Piękne i niebezpieczne. Arystokratki polskiego wywiadu

Piękne i niebezpieczne. Arystokratki polskiego wywiadu

Autor: Rostkowski Jerzy

Każda historia to materiał na scenariusz filmowy!

W działaniach wywiadów na całym świecie kobiety bardzo często odgrywały pierwszoplanową rolę. a nazwiska najsłynniejszych agentek na trwałe zapisały się w historii wszystkich znanych służb specjalnych zajmujących się szpiegostwem. Jerzy Rostkowski przypomina w swojej nowej pasjonującej książce niezwykłe. zdeterminowane i bezkompromisowe kobiety wywodzące się z kręgu arystokracji i bogatego ziemiaństwa. damy wywiadu. które podczas drugiej wojny światowej działały dla dobra ojczyzny i każdego dnia ryzykowały życie – Władysławę Srzednicką-Macieszę. Krystynę Skarbek. Klementynę Mańkowską i wiele innych.

Wydawnictwo: REBIS

Cena:


ISBN

9788726538595: Wydawnictwo

Format

2.99: https://woblink.com/ebook/pozadanie-7-czerwone-roze-opowiadanie-erotyczne-malva-b-198417u

Cena:


Intryguj

Autor: Horn Sam

Jak tworzyć intrygujące treści? Jak przyciągać uwagę konsumentów do produktu czy współpracowników do pomysłu? Co można zro­bić. by budować prawdziwe więzi z ludźmi w kulturze braku cierpliwości i wyobcowania?

Twitter pozwala na wpisy o maksymalnej długości 140 znaków. Snapchat daje maksymalnie osiem sekund. Prezentacje TED to osiemnaście minut. Wpisy na blogu Setha Godina. guru marketingu. niemal nigdy nie są dłuższe niż 200 słów.

Według magazynu „Fast Company” jedna osoba na cztery rezygnuje z przeglądania strony internetowej. jeśli jej treść ładuje się dłużej niż cztery sekundy. Mamy do czynienia z prawdziwą epidemią braku cierpliwości. a jednocześnie cierpimy na alienację i niedobór uwagi. Na szczęście są sposoby pozwalające pokonać chroniczne rozp

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 19.49


Lepsza połowa

Autor: Sharon Moalem

Kobiety przewyższają mężczyzn pod każdym względem. Nie wierzysz? Oto kilka faktów: kobiety żyją dłużej od mężczyzn. mają silniejszy układ odpornościowy. lepiej radzą sobie z nowotworami. postrzegają świat w szerszej palecie barw… Mało? To wcale nie wszystko! Sharon Moalem. autor książki ‚Lepsza połowa’ prezentuje bardzo długą listę argumentów. dowodzących. że kobiety są po prostu lepsze od mężczyzn. Co więcej. wyjaśnia. dlaczego tak jest!

Jeżeli chcesz się dowiedzieć. dlaczego kobiety są lepszą częścią ludzkości. ta książka przedstawi ci całą wiedzę na ten temat i pozwoli ci zrozumieć przyczyny tego stanu rzeczy.

Czy wiesz. że:

– Od 5% do 15% kobiet widzi sto milionów odcieni kolorów. zamiast – jak to jest zazwyczaj – miliona odcieni. Żaden mężczyzna nie jest do tego zdolny.

– Podczas gdy żeński chromosom X to 1000 genów. męski Y – jedynie siedemdziesiąt. a do tego. jeden z nich odpowiada za to. że mężczyznom rosną włosy w uszach.

– Statystycznie na 100 dziewczynek rodzi się 105 chłopców. Kiedyś uważano to za oznakę naturalnej przewagi mężczyzn. Dziś uważa się. że dziewczynek rodzi się mniej. ponieważ są genetycznie bardziej złożone.

– Na świecie rozważa się obecnie procedury. dzięki którym podczas szczepień mężczyźni otrzymywaliby większe dawki niż kobiety. co równoważyłoby naturalną przewagę kobiecego systemu immunologicznego.

– Większość dawców nerek to kobiety. podczas gdy większość biorców – mężczyźni.

– Czterdziestolatkowie tworzą grupę o tej samej liczebności kobiet i mężczyzn. stulatki to w 80% kobiety. wśród stu studziesięciolatków znajdziemy zaledwie pięciu mężczyzn.

Sharon Moalem jest doktorem nauk medycznych. lekarzem i badaczem nagradzanym za działalność naukową. Jego książki znalazły się na listach bestsellerów ‚New York Timesa’. Jest również światowej sławy ekspertem w dziedzinie genetyki i rzadkich schorzeń genetycznych. jego badania kliniczne doprowadziły do odkrycia i opisania dwóch rzadkich chorób. Doktor Moalem pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego pisma ‚Journal of Alzheimer Disease’. jest także współzałożycielem dwóch firm biotechnologicznych. Przyznano mu dwadzieścia pięć patentów dotyczących wynalazków w dziedzinie biotechnologii i medycyny. Działalność naukowa doprowadziła go do okrycia antybiotyku nowej generacji. zwalczającego bakterie wielolekooporne (tzw. superbakterie). Jego prace łączą ewolucję. genetykę. biologię i medycynę. Jest autorem bestsellerów: ‚Survival of the Sickest’. ‚How Sex Works’. ‚The DNA Restart’ oraz ‚Inheritance: How Our Genes Change Our Lives – and Our Lives Change Our Genes’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Myśliwy – opowiadanie erotyczne

Autor: Must Veronica

‚Zaczął szybko oddychać. Czułam. jak pulsuje w nim krew. Był umięśniony. ale nie miał ciała kulturysty. – Chodź tutaj – wyszeptałam. jakbyśmy musieli się przed kimś chować. i zaprowadziłam go do ogródka. – Przyszedł czas na nagrodę –wyjaśniłam. po czym rozpięłam mu rozporek.’

Milena pisze list do swojej przyjaciółki. w którym opowiada jej o swoich wakacjach. Planowała leniwy tydzień w lesie. ale podczas spaceru natknęła się na pewnego młodego mężczyznę. Myśliwego. Pożegnali się. a chwilę później on zapukał do jej drzwi. Był wysoki i silny. a wkrótce Milena przezwyciężyła nieśmiałość i zapominając o bożym świecie. oddała się dzikiej. niepohamowanej żądzy.

„Myśliwy’ to opowiadanie o nieplanowanym spotkaniu. całkowitym oddaniu się drugiemu człowiekowi i

:

Cena:robin cook coma, brzemię rzeczy utraconych, uratuj mnie anna bellon pdf, mikrobiologia techniczna, matka świętego, sapieha amerykańska księżna, wolne lektury chłopcy z placu broni, książka urbex history, byłaś dla mnie wszystkim ulub, winny jest zawsze mąż, kochaj kochaj, książki do pobrania, hannah arendt książki, arkadiusz lach, książka pdf, otwórz oczy zaraz świt, adam smith ekonomia, modele administracji publicznej, zdążyć przed panem bogiem pdf, anioł życia z auschwitz, matematyka z plusem 7 zbiór zadań, ebooki online, uzupełnianki ortograficzne…