Silva Rerum

Silva Rerum

Autor: Kristina Sabaliauskaitė

Opowieść o historii. która nie dzieli. lecz łączy.

Ta powieść stała się już częścią światowej klasyki.

Anno Domini 1666. Dwór w Milkontach na Litwie. Mijają lata. odkąd Jan Maciej Narwojsz schronił się tu z rodziną po najeździe kozackim na Wilno. Teraz. gdy jego czas dobiega kresu. patrząc z miłością na żonę Elżbietę. wierną towarzyszkę jego radości i smutków. oraz wspaniałe. lecz całkiem nieprzewidywalne. nastoletnie bliźnięta – Jana Kazimierza i Urszulę. zapisuje ostatnie rozmyślania w starej rodowej sylwie.

Rękopiśmienna księga mieści całe życie szlacheckiej rodziny. Opisy wojennych wyczynów przodków. daty narodzin i śmierci. wspomnienia. kościelne mowy przeplatają się w niej z przepisami na nalewki. listami podarunków. żartobliwymi rymowankami… Istny las rzeczy. silva rerum.

Dziwna rzecz – ilekroć Jan Maciej sięga po pióro. nieszczęścia jak ciemne chmury gromadzą się nad domem. Złe znaki spędzają sen z oczu ojcu pięknej dziewczyny. która marząc o świętości. napotkała diabła w ludzkiej skórze. i chłopca. który niespodzianie odkrył w sobie grzeszną tajemnicę. Może to klątwa zawisła nad Narwojszami?

Ta pełna przygód saga rodzinna. popis gry wyobraźni oraz niezwykłej erudycji. jest nie tylko mistrzowską realizacją gatunku i oszałamiającym zmysły obrazem siedemnastowiecznego świata. To również ponadczasowa opowieść o miłości i śmierci. wyborach. które okazują się największymi błędami. pytaniu o zło i próbie wiary. marzeniu o wolności. nieposkromionej ciekawości świata i najważniejszej z podróży – w głąb siebie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


ISBN

9788377796481: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/opowiesci-fiodor-dostojewski-193485u

Cena:


Wespazjan. Święty ogień Rzymu

Autor: Robert Fabbri

Ósmy tom cyklu o Wespazjanie.

Wespazjan otrzymał wymarzone namiestnikostwo Afryki – wraz z poleceniem Nerona. by udał się do odległego królestwa i oswobodził zniewolonych tam dwustu Rzymian. Na miejscu jednak zastaje napiętą sytuację – w każdej chwili może wybuchnąć bunt niewolników. Namiestnik wraz z uwolnionymi Rzymianami musi pokonać pustynię. walcząc z depczącą mu po piętach hordą rebeliantów. Zaczyna się rozpaczliwy wyścig o przetrwanie. W Rzymie tymczasem Neron dopuszcza się coraz gorszych ekscesów. Czy ktokolwiek zdoła powstrzymać cesarza? Jeśli zaś jedynym wyjściem będzie jego obalenie. kto pierwszy się ośmieli wsadzić głowę w paszczę lwa?

Zainteresowanie autora starożytnym Rzymem dobrze oddaje zarówno jakość literacka. jak też starannie zbadane historyczne tło fabuły. Bohaterowie wypadają niezwykle przekonująco. a śmiertelnie niebezpieczne realia rzymskiej polityki ukazane są z ogromną pieczołowitością. – Mike Ashworth. historicalnovelsociety.org

W cyklu o Wespazjanie ukazały się:

Trybun Rzymu

Kat Rzymu

Fałszywy bóg Rzymu

Utracony orzeł Rzymu

Władcy Rzymu

Zaginiony syn Rzymu

Rzymskie Furie

Święty ogień Rzymu

w przygotowaniu:

Cesarz Rzymu

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 37.9morderstwo w orientekspresie, blanka lipińska ten dzień pdf za darmo, joanna szewczyk, ciemne sekrety chomikuj, zawód: szpieg, słodkie życie online, opowieści z narni ostatnia bitwa, byłam kochanką arabskich szejków ebook, spustoszona winnica, rafał stobiecki, śniadanie u tiffaniego pdf, oświecenie charakterystyka epoki, tyrmand zły pdf, audibooki, anne b. ragde, joe hill dziwna pogoda, lśnienie pdf, kat falls, vade mecum norwid, pamięć społeczna, największy skarb piotra z karolci, insight. droga do mentalnej dojrzałości…