Za moje krzywdy

Za moje krzywdy

Autor: Ewa Lenarczyk

Na polskim Wybrzeżu dochodzi do serii wstrząsających morderstw. Ofiarami padają przeciętni. niewyróżniający się z tłumu obywatele. Prowadzone śledztwo wykaże jednak. że każdy z zamordowanych był seksualnym dewiantem. Wyjawienie obrzydliwych. ekstremalnych upodobań denatów. będziesz szokiem dla ich rodzin. W tej sytuacji przed trudnym zadaniem znajdą się również śledczy z gdyńskiej dochodzeniówki. Czyżby ktoś wyrównywał rachunki?

Mocny kryminał z elementem romansu. Opisana historia prowadzi szlakiem najciemniejszych stron ludzkiego umysłu. Motyw przewodni to chęć zemsty za krzywdy doznane w przeszłości.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 26.9


Wianek z lauru

Autor: Agnieszka Olszanowska

Mała wieś. wielkie dramaty. emocje. intrygi. miłość i zdrada…

Druga część czterotomowej opowieści o mieszkańcach Gradowa. ich radościach i smutkach. niespełnionych marzeniach i zawiedzionych nadziejach. rodzących się lub gasnących uczuciach. o na pozór spokojnym. zwyczajnym życiu. które w rzeczywistości wcale nie jest takie. jakie się wydaje.

Gradów ogarnęła przedwyborcza gorączka. Chętnych do rządzenia wsią nie brakuje. każdy. kto marzy o zdobyciu władzy. walczy. nie przebierając w środkach. Bodzio. od wielu lat piastujący stanowisko wójta. ma tym razem dwóch przeciwników: rzeźnika Marcina i organistę Michała. Bogaty i energiczny Marcin jest wspierany przez sprawnie działający. silny komitet wyborczy. natomiast kandydatura Michała budzi powszechny śmiech i drwiny mieszkańców wsi. Jednak pani Blanż. wiekowa kościelna. zrobi wszystko. aby jej wnuczek został nowym włodarzem Gradowa. Intryga goni intrygę. a miłość jest najlepszą zachętą do walki o wieniec z lauru.

Agnieszka Olszanowska – bibliotekarka z wykształcenia i powołania. absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek dla dzieci. młodzieży i dorosłych. a także scenariuszy oraz felietonów publikowanych na łamach czasopism ‚Gospodyni’ i ‚Biblioteka w szkole’. Jej pasją jest domowa inkubacja ptaków i kwiaciarstwo. Mama trójki nastolatków. Autorka cyklu ‚Tajemnica dziesiątej wsi’. ‚Listy z dziesiątej wsi’ i ‚Miłość na dziesiątej wsi’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Sztuka wojenna w XVI wieku. Tom I

Autor: Oman Charles

W pracy omówiono m.in. geografię militarną wojen włoskich oraz strategię i taktykę stosowaną w czasie ich trwania. Sporo miejsca poświecono też armiom: francuskiej. hiszpańskiej. niemieckiej i państw włoskich. Druga część publikacji prezentuje wielkie bitwy wojen włoskich i ich taktyczne znaczenie. Opisano tu starcia pod Fornovo. Garigliano. Rawenną. Nowarą. Marignano. Bicoccą i Pawią. Część trzecia dotyczy późniejszego okresu wielkich wojen (1527-1599).

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Cena: 39.99


:

:

Cena:


Wydawnictwo

Literatura: Format

177671

https://woblink.com/product-publication/download/177671/epub: 1

Cena:


ISBN

9788324225897: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/pisma-wybrane-wiek-xix-lojek-jerzy-176673u

Cena:


ISBN

9788377795774: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/matka-jagiellonow-pajak-puda-dorota-177438u

Cena:


Studia galicyjskie

Autor: Woldan Alois

Studia galicyjskie poświęcone są wielonarodowym zjawiskom dawnej Galicji. miastom i ludziom opisanym albo piszącym w różnych językach tego kraju (po polsku. po ukraińsku. po niemiecku). Metoda komparatystyczna. rzadko na razie stosowana w badaniach galicyjskich. pozwala postrzegać pojedyncze teksty jako elementy jednej całości. jednej wielkiej literatury galicyjskiej. Tematami tych szkiców są miasta Lwów i Kraków. etniczna grupa Hucułów oraz poszczególni autorzy galicyjscy z XIX i XX wieku (Franz Kratter. Iwan Franko. Hermann Blumenthal. Jerzy Harasymowicz. Andrzej Kuśniewicz. Jurij Andruchowycz i inni) w kontekście galicyjskim.

Posłowie do książki napisał prof. Jacek Purchla.

Alois Woldan – studiował teologię. slawistykę i komparatystykę na uniwersytetach w Innsbrucku i Woroneżu (Rosja).

:

Cena:dran z manhattanu pdf, janina porazińska szewczyk dratewka, dla dorosłych bajki, tadeusz burczyński, lee child czas przeszły chomikuj, noah po prostu jest, test wisc-r, mark twain pamiętniki adama i ewy, o psie, który jeździł koleją pdf, wujaszek wania pdf, bestia w jego oczach, spowiedź ewy braun, oszukana stachula, bumerang chwyty, akapit-press, drań michalak pdf, joanna olejnik, założenia metodologiczne, ryūnosuke akutagawa, scarrow, wojciech drewniak historyk, inteligentny inwestor…