ISBN

ISBN

9788307034690: Wydawnictwo

Format

33.14: https://woblink.com/ebook/przegrany-thomas-bernhard-176160u

Cena:


Ostrożnie z ogniem

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Ogniste kobiety. igranie z ogniem uczuć – znakomita powieść polskiego tytana pióra Józefa Ignacego Kraszewskiego. Fragment: „A ja. zawołała blondynka. żywo podnosząc głowę i wyciągając rękę jakby wskazywała miejsce. w którym przed nią ktoś miał uklęknąć – ja. żebym kochała. żebym najmniejszą oznaką wzajemności opłaciła miłość. żądam po moim przyszłym kochanku. jak starożytna heroina: jak księżniczka w bajce. tysiąca. tak tysiąca dowodów przywiązania. Dwom. trzem. nie wierzę. – Ci panowie mają nas za słabe i łatwowierne istoty; myślą sobie – O! bylebym się uśmiechnął do niej. bylebym tylko chciał. O! nie! nie! ze mną to nie będzie tak łatwo. – Nim uwierzę. nim się poddam. musi mi mój kochanek wycierpieć męki czyśćcowe; będę go dręczyć. będę go drażnić. będę go ujeżdżać. – Aż miłość w nim zabijesz. odparła czarnooka. – Ja bo takiej miłości. która zabić łatwo. jakiegoś tam robaczka. co to mu lada chłodek szkodzi. lada ciepło go o mdłości przyprawia – nie chcę. nie chcę. Wszystko. albo nic. Chce kochać. ale kochać raz na zawsze. całą duszą. całem sercem. życiem całym. A wzajemnie chcę duszy. serca i życia. – Duszko chcesz wiele. chcesz za wiele! – A nie – to nie będę kochać wcale. zawołała żywo blondynka – Co mi tam! te wasze bladoróżowe miłostki wykwitające z każdą wiosną. opadające za każdą zimą. to funta kłaków nie warte.” Zdecydowanie polecamy!!!

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 10


ISBN

9788324056828: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/przy-stole-z-krolem-jak-ucztowano-na-krolewskim-dworze-wika-filipowicz-185828u

Cena:


Weterynarz z przypadku. Czego nie wiecie o swoich zwierzakach

Autor: Lek. wet. Philipp Schott

Philipp Schott od kilkunastu lat leczy pacjentów z ogonem (i bez). W trakcie praktyki spotkało go wiele niezwykłych przygód ze zwierzakami (i ich właścicielami). zdobył również imponujące doświadczenie w rozwiązywaniu ich problemów.

Dlaczego został weterynarzem? Jak naprawdę wygląda jego praca? Wejdź do lecznicy tylnymi drzwiami i poznaj historie. które doprowadzą cię do śmiechu i do łez. Przy okazji dowiedz się. jak najlepiej zadbać o swojego przyjaciela i jak przygotować się do wizyty u weterynarza.

PS Podczas powstawania tej książki nie ucierpiało żadne zwierzę (za to kilka osób zostało podrapanych!).

Wydawnictwo: Otwarte

Cena: 31.99


Pragnienie

Autor: Amelie Nothomb

Aby doświadczyć pragnienia. trzeba żyć!

Najważniejsza historia ludzkości opowiedziana z zupełnie nowej. szokującej perspektywy!

Nominacja do Nagrody Goncourtów 2019

Trzydziestotrzylatek zaczyna zaskakiwać mieszkańców swojej wioski. przejawiając nietypowe zdolności. Woda przemieniona w wino na weselu młodej pary. uzdrowienie małego chłopca i trędowatego. przywrócenie zmysłu wzroku niewidomemu… Trzydzieści siedem cudów nie przyniosło jednak mężczyźnie chwały. a potępienie. Poddany sądowi słyszy nieodwołalny wyrok: ukrzyżowanie.

Rozpoznajesz tę historię? Zmierz się z nią jeszcze raz. szczególnie. że jej narratorem jest sam Jezus Chrystus!

Pragnienie. bestsellerowa powieść Amélie Nothomb. autorki prowokującej i słynącej z ekstrawagancji. sprawi. że na nowo zadacie sobie fundamentalne pytania.

Czego najbardziej pragniemy w życiu?

Jak pielęgnować w sobie wrażliwość na otaczający nas świat?

Czy możemy przygotować się do własnej śmierci?

Amélie Nothomb – fenomen wydawniczy i literacki. Belgijka urodzona w 1966. pisze od siedemnastego roku życia. W 1992 roku opublikowała swoją pierwszą powieść Higiena mordercy. która została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę i czytelników. Od tamtej pory publikuje jedną książkę rocznie (łącznie wydała 28 powieści. z czego 19 pojawiło się w polskim tłumaczeniu). Jej nowości cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem i w samej Francji sprzedają się średnio na poziomie 200 tys. egzemplarzy. Tłumaczona na niemal 40 języków.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.9


ISBN

9788377736791: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/snajper-na-froncie-wschodnim-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-ewa-ostaszewska-albrecht-wacker-jacek-falkowski-piotr-ferenc-agnieszka-fulda-krokos-26780u

Cena:


ISBN

9788366074705: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/uwiklani-grzeszne-noce-laurelin-paige-126665u

Cena:książki informatyka, antoni kępiński schizofrenia, kultura wizualna, mudra trzeciego oka, chłopcy z placu broni książka pdf, w co grają ludzie eric berne, ascetka, dyskryminacja pwn, seansów, prawo karne w pigułce, zwiadowcy bitwa o skandię, stary człowiek i morze mobi, pedagogika dialogu, uporządkowane, regiony turystyczne, gliniarz laurelin paige, thomas mann książki, harlequin ebook…