Chrystofobia

Chrystofobia

Autor: Grzegorz Kucharczyk

Czy nazizm. komunizm i faszyzm są przyrodnim rodzeństwem liberalizmu?

Czy korzenie XX-wiecznych obozów zagłady można wyprowadzać z francuskiej rewolucyjnej Wandei?

Kto upomni się o ofiary rewolucji i religijnych prześladowań. wyciągnie na światło dzienne pudrowaną prawdę o ich katach i zbrodniczych ideologiach?

Panorama historii nieznanej i skazanej na niepamięć politycznej poprawności: prześladowania Kościoła w Europie: od reformacji. poprzez rewolucję francuską i XIX–wieczny liberalizm po faszyzm. nazizm i komunizm.

Ucisk i męczeństwo chrześcijan w krajach islamskich w XX wieku i naszym stuleciu.

Karty kroniki Kościoła. które próbuje się dziś przemilczeć lub obłudnie tłumaczyć ceną postępu.

W podręcznikach i encyklopediach niewiele znajdziemy wzmianek o oporze angielskiego ludu i duchowieństwa wobec narzuconej ‚reformy Kościoła’ w XVI wieku. o bohaterstwie wandejskich czy belgijskich chłopów. którzy bronili chrześcijaństwa przeciw barbarzyństwu rewolucjonistów francuskich w XVIII. A także o ofiarach bezwzględnej walki. jaką z Kościołem toczył liberalizm i totalitaryzmy. w Niemczech. we Włoszech. Rosji. Hiszpanii. Meksyku…

2000 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła. 2000 lat odwagi. poświęcenia i świadectwa

Grzegorz Kucharczyk (ur. 1969) doc. dr hab.. Kierownik Pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich IH PAN w Poznaniu. Autor kilkudziesięciu prac naukowych. w tym książek: Niemcy i racja stanu. Myśl polityczna Jacquesa Bainvillea. Kielknią i cyrklem. Laicyzacja Francji w latach 1871-1914. Pierwszy holocaust XX wieku. Ostatni cesarz. Współautor serii podręczników do gimnazjum oraz Małej historii wielkiej Polski i Małej historii polskiej myśli politycznej.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Wydawnictwo

Edipresse Polska S.A.: Format

178250

https://woblink.com/product-publication/download/178250/epub: 1

Cena:


Minima moralia. Elementy etyki odstępu

Autor: Andrei Pleşu

Minimia moralia Andreia Pleşu to traktat etyczny w najlepszym znaczeniu tego słowa. Pisany z żarliwością. utrzymany w stylu eseistycznym. daleki od suchej. spekulatywnej etyki uniwersyteckiej. korzystający zarówno z filozoficznej tradycji zachodniej – od Platona po Heideggera i Noikę – jak i z sapiencjalnego pisarstwa wschodnich ojców Kościoła. zarówno z filozofii. jak i z wielkich dzieł literatury. jest. zgodnie ze słowami autora. „poradnikiem dla syna marnotrawnego. nieaktualnym dla niepoprawnego grzesznika. a bez użytku dla porządnego syna. który pozostał w domu”. Tytułowe pojęcie odstępu. bliskie ponowoczesnej różnicy. oznacza tu obszar pośredni. rozciągający się pomiędzy absolutem a przygodnością. instynktem a świętością. immanencją a transcendencją. absolutyzmem a relatywiz

25: https://woblink.com/ebook/mors-immatura-dziecko-i-smierc-w-literaturze-i-kulturze-drugiej-polowy-xix-i-w-poczatkach-xx-wieku-na-tle-europejskim-karolina-szymborska-178019u

Cena:


Ryszard i Polska. Dlaczego jest. jak jest.

Autor: Ryszard Kalisz

Jak wygląda Polska A.D. 2016? Które wydarzenia i decyzje po Okrągłym Stole można wpisać w rubryce plusów. a które zdecydowanie w kolumnie z minusami? Dlaczego po wzlotach doświadczamy (i to na własne życzenie) porażek?

Ryszard Kalisz opowiada. czym jest dla niego patriotyzm. za co kocha Polskę. a co mu w niej przeszkadza i co my – politycy i ich wyborcy – powinniśmy zrobić. aby w naszym kraju wszyscy mogli zgodnie żyć.

Ryszard Kalisz: adwokat. były szef MSWiA. były szef kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego. wieloletni poseł na Sejm RP. współtwórca Konstytucji. A także: erudyta i celebryta. Kochany przez media. lubiany nawet przez prawą stronę. przez lata pozostający w ścisłej czołówce polityków obdarzanych największym zaufaniem.

: Edipresse Polska S.A.

Cena: 27.99


https://woblink.com/product-publication/download/178116/epub

1:

:

Cena:papierowa księżniczka erin watt pdf, przestępczość zorganizowana pdf, mały atlas anatomiczny aleksandrowicz, jak zostać pisarzem, ten dzień audiobook, hobbit książka online, konwegencja, gra o tron mobi, devlin jennifer l. armentrout, dom hitlera, marta dymek jadłonomia po polsku, agnieszka krzyżanowska, poradnictwo psychologiczne czabała pdf, oświecenie utwory, ksiazki za darmo, fredro mąż i żona…