ISBN

ISBN

9788379616626: Wydawnictwo

Format

27.39: https://woblink.com/ebook/prawie-siostry-maria-ulatowska-9487u

Cena:


Autobiografia

Autor: Johan Cruyff

Jedna z najważniejszych książek sportowych ostatnich lat

Autobiografia trenera i piłkarza totalnego

Johan Cruyff na całym świecie znany jest  jako jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii. Trzykrotnie zdobywał Ballon d’Or – nagrodę dla najlepszego piłkarza grającego w Europie. w latach siedemdziesiątych decydował o sile reprezentacji Holandii. współtworząc styl określany mianem „futbolu totalnego”. W 1974 roku podczas pamiętnych także dla Polaków mistrzostw świata poprowadził Holendrów do finału i zdobył Złotą Piłkę jako najlepszy zawodnik całego turnieju. Jego technika. elegancja gry. a także niezwykły talent do reżyserowania zdarzeń na boisku wywarły ogromny wpływ na rozwój dyscypliny i kolejne pokolenia piłkarzy.

Ta książka to opowieść o całej karierze Cruyffa i o jego wizji futbolu. Najdłużej związany był z drużyną Ajaksu Amsterdam. z którą wywalczył 8 tytułów mistrza kraju i trzy europejskie puchary. W 1973 roku przeniósł się do Barcelony i od razu w pierwszym sezonie wygrał La Liga.

Cruyff odmienił również  stronę biznesową futbolu – jako pierwszy piłkarz w historii podpisywał intratne kontrakty reklamowe. a jego umowy z klubami zawierały – znowu po raz pierwszy – wiele punktów dotyczących specjalnych premii finansowych.

Od roku 1984 Johan Cruyff osiągał sukcesy jako trener Ajaksu i Barcelony. To właśnie on powołał do życia drużynę Barçy określaną po dziś dzień jako Dream Team.

W październiku 2015 roku u Johana Cruyffa zdiagnozowano raka płuc. Zmarł 24 marca 2016 roku. Niemal do ostatniej chwili pracował nad tą książką.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 33


ISBN

9788377882214: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/samo-sedno-trudny-szef-czyli-jak-porozumiec-sie-z-przelozonym-agnieszk

Cena:koniec czasu, chemia nowej ery pdf, dziewczyny do wynajęcia, osobowe źródła informacji policja, kropki włodek markowicz, zarządzanie zasobami ludzkimi literatura, wojciech otto, wypożyczalnia ebooków online, rosik mariusz, slang niemiecki, malazańskiej księgi poległych, anthony giddens socjologia, subkultura więzienna, cixin liu problem trzech ciał, dwie drogi pdf, czas burz tom 2, karolina lewestam, olivia gates, zjawa peb, żywienie w sporcie pdf…