ISBN

ISBN

9788381660013: Wydawnictwo

Format

20: https://woblink.com/ebook/starosc-w-wielkim-miescie-dorota-nowalska-kapuscik-red-jolanta-klimczak-142640u

Cena: Jolanta Klimczak


Dziennik Galfryda

Autor: Michał Zioło

Dziennik Galfryda to zapiski mnicha. trapisty. który prowadzi życie ukryte za murami klasztoru – życie egzotyczne. a zarazem powszednie. zwyczajne i proste. po prostu ludzkie. Oddany modlitwie i pracy. Michał Zioło. wnikliwy obserwator. potrafi zarazem z pewnego dystansu spoglądać na rzeczy tego świata. Pisze o życiu duchowym i osobistych zmaganiach. ale też o współczesnym Kościele i jego bolączkach. obchodzi go rzeczywistość polskiej i francuskiej polityki. uczestniczy w intelektualnej debacie. przygląda się współczesnym modom. O mnichach mówi się. że żyją poza światem i zarazem w sercu świata. Takie właśnie jest życie. którego strzępy zawiera Dziennik Galfryda.

Galfryd to imię kota z poematu Christophera Smarta. Galfryd został nazwany w tym wierszu „sługą Boga żywego. służącego Mu co dzień punktualnie i pilnie”. który „poświęciwszy uwagę Bogu i samemu sobie. poświęca ją swojemu bliźniemu”. I „mruczy z wdzięcznością. gdy Bóg pochwali go jako dobrego kota”.

Przy lekturze poematu Smarta – pisze Zioło – myślałem przekornie. że właśnie tak powinien wyglądać spełniony mnich i szczery chrześcijanin. Umieściłem więc to imię w tytule niejako „życzeniowo”. dla zawstydzenia siebie. człowieka wciąż szukającego i wciąż w drodze.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99


ISBN

9788375155969: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/nasze-malzenstwo-tayari-jones-142653u

Cena:


Wydawnictwo

Novae Res: Format

142613

https://woblink.com/product-publication/download/142613/epub: 1

Cena:


ISBN

9788380877702: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/jeden-na-jeden-odwazne-rozmowy-z-pracownikami-inga-bielinska-zofia-jakubczynska-145846u

Cena: Zofia Jakubczyńska


Wypracowania – Renesans „Charakterystyka epoki”

Autor: Praca Zbiorowa

Wypracowania – Renesans „Charakterystyka epoki”

Opisy wypracowań:

Najważniejsze terminy literackie i pojęcia.  Poniższe wypracowanie zawiera najważniejsze terminy literackie i pojęcia związane z epoką renesansu. Wyjaśniono następujące terminy: dialog. dramat. dramat szekspirowski. drukarstwo. figlik. fraszka. humanitas. mecenat. nowela. pieśń. sielanka. sonet. tren. Całość może posłużyć. jako gotowa ściąga lub sprawdzian. Tekst zawiera 623 słowa.

Najwięksi myśliciele renesansu.  Poniższe wypracowanie stanowi prezentację najsłynniejszych myślicieli doby renesansu. To oni poprzez filozofię i własne założenia inspirowali rozwój epoki. W tekście omówiono postać.: Era

4.9: https://woblink.com/ebook/wypracowania-obraz-inteligencji-praca-zbiorowa-142594u

Cena:allen carr prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie, siostra słońca lucinda riley kiedy w polsce, artur borcuch, nie ma jednej rosji, grzegorz mazurek, kulmatycki, jedyna książka, wieczny joe, metodologia badań społecznych, alina chomicz instagram, rozwój psychoruchowy, barbara follett, biografia elon musk, prince of persia piaski czasu patch polonizujący, mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes, zerwa pdf, zdrowie publiczne książka pdf, gliniarz pdf, zarządzanie wartością…