1

1

:

:

Cena:


Romans Gąski

Autor: Teresa Prażmowska

Jagienka to młoda kobieta pochodząca z bardzo bogobojnego domu. który nie wyróżniał się niczym szczególnym w ówczesnych czasach; Ojciec był głową domu i ręką sprawiedliwości – trzymał wszystkich krótko. począwszy od żony. kończąc na córkach. Fanatyk religijny i despota z jednej strony. z drugiej zaś człowiek dbający o swoją rodzinę nad wyraz. Jagienka zaś. skończywszy osiemnaście lat. będąc fizycznie dojrzałą. psychicznie jeszcze dzieckiem. coraz częściej marzyła o rycerzu na białym koniu.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 19.99


Wplątani

Autor: Arkadiusz Rączka

Rok 1920. trwa wojna polsko-bolszewicka. W łagrze pod Krasnojarskiem spotyka się dwóch przyjaciół: Wolski – rotmistrz Polskiej Dywizji Syberyjskiej i Fiodor – oficer białej gwardii. który podejrzewa. że wkrótce zostanie rozstrzelany. Jego jedynym pragnieniem jest zapewnienie ochrony ukochanej żonie. Prosi zatem Wolskiego. by ją odnalazł i pomógł dotrzeć do Polski. jej ojczystego kraju. Od tej chwili ich losy zostaną nierozerwalnie splecione. a kiedy Polska w końcu odzyska niepodległość. przyjaciele raz jeszcze staną naprzeciw siebie. Czy po tym. co przeszli. będą potrafili spojrzeć sobie w oczy bez gniewu i żalu?

„Wplątani” to porywająca opowieść z Bitwą Warszawską w tle. ukazująca zagmatwane losy czwórki ludzi. którzy wkrótce przekonają się. jak wiele może zależeć od zwykłeg

:

Cena:


Popioły

Autor: Stefan Żeromski

Historia ludzi. którzy z popiołem w sercu powracają z pól bitewnych Europy do Polski – ich legenda podtrzyma narodowe dzieje.

Kochliwy szlachcic Rafał Olbromski popada w tarapaty. Wypędzony przez ojca z domu trafia pod opiekę księcia Gintułta i wchodzi w kręgi masonerii. Spotyka przyjaciela z lat szkolnych. Krzysztofa Cedrę. i dzięki niemu zostaje wprowadzony na warszawskie salony. Wieści przynoszone z Europy przez byłych legionistów polskich sprawiają. że przyjaciele podejmują eskapadę do armii napoleońskiej. wierząc. iż walka przyniesie upragnioną wolność.

‚Czytając Popioły. jesteśmy siłą rzeczy jakby uczestnikami aktu pewnego misterium dostępnego tylko dla wtajemniczonych. wskutek niedomówień. uników i aluzji obliczonych na oszukanie cenzorów. (…) Popioły to misterium patriotyzmu celebrowane przez autora’.

Aleksander Achmatowicz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


Trzech panów w łódce [nie licząc psa]

Autor: Jerome KJerome

Arcydzieło komizmu. opowiadające o rzecznej eskapadzie trzech miejskich hipochondryków w czasach rodzącej się kultury masowej i powstającej mody na wycieczki

Trzech panów w łódce (nie licząc psa) to zabawna opowieść opisująca przygody trzech londyńczyków. którzy wybrali się w podróż łodzią po Tamizie i przebyli 123 mile – z Kingston do Pangbourne. Komiczne zdarzenia. opowiastki i anegdotki umilające trzem panom wyprawę. przyprawione specyficznym angielskim humorem. ironicznym i inteligentnym. od lat bawią czytelników na całym świecie. Urok tej książki zasadza się bowiem nie tyle na jej stylu literackim czy też użyteczności informacji. jakie zawiera (w zamyśle autora miała być poważnym przewodnikiem turystycznym). ile na jej wierności prawdzie i jedynym w swoim rodzaju przewrotnym komizmie.

„Można by pomyśleć. że po publikacji tej książki Imperium Brytyjskie znalazło się w niebezpieczeństwie… „Standard” pisał o mnie jako o zagrożeniu dla angielskiej literatury. a „The Morning Post” przedstawiał jako przykład smutnych rezultatów. których można się było spodziewać po nadmiernej edukacji niższych klas. … Mogę śmiało stwierdzić. że przez pierwsze dwadzieścia lat mojej kariery byłem najbardziej krytykowanym pisarzem w całej Anglii”.

Jerome K. Jerome. My Life and Times

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 23andrzej grzebyk konfident, ślepe stado, historia polski nowak, postać leku, gothic 3 zadania, pawlukiewicz mp3, darmowe ebooki na kindle, masza i niedźwiedź królową, felix dennis jak zostac bogatym, konflikty zbrojne, painkiller gry, tess gerritsen pdf, legendy polskie wanda chotomska, ślad po złamanych skrzydłach, einstein bóg, teorie integracji europejskiej, dishonored 2 poradnik, dublerka pdf, magiczne drzewo czerwone krzesło audiobook, książki o miłości pdf, muminki wielka kolekcja, okres wczesnoszkolny…