Dziwniejsza historia

Dziwniejsza historia

Autor: Remigiusz Ryziński

Kiedy płonęło getto. Hubert spoglądał na niebo w płomieniach z okna rodzinnego mieszkania na warszawskiej Ochocie. Michał w tym samym czasie ukrywał się przed Niemcami w kopcu kartofli. Jeden i drugi od początku wiedzieli. że inność potrafi być zagrożeniem. a homofobię i antysemityzm łączy więcej. niż mogłoby się wydawać. Wiedzieli też. że sami są „inni”. a wyjście z szafy oznaczałoby narażenie się na ostracyzm.

Bohaterów u Ryzińskiego jest więcej: Jurek z międzywojennej Podkowy Leśnej. który chłopaków pojechał szukać do Warszawy. Lulla – najstarsza polska drag queen. Iza – lesbijka. córka wiedeńskiej Żydówki. Łączy ich wykluczenie ze względu na orientację seksualną i silna potrzeba walki o swoje człowieczeństwo.

„Dziwniejsza historia” to poruszająca opowieść o obcości i samotności. To także podróż po warszawskich ulicach lat wojny i PRL-u. które pod pozorem szarego życia kryły zaskakująco tęczową wolność.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45


Cynkowi chłopcy

Autor: Swietłana Aleksijewicz

Oddziały radzieckie przez dziesięć lat „udzielały narodowi afgańskiemu braterskiej pomocy”. Od 1979 do 1989 roku życie straciło co najmniej kilkaset tysięcy Afgańczyków. a kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy poniosło śmierć lub zostało rannych. Wyjeżdżali. by zostać bohaterami. Do kraju wracali jako bankruci – bez nóg. bez rąk. bez złudzeń. z koszmarami. które miały ich nigdy nie opuścić. Niektórzy wracali w cynkowych trumnach.

Z opowieści weteranów. pielęgniarek. prostytutek. matek i żon „afgańców” wyłania się wstrząsający obraz niepotrzebnej wojny; wśród zapierających dech w piersiach afgańskich krajobrazów rozgrywają się ludzkie dramaty. a odwaga i braterstwo przeplatają się z niegodziwością i okrucieństwem. „W każdej kolejnej książce z uporem robię to samo – pisze Aleksijewicz – zmniejszam historię do wymiarów człowieka”.

Po publikacji książki Swietłana Aleksijewicz została pozwana o znieważenie honoru i godności żołnierzy walczących w Afganistanie.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19.2


Niepokorny mężczyzna

Autor: Kristen Ashley

Tessa O’Hara ustawiała właśnie świeżo upieczone babeczki na wystawie swojej cukierni. gdy zadźwięczał dzwonek przy drzwiach. Podniosła wzrok i ujrzała mężczyznę swoich marzeń. Nie minęła minuta. a on zaprosił ją na randkę. Zgodziła się bez wahania. Ale po czterech cudownych miesiącach Tess odkrywa. że jej ukochany to działający pod przykrywką detektyw z agencji antynarkotykowej. który bada powiązania jej byłego męża – narkotykowego bossa. Tess jest przekonana. że to koniec.

Ale agent Brock Lucas jest innego zdania. To człowiek z misją. oddany swojej pracy. spędził lata zajmując się światkiem przestępczym Denver. rozpracowywał najgorsze szumowiny. Jednak dopiero w czasie tych czterech miesięcy z Tess. która jest równie słodka jak jej babeczki. zaczyna naprawdę lubić swoją pracę. Podczas

27.9: https://woblink.com/ebook/zdrada-scenarzystow-wojciech-nerkowski-34138u

Cena:


ISBN

9788308059098: Wydawnictwo

Format

40.9: https://woblink.com/ebook/krotka-historia-siedmiu-zabojstw-robert-sudol-marlon-james-23378u

Cena:


W cieniu gigantów Pogromy w 1941 r. w byłej sowieckiej strefie okupacyjnej

Autor: Witold Mędykowski

Książka „W cieniu gigantów. Pogromy 1941 r. w byłej sowieckiej strefie okupacyjnej. Kontekst historyczny. społeczny i kulturowy” jest pracą. w której autor przedstawia zjawisko pogromów Żydów. które organizowano latem 1941 r. Praca obejmuje niezwykle szeroki obszar geograficzny. poczynając od Litwy. Łotwy i Estonii. poprzez tereny wschodnie Polski. okupowane przez wojska sowieckie po 17 września 1939 r.. aż po Północną Bukowinę i Besarabię. W pracy autor nie tylko

przedstawia i analizuje pogromy 1941 r.. ale umieszcza je w szerszym kontekście historycznym na tle konfliktów społecznych na omawianym obszarze od początku XX w. Pogromy w Europie Środkowo-Wschodniej nie były zjawiskiem nowym.jednak w kontekś

29.9: https://woblink.com/ebook/szczury-wroclawia-szpital-robert-j-szmidt-156529u

Cena:


Ostre przedmioty

Autor: Gillian Flynn

Debiut autorki Zaginionej dziewczyny. książki-fenomenu. którą przeczytało ponad 6 milionów czytelników na całym świecie.

Zachwycający kawał dobrej literatury. napisany świetnym językiem i z dużą wnikliwością.

Stephen King

W rodzinnym miasteczku dziennikarki śledczej Camille Preaker dochodzi do dwóch szokujących zbrodni: zostają zamordowane dwie dziewczynki. a ona ma opisać toczące się śledztwo. Camille musi więc wrócić do Wind Gap. małej. dusznej mieściny w stanie Missouri. z której uciekła i której szczerze nienawidzi.

To tam przed laty umarła jej siostra. to tam po raz pierwszy Camille zaczęła kaleczyć swoje ciało. to tam nadal mieszka jej despotyczna matka.

Ciężki małomiasteczkowy klimat. pęczniejący od tajemnic i intryg. poczucie str

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 27.45repetytorium gimnazjalisty angielski pdf, kaizen w biznesie, czarna owieczka lektura pdf, mieczysław dobija, marcin kędzior, sprawdzian z genetyki gimnazjum, igielny, do wszystkich chłopców których kochałam, szkolenia oparte na dowodach, historia urbanistyki pdf, błękitny dom, roch rooyens 2019, piecdziesiat twarzy graya pdf, psychobiografia, iwona sudoł-szopińska…