Granice mojego języka

Granice mojego języka

Autor: Meijer Eva

Eva Meijer. holenderska pisarka. filozofka i artystka śpiewająca własne piosenki. przeżyła kilka poważnych epizodów depresji. Nauczyła się z nią żyć i bronić się przed nią – choć nie zawsze się to udaje. Ta książka to opowieść o depresji widzianej od środka. ale również o tym. jak jest ona postrzegana z zewnątrz. przez społeczeństwo. które oferuje chorym różne formy terapii i leki.

 

Terapie czasem działają. czasem nie. Jeśli nie. chory musi znaleźć siły. by przetrwać. Eva Meijer pisze. że jej pomagała sztuka. a niekiedy rzeczy bardzo drobne i proste: ruch. jazda na rowerze. spacer z psem. towarzystwo kota. widok drzew zimą. 

Wydawnictwo: Linia

Cena: 21


Rebelia i reakcja. Rewolucja 1905 roku i plebejskie doświadczenie polityczne

Autor: Wiktor Marzec

Rebelia i reakcja to studium plebejskiego doświadczenia politycznego w okresie rewolucji 1905–1907 roku w dawnym Królestwie Polskim. Praca podejmuje analizę uczestnictwa publicznego robotników i ideologicznych obrazów świata u progu „politycznej nowoczesności”. Wtedy to stare podstawy ładu społeczno-politycznego zaczęły kruszeć. nowe grupy ludności domagały się politycznego głosu i ukształtowały się języki polityczne nowoczesnych obozów ideowych. Nowe formy polityki spotkały się z silną. konserwatywną reakcją. która na długi czas ukształtowała polską sferę publiczną. Książka przedstawia praktyki publiczne robotników i związane z nimi doświadczenie polityczne. Proponuje analizę transformacji pola politycznego i zmiennych tożsamości poli

:

Cena:


Apetyt turysty. O doświadczaniu świata w podróży

Autor: Anna Wieczorkiewicz

Książka poddaje refleksji siły kulturotwórcze. dzięki którym turystyka przybiera zmienne społecznie i historycznie kształty. a mimo to wciąż pozostaje sobą. Opowiada o strategiach. do jakich jednostki oraz społeczności uciekają się. by nadać podróżniczym doświadczeniom znamię autentyczności. Ukazuje też tworzenie się tkanki wyobrażeń. oczekiwań i przekonań. decydujących zarówno o tym. w jaki sposób podróżujemy. jak i o sensach nadawanych temu o przedsięwzięciu. Zmierza do odpowiedzi na pytanie: na czym polega powiązanie zjawisk określanych mianem turystycznych z życiem społeczno-kulturowym.

Wydawnictwo: Universitas

Cena: 10


ISBN

9788377795941: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/zorza-rosloniec-anna-181395u

Cena:


A Desert Bride. A Story of Adventure in India and Persia

Autor: Hume Nisbet

Ronald Makivor and Jack Bangles decided to find the „peacock throne” of Shah Jehan. who. as they say. Nadir Shah took away from Delhi. Their adventures begin with fleeing wide legs from the rebellious sepoys. Over time. they enter the service of the Afghan prince – a model of knightly honor – who must have been very unlike his compatriots. unless they are greatly offended by the general message. In his company. they go through amazing experience and see that they are fighting enough to satisfy the most warlike taste.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Przypadki Robinsona Kruzoe z angielskim. Zestaw 3 ebooków

Autor: Daniel Defoe

Zestaw zawiera 3 ebooki:

– „Przypadki Robinsona Kruzoe” Daniel Defoe (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– „Z przygód Sherlocka Holmesa. Tłumacz grecki” Arthur Conan Doyle (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– podręcznik z ćwiczeniami: „Nauka języka angielskiego z książką dwujęzyczną Marta Owczarek.

3-pak jest idealnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających spędzać czas z książką. Może stać się także nietuzinkowym sposobem nauki języka obcego.

Pakiet ebooków jest pełnym kursem językowym łączącym przyjemność czytania z praktyczną nauką języka angielskiego. Zestaw fascynujących książek prezentujemy w dwóch wersjach językowych; polskiej oraz angielskiej.

:

Cena:


Przewiew.12 historii otwartych

Autor: Praca Zbiorowa

Tej wszędzie pełno. tamten ostrożny i nieśmiały. Ten wariat. ale swoje robi. A ta w ruchu i wirze. jak jej włosy. W 12 reportażach i w fotografiach Anny Bedyńskiej spotykamy bardzo różnych ludzi. Czytając książkę. widzimy. że każdy z liderów pisze niepowtarzalną. wyjątkową historię. Ma własny wzór. nie do podrobienia. Ale kiedy już tę różnorodność i niezwykłość wyraźnie zobaczymy. zaczynają wyłaniać się wspólne ślady. wątki. motywy. „Trzeba szerzej otworzyć okna. będzie większy przewiew” – mówi jedna z bohaterek. a wraz z nią podobnie myślą pozostali. Szukają szczelin. wypatrują nowych możliwości. żeby wpuścić do swoich miejsc więcej powietrza. nową energię. Wiedzą. że „nie będzie innego miasta”. innej społeczności. innych mieszkańców. innej Polski

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9


Oto Człowiek

Autor: Adam Szustak

Kim jest człowiek?

 

Najczęściej szukamy wielkich olśnień. odkrywczych znaczeń tekstów Ewangelii. jakichś wywracających życie przemian. a tu celem jest to. by po prostu iść. Podążać drogą. którą szedł Jezus. i mijać zakątki. ulice. patrzeć na ludzi. Podążać krok w krok za Nim. obok Niego. z Nim. Tak zwyczajnie. Bo w tej drodze może być ukryta łaska dla nas. A w życiu chodzi właśnie o to. „by łaska siadła”.

Adam Szustak OP

Ta książka to podróż po ostatniej drodze. którą w Jerozolimie odbył Jezus Chrystus. Podróż niezwykła. bo zupełnie nietypowa. Ojciec Adam Szustak wraz z ekipą portalu Stacja7 nie zatrzymywał się w oczywistych miejscach. w których stacje drogi krzyżowej. jaką znamy z kościołów. przeżywają tłumy pielgrzymów. Ich celem było odkrycie z

12.9: https://woblink.com/ebook_czasopisma/miesiecznik-znak-nr-778-autor-zbiorowy-182394

Cena:archetypy i nieświadomość zbiorowa, poradnik fotograficzny pdf, wiekuisty człowiek, gospodarka wojenna, fitoterapia książka, scooby doo gra planszowa, litacja, serce diabła pdf, yalom książki, tropico 2 zatoka piratów, most do terabithii streszczenie, psychologia a wyzwania dzisiejszej pracy pdf, chyłka inwigilacja, agnieszka lorek, miłość hiszpanska, lektura karolcia pdf, co mi dolega…