ISBN

ISBN

9788379761388: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/polscy-poszukiwacze-zlota-mateusz-bedkowski-144000u

Cena:


Daleko

Autor: Magdalena Gołębiowska

Tybetańskie Królestwo Lo. czyli po nepalsku Mustang. przez wieki pozostawało niedostępne dla obcych. Ukryte w najgłębszej dolinie świata. za ośmiotysięcznikami Annapurną i Dhaulagiri. strzegło swoich tajemnic i rytuałów. Docierali tam jedynie pielgrzymi i kupcy prowadzący obładowane solą karawany. Jego historia toczyła się niespiesznie z dala od reszty świata. W końcu jednak musiało otworzyć swoje granice.

Magdalena Gołębiowska trafia do tej krainy w XXI wieku. Daje się uwieść urokowi starych wiosek. ich mieszkańców i mistycznemu pięknu surowego krajobrazu. Odwiedza księżniczkę należącą do rodziny od wieków rządzącej Mustangiem. opowiada o Khampach. znanych ze swej odwagi partyzantach walczących o niepodległość Tybetu. podziwia piętnastowieczny klasztor Thubczen. który Tiziano Terzani nazwał jedną z „kaplic Sykstyńskich” buddyzmu. i rozmawia z włoskim konserwatorem sztuki ratującym tamtejsze świątynie za dolary od amerykańskich filantropów. Patrzy również. jak nieskażona dotąd przyroda ginie pod kołami chińskich ciężarówek. A usłyszane historie i zobaczone obrazy układają się w opowieść o tym. co się dzieje. gdy zatrzymany czas nagle zaczyna przyspieszać.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 27.9


ISBN

9788380170162: Wydawnictwo

Format

28.5: https://woblink.com/ebook/niemiecki-model-spolecznej-gospodarki-rynkowej-jako-wzor-dla-polskich-przemian-systemowych-po-1989-r-martin-dahl-146939u

Cena:


Sprawy sercowe

Autor: Thomas Morris

Serce – najgłębsza tajemnica. dom duszy. esencja życia i źródło sił duchowych. Przez tysiące lat pozostawało niedostępne dla medyków zarówno ze względu na kulturowe i religijne tabu. jak i ze względów praktycznych: skoro pacjent miał pozostać żywy. serce nie mogło przestać bić – a jak operować organ pozostający w ciągłym ruchu?

Thomas Morris. ceniony dziennikarz BBC. relacjonując jedenaście przełomowych operacji. opowiada historię kardiochirurgii – dzieje porażek i triumfów. brawury. zazdrości i rywalizacji.

Od 1872 roku i zabiegu wyjęcia igły wbitej przypadkiem w pierś londyńskiego blacharza. poprzez historyczną operację usunięcia odłamka szrapnela z serca żołnierza rannego w Normandii. po hodowlę organów w bioreaktorze i protezy z drukarki 3D – opowiadana przez Thomasa Morrisa historia ludzkiego geniuszu nie jest zamknięta. a ludzkie serce wciąż kryje tajemnice i co najmniej kilka przełomów w kardiochirurgii jest jeszcze przed nami.

Przyprawiające o zawrót głowy dzieje chirurgii serca są równie ważne jak rozwój fizyki jądrowej. komputerów czy rakiet. Thomas Morris nareszcie opowiedział tę historię. jak należy – „Sunday Times”

Czytając Sprawy sercowe. czytelnik dosłownie zagląda chirurgom przez ramię. więc czasami jest to lektura dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


ISBN

9788378598114: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/tryzub-imperial-ed-danyluk-145243u

Cena:


Mroczne pożądanie. Mroczne światło. Tom 1.5

Autor: T. M. Frazier

Drugi tom fenomenalnej serii Mroczne światło

Jake dokonał zemsty. a jego sumienie ma kolejną złą duszę na koncie. Jednak. kiedy Jake odbiera życie. podsyca też mrok. ten najciemniejszy w swoim sercu. Abby jeszcze nigdy nie widziała jego prawdziwej natury. w której nie brakuje zła.

Czy kobieta. która nadała jego życiu sens. przyjmie go do siebie z powrotem? Czy w końcu znajdą spokój i szczęście. którego tak naprawdę pragną?

Być może mieliby szansę znaleźć odpowiedzi na te pytania. jednak ich małe szczęścia przyćmi wkrótce zupełnie inny rodzaj mroku. kiedy do ich drzwi zapuka policja i być może w końcu Jake będzie musiał zapłacić za to. co zrobił.

__

‚A teraz weźcie głęboki oddech. ponieważ jeżeli przeczytaliście ‚Mroczną miłość’. z p

:

Cena:oczami mężczyzny chomikuj, przyczyny wykluczenia społecznego, jak przestac sie martwic i zaczac zyc pdf, dolina miziołków, lalka bohaterowie trzecioplanowi, rozwój człowieka od poczęcia do narodzin prezentacja, wydawnictwo agh, taniec życia, potwory z mitologii, prawo handlowe kidyba pdf, psychopatologia książka, divinity 2 poradnik, zaburzenia behawioralne, suplementy diety opinie lekarzy, nauka ortografii klasa 2, kozyra piramida zwierząt…