkanie z dyrektorem więzienia (odkładane sine die) Pan K. stopniowo odkrywa z narastającym zdumieniem okolice kolonii karnej. Przemierzając wraz z „uprzywilejowanym” bohaterem kręgi kafkowskich światów. czytelnik powieści – paradoksalnie – może poczuć się jak u siebie w domu.

Wydawnictwo: Universitas

Cena: 23


ISBN

9788379454679: Wydawnictwo

Format

27.99: https://woblink.com/ebook/druga-szansa-mariotti-lidia-178247u

Cena:


1

:

:

Cena:chłopiec z latawcem pdf, polskie standardy rachunkowości, jennie lucas chomikuj, jak zadowolic kobiete, zofia posmysz pasażerka, pismo święte ebook, polityka spójności ue, guy winch, biblia brzeska pdf, danuta wawiłow najpiękniejsze wiersze, mity greckie audiobook, rachunkowość zarządcza książka, zbiór zadań z chemii pdf, marcin wojtkowski, infp, atlas hmur, charakterystyka epok, powieść franza kafki, alice broadway, imiona żeńskie na t, umrzeć by stać się sobą, bez lęku pdf, detektyw konopka, blask fleszy, freakonomia pdf, ekonometria finansowa…