Pustynny snajper. Jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS

Pustynny snajper. Jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS

Autor: Ed Nash

Pustynny snajper to jedno z najbardziej wciągających świadectw konfliktu z ISIS.

Jestem zdumiony. gdy ludzie mnie pytają. dlaczego poszedłem walczyć z Państwem Islamskim. Jak będąc przy zdrowych zmysłach. można nie przeciwstawić się takiemu złu? – Ed Nash

Co sprawiło. że zwykły Anglik bez doświadczenia ani nawet przeszkolenia wojskowego wyruszył w daleką podróż. by walczyć w jednym z najokrutniejszych konfliktów na świecie?

Pustynny snajper to na wskroś szczera opowieść człowieka. który postanowił pomagać ludziom jako wolontariusz i stał się z czasem doświadczonym żołnierzem. snajperem pełniącym służbę na pierwszej linii walki z najgorszymi demonami naszych czasów.

Ed Nash pracował z uchodźcami w Birmie. gdy po raz pierwszy usłyszał o zbrodniach popełnianych w Syrii i Iraku w imię ustanowionego właśnie „kalifatu”. W lipcu 2015 roku zaryzykował wyprawę przez północny Irak i Syrię. aby dołączyć do kurdyjskich partyzantów usiłujących powstrzymać postępy Państwa Islamskiego.

Nash wnikliwie i ze swadą kreśli obraz tej wojny: zawzięte walki. trudną służbę kurdyjskich żołnierzy. nieszczęścia spadające na ludność cywilną. nieustanną groźbę zamachów bombowych. Odmalowuje też jednak dobre i piękne chwile zdarzające się między jedną a drugą rzezią.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 32.9


1

:

:

Cena:


Gdzie się podziałeś. Buzzie Aldrinie?

Autor: Johan Harstad

Rok 1999. Ostatni rok przed wkroczeniem ludzkości w nowe tysiąclecie. Mattias przyszedł na świat trzydzieści lat wcześniej. w noc pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Pracuje jako ogrodnik. a jego największym marzeniem jest nieprzeszkadzanie nikomu. pozostanie anonimowym trybikiem w wielkiej maszynerii wszechświata. Od ośmiu lat jest z tą samą dziewczyną. ma pracę. którą kocha. oraz wielkie pudło książek poświęconych podbojowi kosmosu. Ma również przyjaciela. który gra w zespole i właśnie przygotowuje się do koncertu na Wyspach Owczych. Mattias zgadza się towarzyszyć mu w charakterze dźwiękowca. Planuje wrócić do domu po tygodniu. okazuje się jednak. że niewiele trzeba. by wywrócić do góry nogami jego stabilne. zdawałoby się. życie. Wystarczy jedna kropla. by ocean za

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Widać było tylko szczęście

Autor: Grégoire Delacourt

O dzieciństwie. które nas kształtuje. O miłości. która nas okalecza. O przebaczeniu i odkupieniu. które mimo wszystko są możliwe. Tryptyk życia pewnej rodziny.

Widać było tylko szczęście. powieść nominowana do Nagrody Goncourtów. to czwarta już ukazująca się w Polsce książka Grégoire’a Delacourta. Pisarza celującego w subtelnych portretach bohaterów w ich uwikłaniach rodzinnych. bohaterów uchwyconych w momencie życiowego przełomu. wielkiej szansy lub upadku. mroku – jak Antoine. bohater najnowszej powieści. Bo gdzie i kiedy widać tylko szczęście? Na fotografii? Antoine. przeglądając stosy zdjęć swej rodziny. konstatuje z goryczą. że te. gdzie widać tylko szczęście. nie pokazują zła. które już wówczas nadciągało.

Cytat:

…Zrozu

:

Cena:


Dekada członkostwa w Unii Europejskiej

Autor: Maciej Duszczyk

Książka ma niezwykłą wartość poznawczą. (…) Rzadko zdarzają się publikacje o tak przekrojowym charakterze. które jednocześnie zachowują spójność merytoryczną i zachęcają do lektury całości. a nie tylko wybranych fragmentów dzieła. Być może najciekawszym wnioskiem z lektury jest. podkreślana przez niektórych autorów tomu. umowność relacji między członkostwem w UE a zachodzącymi w Polsce przemianami. Przyzwyczailiśmy się myśleć o Unii jako o sile sprawczej wszelkich reform i osiągnięć. a czasem także zmian na gorsze. Tymczasem książka „Dekada członkostwa…” uświadamia czytelnikowi. że choć Unia Europejska jest dla Polski ważnym źródłem inspiracji. funduszy i regulacji. to rozległe obszary życia społecznego są kształt

1:

Cena:pray gry online, flipy od zera, dzieci pana astronoma karty pracy, czas krwawego księżyca, ekonomia dla dzieci, mateusz jurczyk, czarnobyl gornicy, cialo nie klamie ksiazka, ksiazki za darmo, czasy zygmuntowskie, makłowicz węgry, alternatywne metody rozwiązywania sporów, michał strogow kurier carski, ciężkie czasy dickens, weranda na czarcim cyplu, lofting, królowa niczego, zdrowe jelita pdf, szkoła uwodzenia…