CHŁOPIEC Z LASU

CHŁOPIEC Z LASU

Autor: Harlan Coben

New Jersey. 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne. odziane w łachmany i… kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie po angielsku. lecz nic nie mówi. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie. kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie. jak udało mu się przetrwać.

Trzydzieści lat później Wilde stara się żyć normalnie. choć jego przeszłość wciąż pozostaje tajemnicą – także dla niego samego. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki. Nikt się nim nie przejmuje – nawet jej własny ojciec – ale pewna ważna osoba z przeszłości Wilde prosi go o pomoc w znalezieniu dziewczyny. Jedyną wskazówką jest to. że była ostatnio nękana.

Ponieważ sam nigdy nigdzie nie należał. Wilde nie może zignorować sprawy outsiderki.

29.9: https://woblink.com/ebook/w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins-4046u

Cena:


ISBN

9788381513333: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/witajcie-w-ciezszych-czasach-przemyslaw-wielgosz-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-aleksandra-zdan-anna-wojczynska-bartlomiej-nawrocki-krzysztof-ignasiak-187321u

Cena:


Wespazjan. Utracony orzeł Rzymu

Autor: Robert Fabbri

Czwarty tom cyklu o Wespazjanie!

Szalony cesarz Kaligula zamordowany. pretorianie wprowadzają na tron Klaudiusza. Jednak jego sytuacja jest niepewna. Jego trzej wyzwoleńcy. Narcyz. Pallas i Kallistos. muszą sprokurować dlań natychmiastowe szybkie zwycięstwo. Ma to być odzyskanie orła legionu Siedemnastego. utraconego w lesie Teutoburskim prawie czterdzieści lat wcześniej.

Wyprawę do ponurych kniei Germanii na czele jedynie niewielkiego oddziału jazdy prowadzi Wespazjan. ktoś jednak z wielką determinacją próbuje sabotować jego misję.

Szukając Orła i prawdy. ścigany przez barbarzyńców. Wespazjan usiłuje przebijać się do wybrzeży Brytanii. Czy jednak zdoła uciec przed gniewem swojego cesarza?

Robert Fabbri urodził się w Genewie.

23.9: https://woblink.com/ebook/twoje-drugie-zycie-zaczyna-sie-kiedy-zrozumiesz-ze-zycie-jest-tylko-jedno-krystyna-szezynska-mackowiak-raphaelle-giordano-30628u

Cena:


ISBN

9788365156013: Wydawnictwo

Format

11.9: https://woblink.com/ebook/polacy-na-krancach-swiata-xix-wiek-mateusz-bedkowski-15148u

Cena:


ISBN

9788365613028: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/smierc-w-la-fenice-donna-leon-22905u

Cena:


Tajemna mowa drzew

Autor: Erwin Thoma

Wsłuchaj się w tajemną mowę drzew. Odkryj magię lasu. Książka Erwina Thomy – słynnego austriackiego leśnika i architekta. który zrewolucjonizował myślenie o drzewach i drewnie.

„Drewno ich potężnych pni ogrzewa nas i otacza opieką. a ich korzenie wrastają głęboko w ludzkie serca. Każdy. kto choć raz był świadkiem ścięcia potężnego drzewa. czuł. jak bardzo poruszający to widok. Powalenie rosnącego przez setki lat olbrzyma. nigdy nie będzie dla człowieka obojętne ” – pisze Erwin Thoma.

Las jest dla niego skomplikowanym ekosystemem. społecznym i mądrym organizmem. pamiętającym miliony lat ewolucji. Drzewa natomiast są cudem statyki i architektury. Ich konstrukcja pozwala przetrwać wszelkie kaprysy pogody. Co więcej. drzewa mówią. a współczesny człowiek stracił zdolność słuchania tego. co chcą nam przekazać.

Erwin Thoma postanowił odkryć tajemnice drzew – jako leśnik obserwował je przez lata. jako architekt wrócił do tradycyjnego stolarstwa. wykorzystującego wyłącznie czyste drewno. Stworzył system budowy domów z drewnianych paneli i zadziwił świat!

Czy wiecie. że drzewa zmieniają swoje właściwości w zależności od fazy Księżyca?

Z księżycowego drewna budowano okręty rzymskie. świątynie buddyjskie sprzed setek lat i najdroższe instrumenty muzyczne. Erwin Thoma jako pierwszy postanowił sprawdzić. czy przekazywana z pokolenia na pokolenie mądrość może być potwierdzona naukowo.

Czego od drzew może nauczyć się człowiek. który chce żyć ekologicznie i rozsądnie wykorzystywać zasoby lasu? Tajemna mowa drzew to książka. która nie tylko udzieli odpowiedzi na te pytania. ale dostarczy prawdziwej czytelniczej satysfakcji. Thoma pisze o lasach i drewnie ze znawstwem i wyjątkową mądrością.

Erwin Thoma (ur. 1962) – austriacki leśnik i przedsiębiorca. Zainspirowany wiedzą oraz opowieściami dziadka cieśli na temat tradycyjnych drewnianych domów. stworzył własną metodę ich produkcji. Znajomość tajemnic lasu oraz współpraca z laboratoriami europejskich uniwersytetów pomogły dobrać najlepszy budulec. Jego drewniane domy są wytrzymałe. energooszczędne i komfortowe; zbudowane jedynie z ekologicznych materiałów. bez użycia klejów i metalowych łączników. Metoda Thomy (Holz100) została opatentowana i zyskała międzynarodowe uznanie. a on sam zajął się rozpowszechnianiem wiedzy o naturze i wyjątkowych właściwościach drzew. zyskując uznanie czytelników w Niemczech i kilku innych krajach. gdzie sprzedano prawa do jego książek.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28alfabet mafii odcinek 1, biblioteka online pdf, arabski książę, pan samochodzik i człowiek z ufo pdf, książki pdf online, pięć języków miłości pdf, bratobójca, historia polityczna polski 1989 2012, książka dowód, filozofia dramatu, niczemu winne, tess gerritsen ksiazki, lj smith, grosfeld jan…