https://woblink.com/product-publication/download/182221/epub

https://woblink.com/product-publication/download/182221/epub

1:

:

Cena:


Putin. Źródła imperialnej agresji

Autor: Andrzej Nowak

Składają się na ten zbiór teksty. jakie publikowałem między 2003 a 2014 rokiem. Najobszerniejszą część. skomponowaną z trzech bloków: „Geopolityka”. „Inteligencja” i „Historia”. tworzą artykuły naukowe. w jakich starałem się – długo jeszcze przed Majdanem. przed Smoleńskiem. przed Gruzją – analizować głębokie źródła odnawiającego się imperializmu w Rosji. Wszystko. prawie wszystko. było już wtedy widać jak na dłoni. Sukces Putina nie wziął się znikąd. Jego fenomen można próbować rozumieć. nie tylko na płaszczyźnie osobistych emocji. ambicji i urazów Putina. ale przede wszystkim jako część większej. historycznej całości. element dynamiki regionalnej i globalnej – potężniejszej od samego prezydenta Rosji. W tym przede wszystkim przydatna ma być ta część. poniekąd także będąca dowodem. że znajomość historii pozwala na lepsze zrozumienie teraźniejszości. I że owa „teraźniejszość” imperialnej agresji Putina nie zaczęła się dopiero na Krymie w roku 2014. Teksty zebrane w pozostałych dwóch blokach to publicystyczne komentarze z ostatnich trzech lat. a także wybór rozmów. drukowanych w pismach takich. jak „Tygodnik Powszechny”. „Gazeta Polska” czy „Rzeczpospolita”. Starałem się z rozmaitych perspektyw nie tylko analizować. ale i oceniać zjawisko appeasementu. krótkowzrocznego „zaspokajania” agresora – zjawisko. którego najbardziej przygnębiającą dla mnie ilustracją stała się polityka polska od końca roku 2007.

Andrzej Nowak

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 34


Kalina w malinach. Tom 3. Nic dwa razy się nie zdarzy

Autor: Joanna Szarańska

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny… ups! To już chyba było? Nie szkodzi!

Kalina przygotowuje się do ślubu z Markiem i robi wszystko. aby tym razem odgonić weselnego pecha. Wszystko przebiega idealnie do momentu. kiedy pan młody nie stawia się przed ołtarzem! Dziewczyna wyrusza na poszukiwanie zaginionego narzeczonego i… trafia do domu pewnego gangstera. Na miejscu przekonuje się. że niedoszły mąż nie dość. że o ślubie wcale nie myśli. to jeszcze w ogóle jej nie poznaje!

Jak daleko posunie się zakochana kobieta. aby odzyskać mężczyznę swojego życia i… doprowadzić go przed ołtarz?

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 27.9


ISBN

9788381196314: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/niemiecki-od-poziomu-a0-natalia-grosz-175815u

Cena: 24.9100 lat samotnosci, wyspy plugawe audiobook, krwawy kwiat, słownik pojęć psychologicznych, słowotwórstwo pdf, luca vitiello pdf, religa książka, natalia lemann, kim lawrence, milewski kwiatkowski podstawy ekonomii pdf, listy nie miłosne, stulecie winnych tom 2, nad brzegiem rzeki piedry, tomek na czarnym lądzie pdf, tess gerritsen audiobook, arnold schwarzenegger pamięć absolutna, cyfrowa twierdza, księgarnie ebook, wielka księga prawdziwych tropicieli, demaskator, artykuły naukowe online za darmo…