Król Asine i inne wiersze

Król Asine i inne wiersze

Autor: Seferis Jorgos

Król Asine i inne wiersze Jorgosa Seferisa to wybór poezji jednego najważniejszych poetów XX wieku. który miał niebywały wpływ na rozwój literatury europejskiej. Niewiele jest postaci w dwudziestowiecznej literaturze greckiej. których unikatowy głos. połączony z niepowtarzalnym kunsztem słowa. odcisnęły tak znaczące piętno na kulturze Grecji nowożytnej. jak Jorgos Seferis (1900-1971). pierwszy grecki laureat literackiej Nagrody Nobla z 1963 r. Seferis odwraca bowiem dobrze nam znany punkt widzenia: to nie Europa patrzy na Grecję. szukając tam swoich korzeni i wzorców. ale Grecja spogląda na siebie samą. próbując odnaleźć własną tożsamość. sięgając do źródeł swojej tradycji. Wiersze wybrał i przełożył Michał Bzinkowski.

Wydawnictwo: Kolegium Europy Wschodniej

Cena:


ISBN

9788366485310: Wydawnictwo

Format

20: https://woblink.com/ebook/archiwum-wazniejsze-niz-zycie-agnieszka-kajczyk-olga-szymanska-bartosz-borys-anna-dunczyk-szulc-195243u

Cena: Olga Szymańska


Błękitna kropka

Autor: Carl Sagan

Pasjonująca opowieść o eksploracji Układu Słonecznego oraz szansach na kolonizację kosmosu

W Kosmosie Carl Sagan tylko ‚rzucił okiem’ na wspaniałą tajemnicę Wszechświata i udostępnił ją milionom ludzi na całym świecie. W Błękitnej kropce. oszałamiającej kilkuset barwnymi ilustracjami kontynuacji tamtego bestsellera. słynny astronom kończy swoją rewolucyjną podróż przez przestrzeń i czas.

Przyszłe pokolenia będą spoglądać wstecz na naszą epokę jako czas. w którym ludzka rasa wreszcie w radykalny sposób pokonała nową granicę – kosmiczną przestrzeń. W swojej książce Sagan śledzi romantyczną historię naszego startu w kosmos i ocenia przyszłość. która otworzy się przed nami. kiedy już skolonizujemy nasz system planetarny i wyruszymy dalej. do odległych galaktyk. Autor niezwykle sugestywnie udowadnia. że eksploracja i osiedlenie się człowieka na innych światach. w tym także zaludnienie nieznanych jeszcze galaktyk. nie jest ani fantazją. ani luksusem. ale raczej koniecznym warunkiem przetrwania ludzkiego rodzaju.

„Fascynująca… Zapadająca w pamięć… Odkrywcza… Być może najlepsza z książek Sagana!”

„The Washington Post”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 52


Poczta

Autor: Rabindranath Tagore

“Poczta” to sztuka Rabindranatha Tagore. indyjskiego poety. prozaika. filozofa. kompozytora. malarza. pedagoga. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Chory chłopiec Omol ogląda świat z perspektywy okna pokoju. z którego nie może wychodzić. Swoją otwartością. miłością i przyjaznym stosunkiem do ludzi – przywołuje ich do siebie. W odosobnieniu nie jest nawet przez chwilę samotny.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


https://woblink.com/product-publication/download/198928/epub

1:

:

Cena:


Przygody Piotrusia Pana

Autor: James Matthew Barrie

“Przygody Piotrusia Pana” to słynna powieść Jamesa Matthew Barrie’go. szkockiego dramaturga i powieściopisarza.

Głównym bohaterem jest tytułowy Piotruś Pan. psotny chłopiec. który nie chce dorosnąć. Piotruś. znakomity szermierz. spędza swe niekończące się. pełne przygód dzieciństwo na wyspie Nibylandii. przewodząc grupie Zagubionych Chłopców. Głównym antagonistą Piotrusia jest grupa piratów pod dowództwem kapitana Haka.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


ISBN

9788380325494: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/dorzuc-mnie-do-prezentu-blazynska-agnieszka-201281u

Cena:


O człowieku. który chciał być królem

Autor: Rudyard Kipling

“O człowieku. który chciał być królem” to nowela Rudyarda Kiplinga. angielskiego prozaika i poety. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

„O człowiek. który chciał być królem” to opowieść Rudyarda Kiplinga o dwóch brytyjskich poszukiwaczach przygód w Indiach Brytyjskich. którzy stają się królami Kafiristanu. odległej części Afganistanu.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49jan łos, książki tess gerritsen, mikrobiologia techniczna tom 2 pdf, desert storm gra, czarnobyl instrukcje przetrwania, archiwistyka podręcznik pdf, kapelusz pani wrony audiobook, peter benchley, epoki literackie matura pdf, rozmowa o prace angielski, audiobook szewczyk dratewka, zenderowski, gdy zapada cisza, baśń a bajka, reforma agrarna, tokarczuk audiobook, książki do czytania w internecie, przywiązanie bowlby, jestem nieletnią żoną pdf, aksjologia pedagogiczna…