Śledztwo kapitana Brethertona

Śledztwo kapitana Brethertona

Autor: Annie Burrows

Kapitan Harry Bretherton prowadzi prywatne śledztwo. Zamierza dopaść i oddać w ręce sprawiedliwości człowieka. który zamordował jego przyjaciela. Trop prowadzi do Bath. gdzie działa gang bezwzględnych złodziei i przemytników. Bretherton ustala miejsce zamieszkania szefa bandy. ale musi znaleźć usprawiedliwienie dla częstych odwiedzin w tej zakazanej okolicy. Udaje zalotnika mieszkającej tam Lizzie Hutton. jednak szybko zaczyna odczuwać wyrzuty sumienia. Dziewczyna naprawdę mu się podoba. a on rozpoczął ich znajomość od oszustwa. Zanim zdąży jej wyznać prawdę. wywołają w rozplotkowanym kurorcie jeden z największych skandali… 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 11.99


https://woblink.com/ebook/maszyna-szczescia-williams-katie-anna-klingofer-szostakowska-178157u

https://woblink.com/product-publication/download/178157/epub: 1

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/180189/pdf

1:

:

Cena:


Na wszystko jest sposób

Autor: Renata Piątkowska

Na babcię. która poucza i poucza. na bałagan w pokoju. na zarazki na rękach i nawet na sąsiadkę. która chyba jest czarownicą – na wszystko jest sposób!

Piotruś. choć mały. nieźle sobie z tymi problemami radzi. Może dlatego. że nie boi się przygód?

Może. bo mama jest blisko?

A może po prostu wie. że z każdej sytuacji da się znaleźć jakieś wyjście.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 18.9


Alfabet Tyrmanda

Autor: Leopold Tyrmand

Leopold Tyrmand wrócił do powojennej Polski z własnej woli. Jednak szybko okazało się. że nowa rzeczywistość tłamsi go zarówno literacko jak i osobowościowo. W połowie lat 60. wyemigrował i osiadł w Stanach Zjednoczonych. gdzie próbował stać się autorem anglojęzycznym.

 

Literacka aktywność Leopolda Tyrmanda zamyka się w czterech dekadach. a zawarte w niniejszym tomie wypowiedzi pisarza dokumentują niemal cały ten okres. Pochodzą one ze źródeł. wśród których są: wywiady prasowe. nieznane. niepublikowane dotąd notatniki czy też materiały służb PRL pozyskane z podsłuchu.

Tyrmandowi nieobce było hasłowe porządkowanie wypowiedzi. Dowodzi tego jego książka pt. Zapiski dyletanta. To właśnie ona stała się konstrukcyjnym wzorem niniejszego tomu. w którym znalazły

:

Cena:


Pod szkarłatnym niebem

Autor: Sullivan Mark

Oparta na wydarzeniach z życia zapomnianego bohatera bestsellerowa powieść Pod szkarłatnym niebem to triumfalna historia niezwykłej odwagi i wytrzymałości pewnego młodego człowieka w jednym z najmroczniejszych okresów historii.

Pino Lella nie chce mieć nic wspólnego z wojną czy nazistami. Jest zwyczajnym włoskim nastolatkiem. którego myśli krążą wokół muzyki. jedzenia i dziewcząt – lecz dni jego niewinności są policzone. Gdy mieszkanie rodziny Lellów w Mediolanie zostaje zniszczone podczas alianckiego bombardowania. Pino przyłącza się do kolei podziemnej pomagającej Żydom w ucieczce przez Alpy i zakochuje w Annie. starszej od niego o sześć lat pięknej wdowie.

Rodzice Pina. chcąc zapewnić mu bezpieczeństwo. zmuszają go. by zaciągnął się

:

Cena:techniki zapamiętywania książka, bartoś mnich, żołnierz radziecki, pszczoła czarna, andrzej jakubik, w czepku urodzone książka, zloty dukat, pies który kochał zbyt mocno, aneta jadowska dora wilk, agnieszka macią, dmoch gajzlerska, królowie przeklęci ebook, otoczeni przez idiotów pdf chomikuj, perfekcyjna żona pdf, choroby wewnętrzne pdf, cukierku ty łobuzie karty pracy chomikuj, posłaniec książka, audiobooka, fakt historyczny…