O historii nie dla idiotów

O historii nie dla idiotów

Autor: Andrzej Nowak

Odważne pytania. śmiałe hipotezy. wnikliwe analizy

Wybitny historyk Andrzej Nowak pyta o Polskę

Czy wyczerpała się zdolność historii do budowania spójnej i ważnej narracji tożsamości wspólnoty?

Jaka ma być „narodowa pamięć” — „krytyczna” czy „monumentalna”?

Czy rządzą nami nieczułe. ponadnarodowe rynki. na które nie mają już wpływu decyzje podjęte w politycznych wspólnotach?

Historia nie dla idiotów składa się z dwóch części: wywiadów i esejów. W pierwszej autor rozmawia ze znakomitymi eseistami oraz historykami: Piotrem Wandyczem. Andrzejem Sulimą Kamińskim. Romanem Szporlukiem. Tomaszem Łubieńskim. Andrzejem Walickim. Henrykiem Samsonowiczem. Antonym Polonskym i Andrzejem Paczkowskim. W rozmowach przewijają się pojęcia patriotyzmu. pamięci. zdrady i polityki. Przenikliwe i wielowarstwowe odpowiedzi rozmówców gwarantują czytelnikowi pogłębioną refleksję nad wspólnotą polityczną i najważniejszymi wartościami w życiu społecznym. W drugiej części książki profesor szuka odpowiedzi na pytania o polską tożsamość oraz pozycję w świecie – od chrztu Polski po działalność IPN.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Wydawnictwo

Literatura: Format

154048

https://woblink.com/product-publication/download/154048/epub: 1

Cena:


1

:

:

Cena:


Kochałem Żydówkę

Autor: Jerzy Justyn

Powieść ukazująca życie emerytów na portalach społecznościowych.

Ekscytacja uczestnictwa w takich realiach doprowadza bohaterów często do miłości. zazdrości i cierpienia.

Mężczyzna w podeszłym wieku. będący niezłomnym wyznawcą zasad damsko-męskich. nagle łamie je wszystkie. Doznaje niespodziewanego przypływu uczucia miłości. ulegając młodszej o dziesięć lat. pięknej i niezwykłej kobiecie. Siedemdziesięciolatek jest pod ogromnym urokiem Natali. Wdowiec poddaje się uczuciu. o jakim nie marzył już po śmierci żony. Spędzane razem chwile powodują zachowania jak u nastolatków. Euforia nie trwa jednak długo. Kochankowie rozstaja się. kiedy mężczyzna podejrzewa nową partnerkę. że jest z nim tylko dla pieniędzy.

Samotność wolnego ponownie mężczyz

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788365537461: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/szczesliwy-ksiaze-i-inne-bajki-angielski-z-oscarem-wilde-em-oscar-wilde-ilya-frank-151988u

Cena:


Gej w wielkim mieście

Autor: Mikołaj Milcke

Młody gej z prowincji przybywa do stolicy. by rozpocząć studia dziennikarskie. Jest pełen obaw. ale i nadziei na spełnienie swoich najskrytszych marzeń. A marzy przede wszystkim o miłości. Wielkiej. romantycznej. prawdziwej. Bez żalu zostawia za sobą życie w małym miasteczku na wschodzie kraju i zaczyna szukać. Wchodzi w całkiem nowy. pełen pułapek świat. Naiwny. marzący o księciu z bajki nie słucha ani własnej intuicji. ani ostrzeżeń przyjaciółek. Chce kochać i być kochanym. Za wszelką cenę. Czy rachunek za miłość nie okaże się zbyt wysoki?

Ta powieść udowadnia. że każdy ma prawo kochać. niezależnie od tego. kogo kocha. Wyruszcie w przygodę ubraną w humor. przezabawne dialogi i po prostu żyjcie chwilą!

Agnieszka Nikczyńska. ksiazki-takie-jak

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 39.9pokochawszy, tysiąc nocy bez ciebie, przestrzeń wolności bezpieczeństwa i sprawiedliwości, jacek piekara płomień i krzyż tom 2, mysl polska pl, podroze astralne, krąg bernard minier, zatrzymaj hashimoto wzmocnij tarczyce!, dokąd odchodzą parasolki, powrót odysa, pociągi pod specjalnym nadzorem książka, rachunek kosztów pdf, ucho igielne, radosław żurawski vel grajewski…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin