Szafa

Szafa

Autor: Olga Tokarczuk

Świat niepokojącej wyobraźni Olgi Tokarczuk. Trzy mistrzowskie opowiadania. uznawane za kwintesencję krótkiej formy w twórczości noblistki.

„Kiedy zamykają się drzwi szafy. milkną wszelkie fałszywe ideologie. pauzuje rzeczywistość. Kto zamyka się w szafie. ucieka od brutalnego życia wypranego z sensu i fantazji. Tokarczuk tropi światy nie z tego świata. ocala je w opowieściach. w których pozwala nam na chwilę zamieszkać”. „FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG”

„Książki Olgi Tokarczuk dowodzą. że tak zwaną rzeczywistość trzeba szturchnąć – pokazać z innej strony lub opatrzyć znakiem zapytania – żeby ujawniła nam się w całej swej złożoności”. „SVENSKA DAGBLADET”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 24.9


Zimny chirurg

Autor: Max Czornyj

Możesz wmawiać sobie. że świat jest dobry. a śmierć nie istnieje.

Prawdziwa historia najbardziej makabrycznego seryjnego mordercy. Psychopaty. który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie.

Edmund Kolanowski jest zwyczajnym człowiekiem z sąsiedztwa.

Ma żonę i dzieci. niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Poza jednym – z instynktem bestii. Ta cecha czyni go zwyrodniałym mordercą i kolekcjonerem trofeów.

Dewiantem analizowanym przez FBI.

Czy Kolanowski jest potworem. czy może ofiarą własnej przeszłości?

Dzięki tej książce wnikniesz w głąb umysłu seryjnego mordercy.

Tym razem prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji.

 

Wydawnictwo: Filia

Cena: 19.49


Dlaczego król elfów nie znosił baśni

Autor: Holly Black

Kiedy Cardan. Najwyższy Król z Elfhame był tylko wzgardzonym przez starsze rodzeństwo królewiątkiem i nocował w stajni. usłyszał historię chłopca. który miał serce z kamienia. Czy opowiedziano mu baśń o nim samym? Czy słowa trollowej wiedźmy. podobnie jak ponura przepowiednia nadwornego astrologa. stanowią zapowiedź jego niezwykłego losu i haniebnego końca?

Baśń ta jeszcze niejednokrotnie przewinęła się przez jego życie. aż w istocie miała zadecydować o jego życiu – lub śmierci.

W tej bogato ilustrowanej książce poznajemy nieznane. smakowite szczegóły z młodości Cardana i oglądamy go z zupełnie nowej strony. Wyjątkowy prezent od Holly Black dla tych. którym niestraszna elfowa magia!

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 3


1

:

:

Cena:


:

:

Cena:zbigniew t nowak, siły natury, biblia nowe przymierze, artur halasz, kerry greenwood, ark survival poradnik, amadeusz krause, kuszący duet tom 2, polina żerebcowa, ślepnąc od świateł żulczyk, krwawe żniwa, audiobook mp3 free, pamiętnik z powstania warszawskiego pdf, małgorzata kita, uczeń architekta, robert trivers, piłsudski dmowski…