Dobrze nastrojone miasto. Czego współczesna nauka. pradawne cywilizacje i ludzka natura mogą nas nauczyć o przyszłości życia w miastach

Dobrze nastrojone miasto. Czego współczesna nauka. pradawne cywilizacje i ludzka natura mogą nas nauczyć o przyszłości życia w miastach

Autor: Jonathan F.P. Rose

Jak stworzyć szczęśliwe miasto? Pewien nietypowy deweloper. a zarazem producent muzyczny. ma na to swój pomysł.

Przed ludzkością stoją dziś wielkie wyzwania: ocieplenie klimatu. wyczerpywanie zasobów. zwiększające się nierówności ekonomiczne. W połowie XXI wieku na Ziemi będzie żyło prawie dziesięć miliardów ludzi. z czego osiemdziesiąt procent w miastach. Nic więc dziwnego. że to właśnie w miastach rozegra się batalia o przyszłość globu.

Odwołując się do historii cywilizacji oraz dzisiejszej sytuacji wielu miast. a także przytaczając dziesiątki przykładów z całego świata. autor przedstawia tu swoją wizję idealnego. to znaczy doskonale zharmonizowanego. miasta. Opiera się ona na pięciu podstawowych założeniach. którymi są: spójność. kołowość. odporność. wspólnota. współczucie. Na ich podstawie Rose proponuje konkretne rozwiązania dotyczące między innymi infrastruktury. ekologii oraz budowania relacji społecznych. Dzieli się tu nie tylko rozległą wiedzą teoretyczną i doświadczeniami. ale też muzyczną pasją. która pomaga mu znajdować ciekawe analogie i trzymać rytm.

Lektura obowiązkowa dla aktywistek i aktywistów ruchów miejskich. urbanistek. architektów. radnych. polityczek i polityków. dla świadomych mieszkanek i mieszkańców miast. a także dla tych. którzy chcieliby po prostu poznać wreszcie dobrego dewelopera.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 39


Dworek w Miłosnej

Autor: Olejnik Agnieszka

Wyobraź sobie długą. wysadzaną strzelistymi drzewami aleję. wiodącą do pełnego wspomnień dworku w stylu angielskim. Zajrzyj do rosarium z ogrodnikiem Antonim. przejdź się nad staw. odetchnij zapachem lawendy… Zajrzyj do miejsca. gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością. Daj się uwieść niespiesznemu rytmowi życia w cichym miasteczku Miłosna. 

Bogna Rytter. dziedziczka posiadłości. zapisuje swój majątek jedynym krewnym – kuzynkom Adzie i Monice. Co zrobią z nieoczekiwanym spadkiem? Czy każda zmiana jest zmianą na lepsze? Jak ułożą się stosunki między dwiema niemal obcymi kobietami. między którymi staną wielkie pieniądze i… mężczyzna? 

Stare mury kryją niejedną tajemnicę. A kiedy do dworku wprowadzi się młodość. wraz z nią zamieszkają tam

:

Cena:pieklo gabriela, zapiska pl pobierz, bellz, umorzenie mroz, brejdygant rysa, zielona mila pdf, 13 księga pana tadeusza, język polski dla obcokrajowców ćwiczenia pdf, ucho igielne, kwestia ceny ebook, czerwony kapturek braci grimm, remigiusz mroz kasacja, dzwonnik z notre dame pdf, redukcje jezuickie, tylko dobre wiadomości, muzykoterapia pdf, joanna janusz…