Na Wzgórzu Śmierci

Na Wzgórzu Śmierci

Autor: Jan Kasprowicz

Jana Kasprowicza. przedstawiciela Młodej Polski. stawiano na równi z Adamem Mickiewiczem jako jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Kasprowicz tworzył poezje. dramaty. zajmował się krytyką literacką oraz tłumaczeniami. Był prekursorem między innymi wiersza wolnego czy też prymitywizmu w sztuce współczesnej. W jego poezji przewijały się tematy bólu. biedy. samotności. rozpadu więzi rodzinnych oraz próby kontaktu z Bogiem. a inspirację dla nich stanowiło jego życie.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Ach. ten cukier!

Autor: Anna Reguła

Gdy po raz kolejny słyszymy. że ktoś ogranicza w diecie cukier myślimy: „Mnie to nie dotyczy”. Często jesteśmy przekonani. że nasz jadłospis wcale dużo go nie zawiera. Cukier kojarzymy zwykle ze słodkimi przekąskami. deserami. zawartością cukierniczki czy owocami. Tymczasem jest go pełno w produktach. które wcale nie kojarzymy jako słodkie. Co więcej. kryje się on również w pozornie zdrowych jego „zamiennikach”. które stają się coraz bardziej popularne. Autorka w swojej książce obala mity dietetyczne. wymienia najczęściej popełniane błędy żywieniowe i ujawnia prawdziwych sprawców zbędnych kalorii.

Z książki dowiemy się między innymi. jakie są rodzaje cukrzycy i czym się ona różni od insulinooporności. Co to jest indeks glikemiczny i jak najkorz

:

Cena:


Geniusz ptaków

Autor: Ackerman Jennifer

Od dziś „ptasi móżdżek” nabiera nowego znaczenia!

Autorka przedstawia najnowsze odkrycia naukowe dotyczące niezwykłych ptasich zdolności. ubarwiając opowieść licznymi anegdotami. Jak się okazuje. poza doskonałą orientacją w terenie czy umiejętnością korzystania z narzędzi. zwierzęta te wykazują ogromną inteligencję społeczną. Potrafią zwodzić. manipulować i podsłuchiwać. Wzywają świadków. gdy odkryją śmierć swoich pobratymców. opłakują zmarłych i całują na pocieszenie. A niektóre potrafią nawet rozpoznać swoje odbicie w lustrze. To idealna lektura nie tylko dla miłośników ptaków. ale także dla wszystkich ciekawych otaczającego nas świata.

Czy wiesz. że…?

 • Czarnowron zdobywa swoje ulubione orzechy. kładąc je n

  39.99: https://woblink.com/ebook/anglicy-magdalena-rabsztyn-aniol-matt-rudd-195607u

  Cena:


  ISBN

  9788381378031: Wydawnictwo

  Format

  14.9: https://woblink.com/ebook/tarcza-4-0-doplaty-do-oprocentowania-wsparcie-dla-pracodawcow-i-pracownikow-ulgi-dla-podatnikow-i-przedsiebiorcow-tomasz-kowalski-slawomir-bilinski-ewa-slawinska-katarzyna-wojciechowska-agata-pinzul-194671u

  Cena: Sławomir Biliński


  Puzzle

  Autor: Siondalski Piotr

  Grupa przyjaciół zwiedza mało znane wyspy Nowej Zelandii. Dyskretną opiekę nad wędrowcami sprawuje Teodor – gdańszczanin. którego PRL-owska rzeczywistość zmusiła do ucieczki z kraju. Niezwykła wędrówka przez Jugosławię. Włochy. Francję i Anglię doprowadziła go do Nowej Zelandii. gdzie spędził wiele lat. Zdobył doświadczenie. stał się cenionym kardiochirurgiem. wojskowym oblatywaczem i komandosem.

  Historia jego życia kryje wiele tajemnic. Od Bursztynowej Komnaty po skarb na Westerplatte. a także nieznanego brata bliźniaka. Wszystko to małe. niepozorne kawałki. które niczym puzzle odpowiednio dopasowane. tworzą przepiękny obraz życia. Życia pełnego tajemnic. kombinacji i złudzeń.

  Wejdźcie razem z nami do świata Piotra Siondalskiego i spróbujcie ułożyć układankę.Czy znajdziecie brakując

  :

  Cena:  odkrywanie ameryki, ciemności opowiadanie josepha conrada, na sygnale za darmo, kolorowanki bruder, ebooki kindle, niemiecki dla dzieci pdf, kacper godycki-ćwirko, marta sapała, nawałnica mieczy pdf, bryan tracy, esej o wolności, joe abercombie, małgorzata podgórska, kossakowska bramy światłości tom 3, durrellowie online, nagroda nobla reymont, paweł lampe, nie mój dług ebook, karpowicz miłość, kłopoty mnie kochają, boss of me, chłopak z warszawy, terapia zajęciowa literatura, skóra azjatycka pielęgnacja po polsku pdf, czytaj za darmo, teksty do nauki czytania pdf…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin