Ciemność

Ciemność

Autor: Hector Tobar

Uwięzieni pod ziemią przez 69 dni. przyrzekli. że swoją historię opowiedzą tylko jednemu reporterowi… Książka Héctora Tobara to wyjątkowa. wielogłosowa opowieść o życiu po katastrofie. której przyglądał się cały świat.

Kiedy na pustyni Atakama zawaliło się wnętrze góry podziurawionej górniczymi korytarzami. 625 metrów pod ziemią. w ciemności. wilgoci. bez jedzenia i wody pitnej zostało uwięzionych 33 mężczyzn. Akcja ratownicza w kopalni San José wydawała się niemożliwa. Dopiero po 17 dniach przez mały otwór o szerokości zaledwie 15 cm udało się nawiązać kontakt z uwięzionymi górnikami. Spod ziemi wyszli 69 dni po katastrofie.

Pod ziemią górnicy walczyli o życie. zdrowie psychiczne i o godność. Książka opowiada nie tylko o ich doświadczeniach oraz o pionierskiej akcji ratowniczej. którą

Wydawnictwo: We need YA

Cena: 29.9


https://woblink.com/product-publication/download/33232/pdf

1:

:

Cena:


Łąka

Autor: Dave Goulson

Jedzenie i seks: czy tylko o to chodzi owadom?

W jaki sposób tykotek rudowłos. którego stukanie w pustym domu może przeprawić o palpitacje. znajduje partnerkę? Po co nam muchy i czy słusznie się ich brzydzimy? Dlaczego motyle mają plamki na skrzydłach? Czy seks pluskwiaków jest bolesny? Jaka szybka bywa ważka? I czy osy zawiązują sojusze?

Dave Goulson. autor książki Żądła rządzą. kupił zapuszczone gospodarstwo z trzynastoma hektarami łąki w samym sercu francuskiej wsi i stworzył dom dla swoich ukochanych trzmieli. Ale nie tylko dla nich. Żyją tam też najróżniejsze owady. O wielu dowiedział się poprzez siedzenie na łące i gapienie się w trawę. Łąka to fascynująca opowieść dla tych. którym nauka wydaje się drętwa – ta w wykonaniu Goulsona jest soczysta. pyszna. pełna smaku i

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.9


https://woblink.com/ebook/zielona-13-bizuk-agata-177583u

https://woblink.com/product-publication/download/177583/epub: 1

:

Cena:


ISBN

9788381772129: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/-nie-mlodosc-natasza-socha-178165u

Cena:


Dłużniczka milionera

Autor: Dani Collins

Cami Fagan wreszcie udaje się znaleźć dobrą posadę w górskim kurorcie. Niedługo jednak cieszy się swoim szczęściem. bo nowy właściciel firmy zwalnia ją z pracy. Jest nim sycylijski milioner Dante Gallo. któremu jej nieżyjący już ojciec był winien pieniądze. Choć Cami od lat spłaca dług ojca. Dante uważa ją za oszustkę. Nie potrafi jednak oprzeć się jej urokowi…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Tajemna mowa drzew

Autor: Erwin Thoma

Wsłuchaj się w tajemną mowę drzew. Odkryj magię lasu. Książka Erwina Thomy – słynnego austriackiego leśnika i architekta. który zrewolucjonizował myślenie o drzewach i drewnie.

„Drewno ich potężnych pni ogrzewa nas i otacza opieką. a ich korzenie wrastają głęboko w ludzkie serca. Każdy. kto choć raz był świadkiem ścięcia potężnego drzewa. czuł. jak bardzo poruszający to widok. Powalenie rosnącego przez setki lat olbrzyma. nigdy nie będzie dla człowieka obojętne ” – pisze Erwin Thoma.

Las jest dla niego skomplikowanym ekosystemem. społecznym i mądrym organizmem. pamiętającym miliony lat ewolucji. Drzewa natomiast są cudem statyki i architektury. Ich konstrukcja pozwala przetrwać wszelkie kaprysy pogody. Co więcej. drzewa mówią. a współczesny człowiek stracił zdolność słuchania tego. co chcą nam przekazać.

Erwin Thoma postanowił odkryć tajemnice drzew – jako leśnik obserwował je przez lata. jako architekt wrócił do tradycyjnego stolarstwa. wykorzystującego wyłącznie czyste drewno. Stworzył system budowy domów z drewnianych paneli i zadziwił świat!

Czy wiecie. że drzewa zmieniają swoje właściwości w zależności od fazy Księżyca?

Z księżycowego drewna budowano okręty rzymskie. świątynie buddyjskie sprzed setek lat i najdroższe instrumenty muzyczne. Erwin Thoma jako pierwszy postanowił sprawdzić. czy przekazywana z pokolenia na pokolenie mądrość może być potwierdzona naukowo.

Czego od drzew może nauczyć się człowiek. który chce żyć ekologicznie i rozsądnie wykorzystywać zasoby lasu? Tajemna mowa drzew to książka. która nie tylko udzieli odpowiedzi na te pytania. ale dostarczy prawdziwej czytelniczej satysfakcji. Thoma pisze o lasach i drewnie ze znawstwem i wyjątkową mądrością.

Erwin Thoma (ur. 1962) – austriacki leśnik i przedsiębiorca. Zainspirowany wiedzą oraz opowieściami dziadka cieśli na temat tradycyjnych drewnianych domów. stworzył własną metodę ich produkcji. Znajomość tajemnic lasu oraz współpraca z laboratoriami europejskich uniwersytetów pomogły dobrać najlepszy budulec. Jego drewniane domy są wytrzymałe. energooszczędne i komfortowe; zbudowane jedynie z ekologicznych materiałów. bez użycia klejów i metalowych łączników. Metoda Thomy (Holz100) została opatentowana i zyskała międzynarodowe uznanie. a on sam zajął się rozpowszechnianiem wiedzy o naturze i wyjątkowych właściwościach drzew. zyskując uznanie czytelników w Niemczech i kilku innych krajach. gdzie sprzedano prawa do jego książek.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28charlie i biały dom, zapach prawdy, chyłka inwigilacja, danielle steel najnowsza książka, sposób na elfa książka, diana palmer prawo przyciągania chomikuj, polityka na wesoło, anselm, biografia fryderyka chopina, doktryna szoku naomi klein, katarzyna guczalska, nicholas sparks ksiazki, great gatsby, lucyfer (komiks), ferdydurka pdf, gniew markiewka, język serbski dla początkujących pdf, maria czubaszek nienachalna z urody, nowela bolesława prusa krzyżówka, genomy, mężczyzna z tuszem na dłoni pdf, zamach jacek tacik…