Zasłuchany mózg

Zasłuchany mózg

Autor: Daniel J. Levitin

Otwierająca uszy i głowy analiza jednej z namiętności rządzących naturą człowieka!

Daniel J. Levitin. niegdyś muzyk rockowy. a dziś neurobiolog. analizuje związek między muzyką – jej wykonaniami. kompozycją. sposobami słuchania i tym. co sprawia. że się nam podoba – a mózgiem człowieka. Wykorzystując najnowsze badania i przykłady muzyczne. od Mozarta. Elli Fitzgerald i U2. po Schönberga i Metallicę. Levitin pokazuje. dlaczego odczuwamy więź emocjonalną z muzyką. której słuchaliśmy. będąc nastolatkami. i jak kompozytorzy wykorzystują to. w jaki sposób nasz mózg racjonalizuje świat. Dochodzi też do niezwykłych wniosków – to 10 000 godzin ćwiczeń – a nie tylko talent – decyduje o tym. że możemy zostać wirtuozami!

„Książka zabiera nas w

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 20.9


Piękna i niebezpieczna

Autor: Nicola Cornick

Major Nick Falconer jest człowiekiem z zasadami. Bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki i uważa. że prawa należy przestrzegać ponad wszystko. W pracy śledczej jest konsekwentny i nieustępliwy. Między innymi dlatego odnosi sukcesy i cieszy się zaufaniem przełożonych.

Nowe zadanie nie wydaje się trudniejsze od pozostałych. Zostaje wysłany do hrabstwa Yorkshire. aby rozbić żeński gang napadający na bogatych i dobrze urodzonych podróżnych. Sprawa szybko okazuje się bardziej skomplikowana. niż początkowo przypuszczał. Wszystko wskazuje na to. że gang jest zamieszany w niedawne morderstwo earla Rashleigh. kuzyna Falconera. a pierwsze ślady prowadzą do pięknej i tajemniczej Mari Osborne…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 11.99


Alergie pokarmowe

Autor: Mirosław Jarosz

Autorzy zamieszczają wykazy alergenów odpowiedzialnych za rozwój alergii: od mleka. jaj. ryb. ziół i przypraw po barwniki. emulgatory. przeciwutleniacze i substancje konserwujące oraz dołączają spisy produktów. w których te alergeny występują. Podają także przykładowe jadłospisy przeznaczone dla osób z najczęściej spotykanymi alergiami pokarmowymi. Ułożenie odpowiedniej diety wraz z ewentualną terapią farmakologiczną umożliwi zlikwidowanie źródła choroby.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 25.3


ISBN

9788365537447: Wydawnictwo

Format

17.9: https://woblink.com/ebook/rip-van-winkle-angielski-z-washingtonem-irvingiem-washington-irving-ilya-frank-151983u

Cena:zobacz co zrobiłam, musso 7 lat później, polityka pragmatyczna, parabellum: głebia osobliwości, lua programowanie, cudowna podróż lektura, tiger 3 podręcznik, piekielna miłość pdf chomikuj, perfekcyjna pani domu poradnik, cukierek ty łobuzie, dariusz użycki, poradnik przezwajania silników indukcyjnych, duchologia polska, władca pierścieni pdf…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin