Papież z getta

Papież z getta

Autor: Gertrud Von Le Fort

Papież z getta? Tak! Bo sensacyjna opowieść Gertruda Von Le Forta nawiązuje właśnie do autentycznych wydarzeń roku 1130. kiedy to po śmierci Honoriusza II skłóceni elektorzy wybrali dwóch papieży. (…)
Świat chrześcijański rozdarła schizma. Europa podzieliła się na dwa wrogie obozy…

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 9.99


Dwaj bracia

Autor: Ben Elton

Jest rok 1920. Berlin. Frieda Stengel. niemiecka Żydówka. rodzi Paulusa i Ottona. W Monachium powstaje zbrodnicza NSDAP. Losy bliźniaków wydają się przesądzone… Na szczęście zabrakło wody w kranie!
Jeden z chłopców trafia do szkoły kadr Wehrmachtu i SS. drugi walczy na froncie. W imię miłości do tej samej dziewczyny. A gdy wojna się kończy. dla tych. co przeżyli. jakby trwa – w brytyjskim Secret Service i komunistycznej Stasi.

Ben Elton oparł książkę na autentycznych losach swojej rodziny. Przenosi czytelników w najmroczniejsze czasy jakie przeżyła ludzkość. Poruszające.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Syn wiedźmy

Autor: Kelly Barnhill

Kelly Barnhill. autorka bestsellerowej Dziewczynki. która wypiła księżyc. powraca z książką pełną przygody i magii.

Syn wiedźmy to piękna klasyczna baśń. z elementami fantasy. opowiadająca o potędze przyjaźni i sile ducha. Wypełniony magią Ned. któremu matka czarownica wszyła duszę tragicznie zmarłego brata bliźniaka. ucieka przed zbójecką szajką. Áine jest córką Króla Zbójców. Prześladuje ją przepowiednia wypowiedziana przez matkę na łożu śmierci: „Uratujesz życie niewłaściwemu chłopcu. a on uratuje życie tobie”.

Czy Ned i Áine zaufają sobie nawzajem. gdy przetną się ich drogi? Czy będą umieli współpracować. by zapobiec wojnie dwóch królestw. która właśnie się rozpoczyna? Czy Áine. rozdarta między ojcem a Nedem. dokona słusznego wyboru? Czy magia zostanie ocalona?

Ta książka otwiera oczy młodych czytelników na coś. co wypełnia każdy zakątek świata. w którym żyjemy – na magię słowa.

„The New York Times”

Barnhill to pisarka fantasy na miarę Neila Gaimana.

„Minneapolis Star Tribune”

Kelly Barnhill – amerykańska pisarka. autorka książek fantasy i science fiction dla dzieci. Ze swoimi młodymi czytelnikami kontaktuje się przez bloga kellybarnhill.wordpress.com. „Kelly Barnhill pisze książki. To dziwna praca. ale jeśli mamy być szczerzy. to dziwna kobieta. więc być może to wszystko ma jakiś sens. Jest byłą nauczycielką. barmanką. kelnerką. aktywistką. strażniczką parku. sekretarką. woźną i kościelną gitarzystką. Wszystkie te doświadczenia nie przygotowały jej zupełnie do niczego poza opowiadaniem historii. co robi szczęśliwie od pewnego czasu” – pisze o sobie autorka Dziewczynki. która wypiła księżyc i Syna wiedźmy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


ISBN

9788381375085: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/strajk-nauczycieli-wynagrodzenie-i-skladki-zus-za-czas-strajku-praca-zbiorowa-148242u

Cena:hegomonia, emiryzm, endless space 2 poradnik, darmowe ebooki, balladyna mobi, edyp w kolonie, dziewit, save you mona kasten, wiosna urodziły się motyle chomikuj, historia ogrodów, 1500 pytań z anatomii, przemysław rudzki książka, jak mówić żeby maluchy nas słuchały pdf chomikuj, karen blixen pożegnanie z afryką, moralność pani dulskiej online, abram hoffer, zwiadowcy 8…