Śluby panieńskie

Śluby panieńskie

Autor: Aleksander Fredro

„Śluby panieńskie” to komediowy utwór dramatyczny Aleksandra Fredry z 1832 roku. napisany wierszem. 

Fabuła komedii opowiada historię dwóch panienek Anieli i Klary. które postanawiają nigdy nie wychodzić za mąż i dręczyć mężczyzn swą obojętnością. Zakochany Albin od razu zostaje odrzucony przez Klarę. Aniela również jest obojętna na zaloty Gustawa. który z początku nie mógł uwierzyć w owe przysięgi dziewcząt. W końcu wymyśla on intrygę w celu zdobycia ukochanej i pomocy płaczącemu z rozpaczy Albinowi.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 14.49


ISBN

9788324264506: Wydawnictwo

Format

23: https://woblink.com/ebook/ewa-kierska-malarka-melancholii-sylwia-gora-187324u

Cena:


Type O Negative Piotr Wielki i reszta

Autor: Tomasz Jeleniewski

„Trójka pod księżycem – dziś nadajemy z cmentarza. Everyone I Love Is Dead…” Tak rozpoczynał jedną ze swoich ostatnich audycji Tomasz Beksiński. Type O Negative przewijał się w jego programach bardzo często i zapisał się w pamięci wielu polskich słuchaczy. Nic dziwnego – to jeden z najpiękniejszych. najmroczniejszych i najciekawszych rozdziałów w historii gotyckiego grania. Szkoda jedynie. że rozdział definitywnie zamknięty… Książka Tomasza Jeleniewskiego pozwala prześledzić losy zespołu. a także zapoznać się bliżej z jego artystycznym dorobkiem. Całość uzupełniła niezwykle dokładna dyskografia. uwzględniająca także single i wszystkie wydawnictwa promocyjne.

W momencie ukazania się w 2011 roku książka „Type O Negative. Piotr Wielki i Resz

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 19.49


Wielka Piątka

Autor: John P. Strelecky

Ta książka cię zainspiruje. Odmieni twoje życie w sposób. którego sobie nawet nie wyobrażasz. a który w pełni pojmiesz. dopiero kiedy przeczytasz ostatnią stronę. Wpłynie również na to. jak postrzegasz swoją rolę jako przywódcy. czyli w jaki sposób przewodzisz w domu. w pracy. w lokalnej społeczności… a zwłaszcza w jaki sposób zarządzasz samym sobą.

Każdy z nas rodzi się. aby być liderem. nawet jeśli przewodzimy jedynie samemu sobie. W końcu ktoś musi cię motywować. żebyś każdego dnia wstał z łóżka. A tym kimś jesteś ty.

Wielka Piątka opowiedziana jest z perspektywy Thomasa Derale’a. człowieka uważanego przez otaczających go ludzi za największego przywódcę na świecie. W wieku pięćdziesięciu pięciu lat Thomas dowiaduje się. że umiera. Jednak nawet popr

32: https://woblink.com/ebook/zblokowane-umysly-lukasz-misiura-187678u

Cena:


ISBN

9788324264568: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/stulecie-poetek-polskich-przekroje-tematy-interpretacje-praca-zborowa-187288u

Cena:


Sklep z babciami

Autor: Dominika Gałka

Ostatnie wakacje dzieciństwa (bo czwarta klasa to prawie tak. jakby się już było dorosłym: nowe przedmioty. nauczyciele. obowiązki…) w przypadku Wojtka to całkowita porażka. Zapracowani rodzice nie zaplanowali wakacji poza miastem. w mieście nudy. kurz i upał. Wojtek przypadkowo trafia do sklepiku prowadzonego przez trzy starsze panie i… od tej pory jego życie nabiera barw. Tego lata Wojtek przekona się. że grunt. to dobra paczka… niekoniecznie rówieśników.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9


ISBN

9788382150612: Wydawnictwo

Format

38.9: https://woblink.com/ebook/ktos-tu-klamie-jenny-blackhurst-186319u

Cena:


Wenecja po drugiej stronie lustra

Autor: Kamila Kowalska

Serenissima ma od wieków niebywałą siłę przyciągania. Niewiele jest osób. które potrafią oprzeć się sławie jej romantyczności i nie marzą o spędzeniu chociażby jednego dnia wśród kanałów Wodnego Miasta. Wenecja. świadoma swojej wartości i roztaczanego uroku. nie odsłania się jednak przed podróżnym od razu. By dobrze ją poznać. trzeba pozwolić sobie na niespieszne błądzenie pośród stu siedemdziesięciu kanałów i trzech tysięcy uliczek miasta.

Do takich powolnych spacerów. idealnie nadaje się miniprzewodnik „Wenecja po drugiej stronie lustra”. który pokazuje miasto z nieco innej strony niż ta powszechnie znana. turystyczna. Jak pisze autorka „… To trochę tak. jakby zdjąć z oblicza Wenecji rozsławioną karnawa

39.9: https://woblink.com/ebook/jak-znalezc-odpowiednia-kobiete-anna-guzior-rutyna-186670u

Cena:royals. tom 2. sekret księcia pdf, stany zagrożenia życia, terapia ketonowa, potęga kiedy, książka tamte dni tamte noce, pamiętnik 8-bitowego wojownika, igrzyska śmierci w pierścieniu ognia pdf, prawa i obowiązki radnego, badanie fizykalne w pielęgniarstwie, o dojrzewaniu dla dziewczyn, budownictwo zrównoważone, koszmarny karolek pdf, moje prawa ważna sprawa, osho zdrowie emocjonalne, narnia audiobook, apokalipsa czytana dzisiaj, marek panfil, wharton ptasiek, szczepan twardoch pokora, yuval noah harari – od zwierząt do bogów…