Dominikanie o cnotach

Dominikanie o cnotach

Autor: Bracia Dominikanie

ak się zmieniać na lepsze? W jaki sposób zdobyć i utrzymać równowagę ducha? Jak dążyć do wielkości i świętości? Jak mądrze i pięknie żyć? Jak – krótko mówiąc – być szczęśliwym człowiekiem?

W książce Dominikanie o cnotach zapraszamy Cię. drogi Czytelniku. byś spojrzał na te pytania w kontekście wielkiej tradycji myślenia. Zapraszamy Cię do sztafety pokoleń. która przekazała nam dziedzictwo w postaci wypróbowanej i wspaniałej koncepcji cnót. Chcemy podzielić się z Tobą tym bogactwem. doceniając jej prostotę i wielkość. żywą aktualność i praktyczność. Niech doda Ci otuchy. pomoże zdiagnozować wady. dając nowe spojrzenie na to. co wydawało się dotąd jakimś bezdusznym i powracającym fatum. Zapraszamy do tego. abyś nie wyważał otwartych drzwi. ale wsłuchał się w starannie przemyślaną i sprawdzoną w praktyce życia mądrość. Cnoty dadzą Ci możliwość pogłębionego rachunku sumienia: nie tyle na kanwie wad i grzechów. ile bardziej w perspektywie rozwoju i wzrostu. Cnoty są sztuką utrzymywania właściwej hierarchii. porządku i równowagi w życiu.

Michał Mrozek OP. Wstęp: Droga do wielkości

Cyprian Klahs OP. Wiara. Zaszyfrowana tajemnica

Janusz Pyda OP. Nadzieja. Skazani na „bycie w drodze

Wojciech Surówka OP. Miłość. W poszukiwaniu złotego środka

Mateusz Przanowski OP. Roztropność. Sztuka dobrych wyborów według św. Tomasza z Akwinu

Krzysztof Popławski OP. Sprawiedliwość. Od wiosła do żagla

Dominik Jurczak OP. Umiarkowanie. Upodobanie do piękna

Janusz Pyda OP. Męstwo. Strategia natarcia i obrony

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 21.99


Deutsch dla średnio zaawansowanych

Autor: Maciej Hen

Do Marka Deutscha. niespełnionego warszawskiego plastyka. który u progu starości żyje na granicy materialnego przetrwania. zgłaszają się dwaj tajemniczy adwokaci z propozycją odzyskania kawałka ziemi na rumuńskiej Bukowinie. niegdyś ponoć należącego do jakiegoś jego dalekiego pradziada. W tym celu Deutsch musi jednak osobiście zdobyć dokumenty potwierdzające ciągłość jego rodowodu. Podróż śladami przodków – przez Ukrainę do Rumunii – ujawnia wiele zaskakujących szczegółów z historii rodziny Deutscha. Wszystkie jej nitki – żydowskie. niemieckie. chłopskie i szlacheckie – prowadzą do pewnej owianej posępną legendą postaci historycznej…

Po znakomicie przyjętej i uhonorowanej m. in. Nagrodą Literacką im. Gombrowicza powieści Solfatara. której akcja rozgrywa się w siedemnastowiecznych Włoszech i Francji. Maciej Hen porzuca kostium i sztafaż historyczny. aby przedstawić swoją wizję współczesnej Polski. Deutsch dla średnio zaawansowanych to przewrotna. nasycona autoironią i dyskretnie zaprawiona szczyptą magii quasi-faustowska opowieść o poszukiwaniu korzeni. odzyskiwaniu młodości i odnajdywaniu zagubionego sensu.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


1

:

:

Cena:


Izrael oswojony

Autor: Ela Sidi

‚Już znacie Izrael? Ten z doniesień o wojnie. napięciu na Bliskim Wschodzie. aktach terroryzmu? Z thrillerów? Z powieści Amosa Oza. Meira Shaleva. Lizzie Doron. Eshkola Nevo wydawanych przez Muzę? A może od dawna jest na liście Waszych podróży? Przeczytajcie jednak tę książkę. bo to naprawdę rzadka okazja! Ela Sidi pokazuje Izrael taki. z jakim przyszło się oswajać właśnie jej. pochodzącej z Polski nie-Żydówce. która emigrację „otrzymała w podarunku wraz z mężem. Izraelczykiem”. Z humorem i nie bez autoironii opisuje dylematy. jakie nagle wtargnęły w jej życie. W jakim tu mówi się języku. czy raczej w ilu mówi się językach? Czy każdy Izraelczyk jest Żydem. kto jest. a kto nie jest Żydem i jakie w państwie żydowskim ma to znaczenie? Z kim zasiada się. a z kim nie przy jednym stole. co na nim postawić i jak to powinno być przyrządzone? Co jest sprawą tradycji i zwyczaju. a co zakazem i nakazem religijnym respektowanym przez prawo? A we wszystko to wplecione są ważne wydarzenia publiczne. historie konkretnych ludzi. anegdoty. popularne dowcipy. Izrael Eli Sidi to kraj na wskroś nowoczesny. w którym tradycja ma zagwarantowane prawem miejsce. a w klimatyczne i krajobrazowe kontrasty zadziwiająco wpisują się skrajne różnice religijno-społeczne. Dla niej jest. jak sama pisze. fascynującym światem złożonym z tysięcy niepasujących do siebie. ściśniętych na małej przestrzeni kawałków. gdzie codzienność toczy się w sporach i kompromisach. Tu zawsze jest „i tak. i nie i dobrze. i źle. Lewiego Eszkola. premiera Izraela. spytano kiedyś: kawa czy herbata? Pół na pół – padła bardzo izraelska odpowiedź”. Ela Sidi. Polka i Izraelka. absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. autorka powieści „Biała cisza” i popularnego bloga Gojka z Izraela. Pracowała w legendarnej Księgarni Edmunda Neusteina w Tel Awiwie. Była modelką. hostessą w agencji modelek. korektorką w polskiej gazecie „Nowiny-Kurier”. tłumaczką z języka hebrajskiego. lektorką dubbingową. pracownicą studia graficznego i przez siedemnaście lat grafikiem w izraelskiej prasie. Od dwudziestu lat mieszka z rodziną. mężem i dwojgiem dzieci. w Izraelu. ‚

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 31.99


ISBN

9788393633098: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/w-ziemi-swietej-adam-boniecki-23369u

Cena: 19


Krzywda. Historia moich blizn

Autor: Eve Ainsworth

Czy zawsze czas leczy rany?

Gabi to popularna i lubiana w szkole dziewczyna. Ma wielu znajomych oraz ogromny talent do jazdy na deskorolce.

Niestety. nie wszystko jest tak piękne. jak się wydaje…

Jedno niespodziewane wydarzenie sprawia. że dziewczyna zaczyna podejmować dramatyczne decyzje. które oddalają ją od rodziny i przyjaciół.

Gabi nigdy dotąd nie czuła się tak samotna. ale wkrótce przekona się.

że nie tylko ona cierpi…

 

Najnowsza powieść Eve Ainsworth to przejmująca historia bezsilności – cierpienia ciała i duszy. Autorka mierzy się z trudnymi problemami samookaleczenia i braku akceptacji wśród nastolatków.

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 17.4książka auschwitz, kobiece gierki, wojna o pieniądz 5, chłopcy z placu broni pdf, kurs cudów a kościół, pan kuleczka skarby, słowikowa i masa. twarzą w twarz pdf, zemsta gangstera, sprzedawca domaradzki, jacek pałkiewicz dubaj, cukiernia pod amorem tom 5, zły leopold tyrmand pdf, pedagogika społeczna pilch lepalczyk pdf, bankowosc detaliczna, www.ibuk.pl…