Demokratyczne i niedemokratyczne reżimy polityczne

Demokratyczne i niedemokratyczne reżimy polityczne

Autor: Justyna Grażyna Otto

Publikacja składa się z dwunastu rozdziałów odnoszących się do różnorakich aspektów analizy reżimu politycznego. Praca podzielona jest na trzy części: część I zatytułowana „Demokracja”. część II pod tytułem „Autokracja”. część III – „Reżim polityczny”.

W poszczególnych tekstach autorzy podejmują problemy kryzysu demokracji. roli praw człowieka jako elementarnego budulca reżimu demokratycznego. roli etyki w państwach o reżimie demokratycznym. diagnozy teoretycznych i praktycznych aspektów badań nad autorytaryzmem. cech systemów partyjnych w państwach niedemokratycznych oraz szereg problemów szczegółowych.

Wydawnictwo: Elipsa

Cena: 25.2


Pod wulkanem

Autor: Malcolm Lowry

Mistrzowska opowieść o ostatnim dniu życia Geoffreya Firmina. brytyjskiego konsula w Cuernavace.

Arcydzieło należące do kanonu powieści XX wieku.

Pod wulkanem to mistrzowska opowieść o ostatnim dniu życia Geoffreya Firmina. brytyjskiego konsula w Cuernavace (tu pod indiańską nazwą Quauhnahuac) w Meksyku. Tego dnia – w Zaduszki 1938 roku – konsul dochodzi do kresu drogi znaczonej pogrążaniem się w alkoholizm i poszukiwaniem absolutu. Niezwykła sceneria. gęsta atmosfera. splątane uczucia. nagromadzenie wizji. halucynacji – wszystko to przenika czytającego do głębi. Powieść odczytywana jest jako nieporównywalna ewokacja skrajnego alkoholizmu. jako mistrzowska synteza mitów meksykańskich. chrześcijańskich i żydowskich. ale też jako alegoria upadku świata.

John Huston nakręcił na podstawie tej powieści film z udziałem Alberta Finneya i Jacqueline Bisset.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


Szczeliny istnienia

Autor: Jolanta Brach-Czaina

Kultowy’ esej filozoficzny. Dotyczy podstawowych sytuacji egzystencjalnych: miłości. cierpienia. umierania. narodzin z perspektywy codzienności. Słynny opis pierogów z wiśniami i szmaty do podłogi. Nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w 1994 roku.

Wydawnictwo: eFKa

Cena: 14.9


https://woblink.com/product-publication/download/135151/epub

1:

:

Cena:


9788327155405

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

EPUB.MOBI

https://woblink.com/ebook/amos-decker-1-w-pulapce-pamieci-david-baldacci-22080u: https://woblink.com/product-publication/download/22080/epub

Cena:pan tadeusz księga xiii, dziewczyna i chłopak wszystko na opak 2, wyspa nieopisana, szynel gogol, płace od a do z 2019, kamienie na szaniec audiobook za darmo, mroczniej pdf za darmo, zakazana historia, grid 2 gry online, wymyślić czy wymyśleć pwn, love craft, obraz cyfrowy, oczyszczanie wątroby metodą moritza, powieści jane austen, paweł kowal lech kowal, życie bez stresu, tajemnica elizy, ksiazki w pdf, listy do młodego poety…