Przysięga wierności

Przysięga wierności

Autor: Szmuel Josef Agnon

Historia młodego biologa Jakoba Rechnitza i jego wybranki Szoszany Ehrlich toczy się wśród żydowskich pionierówi w Jafie na początku XX wieku. ale mogłaby rozgrywać się wszędzie. bo wszędzie ludzie próbują odczytać ukryte poruszenia własnej duszy. I jeżeli dotąd Agnonowi w jego pisaniu towarzyszyły pokolenia rabinów i mędrców. w Przysiędze wierności dołączył do nich jeden mędrzec nowy: Sigmund Freud.

O AUTORZE

Szmuel Josef Agnon. urodzony w 1888 w Buczaczu. zmarły w 1970 roku w Jerozolimie. laureat literackiej Nagrody Nobla w 1966 roku. jeden z ojców założycieli literatury izraelskiej. mistrz Amosa Oza i Cruji Szalew.

W kilku powieściach oraz kilkuset nowelach i opowiadaniach opisywał świat żydowskiej Galicji i życie w Ziemi Izraela. Świadek. kronikarz

:

Cena:


ŻYCIE ZE ZŁOŚCIĄ

Autor: Potter-Efron Ron

Każdy z nas od czasu do czasu się złości. Złość – jak wszystkie emocje – jest potrzebna i naturalna. a nawet pożyteczna. Wskazuje. że coś jest dla nas ważne. trudne lub bolesne. pomaga zauważyć niezaspokojone potrzeby. a także informuje. że ktoś przekracza nasze granice bądź że coś nam zagraża lub nie służy. Mobilizuje siły do poradzenia sobie z niekorzystną sytuacją.

Złość ma jednak także destrukcyjne oblicze. Osoby szybko wpadające w złość są nadmiernie wrażliwe. łatwo je dotknąć. urazić czy doprowadzić do furii. Złoszczą się z powodów. których inni ludzie nawet nie zauważają. Wciąż rozpamiętują swoje problemy. rozmyślają o doznanej krzywdzie i przykrościach. jakie je spotkały. Przestają zauważać jakiekolwiek pozytywy – widzą wyłącznie trudności. Złość przejmuje kontrolę nad każdą sferą ich życia. Prowadzi do agresji. niszczy relacje z ludźmi. skłania do robienia rzeczy. których potem żałują. odbiera spokój i zdolność panowania nad sobą.

Jeśli czujesz się bezsilny wobec złości i nie potrafisz sobie z nią poradzić. ta książka jest dla ciebie.

To nie jest książka przyjemna. To nie jest książka. która poprawia samopoczucie. To jest książka. która poprawi twoje życie i pomoże ci postępować mądrzej.

Dzięki niej:

• dowiesz się. czy jesteś osobą uzależnioną od złości.

• uświadomisz sobie mechanizm wpadania w błędne koło złości.

• dostrzeżesz bolesne konsekwencje tego uczucia.

• dowiesz się. jak stawiać złości granice. by nie wymknęła się spod kontroli.

• poznasz konkretne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

• nauczysz się zdrowych reakcji. stosując 11 zasad kontrolowania złości.

• odzyskasz spokój i kontrolę nad swoim życiem.

• poprawisz relacje z ludźmi.

Możesz wieść normalne życie – wolne od wściekłości. brutalności. agresji i bezużytecznej złości. Wybór należy do ciebie!

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 39.9


Kościół kobiet

Autor: Zuzanna Radzik

– Puk puk. – Kto tam? – To my. więcej niż połowa Kościoła! Taki improwizowany dialog krzyczały kobiety w stronę hierarchów udających się na synod w 2018 roku. Ruch równouprawnienia w Kościele to nie tylko ostatnich pięćdziesiąt lat. to cała historia chrześcijaństwa. w której kobiety odgrywały ważną. acz często niezauważaną czy marginalizowaną rolę. Nigdy jednak. dla wielu kobiet. doświadczenie powszechności Kościoła i siły wzajemnego wsparcia nie było tak mocne i realne jak dziś. Zuzanna Radzik. teolożka. kreśli przed czytelnikiem obraz niezwykle dynamicznego i różnorodnego środowiska kobiet. dla których Kościół to dom. w którym chciałyby mieć głos. I będą o ten głos walczyć. To młode teolożki. siostry zakonne pracujące z wykluczonymi. żony i matki zaangażowane w we wspólnoty religijne. Odważne. silne. inspirujące. Obecne. drugie poszerzone wydanie książki zawiera nowe rozmowy z katolickimi feministkami z całego świata i analizę zmian w równouprawnieniu. jakie pojawiły się w Kościele w ciągu ostatnich pięciu lat.

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Cena: 42.9


ISBN

9788381297288: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/na-wojnie-nie-ma-niewinnych-aneta-jadowska-192641u

Cena:rodzenstwo bez rywalizacji, uniwersum metro, harlan coben krótka piłka, rosicka jaczyńska katarzyna, stulecie winnych książka pdf, kasacja (powieść), pierwszy raz książka, olga tokarczuk ksiazki, książki reportaże, uwikłani chandler, być świadkiem zmartwychwstałego w świecie, łowca posagów, aleksandra lemańska, jan stanisław jabłonowski, imperium achai, kolejne 365 dni blanka lipińska, jak wygrać wybory, prostota siła codziennych rytuałów, lem dzienniki gwiazdowe, ciałoterapia, julia marharyta blinkow…