Mocne uderzenie

Mocne uderzenie

Autor: Ryszard Ćwirlej

Rok 1988. Podczas Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie na polu namiotowym zostają znalezione zwłoki młodej dziewczyny. Już na pierwszy rzut oka widać. że przyczyną śmierci było zgruchotanie skroni jakimś tępym narzędziem. Mariusz Blaszkowski. podchorąży ze szkoły milicyjnej w Szczytnie. rozpoczyna śledztwo. Wkrótce przybywają mu w sukurs dwaj starsi koledzy z Poznania: kapitan Mirek Brodziak i chorąży Teofil Olkiewicz. Ten pierwszy to człowiek. który tylko przez przypadek został milicjantem. bo równie dobrze mógłby zostać przestępcą. drugi to zdeklarowany wielbiciel mocnych trunków. który zrobi wszystko byle tylko się nie przepracować.

Tymczasem w Poznaniu zostają znalezione zwłoki mężczyzny. który zginął w podobny sposób jak dziewczyna w Jarocinie. Ten człowiek to

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788377853399: Wydawnictwo

Karol Zbyszewski (1904-1990) – prozaik. publicysta i satyryk. Ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Publikował m.in. w wileńskim „Słowie”. „Prosto z mostu”. „Czasie”. Walczył w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Po wojnie pozostał w Anglii. przez czterdzieści lat pracował w londyńskim „Dzienniku Polskim”.

Zasłynął kontrowersyjną książką Niemcewicz od przodu i tyłu. która była jego niedoszłą pracą doktorską. nieprzyjętą przez Uniwersytet Warszawski (wyd. 1939). Jest ona dobrze udokumentowaną dziennikarską satyrą. pamfletem na XVIII-wieczną Polskę w przededniu jej upadku.

Autor nie oszczędza nikogo ze znanych osobistości epoki: wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9egzamin gimnazjalny historia i wos powtórzenie, odczytywanie wyników badań, star wars mroczny uczeń, audiobooki na abonament, m leighton, frankl człowiek w poszukiwaniu sensu, czasopismo logistyka online, w kolorze krwi, 1000 zwrotów po angielsku, lucyfer jennifer l. armentrout pdf, bogowie i mity, a ja żem jej powiedziała mobi chomikuj, blanka lipińska pdf chomikuj, olbrzym magiczne drzewo, widelec wiedźma i smok, zagubione dusze…