Uprawnienia rodziców w pracy.Poradnik pracodawcy.Wydanie sierpień 2020

Uprawnienia rodziców w pracy.Poradnik pracodawcy.Wydanie sierpień 2020

Autor: Praca zbiorowa

Książka w prosty i przejrzysty sposób przedstawia uprawnienia. z jakich mogą korzystać zarówno rodzice. jak i inni członkowie najbliższej rodziny w czasie sprawowania opieki nad dzieckiem. Kompleksowo omawia zasady korzystania z urlopów związanych z rodzicielstwem lub adopcją. a także zasady ich rozliczania oraz ustalania wysokości zasiłku macierzyńskiego za okres tych urlopów. Opisuje. w jakich okolicznościach rodzice dziecka bądź inni członkowie rodziny mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego. Ponadto wyjaśnia. kiedy i jaka umowa ulega przedłużeniu do dnia porodu oraz w jakim czasie rodzice podlegają ochronie przed rozwiązaniem umowy o pracę. Omawia także inne uprawnienia związane z rodzicielstwem (np. zwolnienie od pracy na

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9


Upadek. Historia prałata Henryka Jankowskiego

Autor: Krzysztof Brożek

Duchowny. prałat. kanonik. Biznesmen. celebryta i bon vivant.

W grudniu 2018 roku runął pomnik prałata Henryka Jankowskiego. jednego z bardziej rozpoznawalnych kapelanów „Solidarności”. Zmarły w 2010 roku ksiądz był postacią więcej niż kontrowersyjną. Ci. którzy ściągnęli go z piedestału. widzieli w nim ucieleśnienie głównych grzechów trawiących polski Kościół: pychy. chciwości. nieczystości. łakomstwa. zazdrości i gniewu. Ci. którzy niedługo potem modlili się „o zwycięstwo prawdy” w jego intencji. patrzyli na niego jak na bohatera i dobroczyńcę.

By odkryć prawdę. Monika Góra i Krzysztof Brożek sięgają do źródeł. docierają do świadków. współpracowników i rywali. Cofają się do jego przedwojennego dzieciństwa. lat szkolnych i tych spędzonych w seminarium. Sprawdzają. jak chłopiec nieradzący sobie z nauką stopniowo wyprzedzał lepszych od siebie. Jak otaczał się ludźmi. którzy mogli popchnąć go wyżej. Jak związał się ze służbami polskimi i niemieckimi. a potem przyłączył do „Solidarności”. Jak w wolnej Polsce budował swoje imperium. powoli podupadając na zdrowiu.

W dziennikarskim śledztwie autorzy mierzą się również z najpoważniejszymi oskarżeniami wobec Jankowskiego – tymi. które dotyczą wykorzystywania dzieci i ministrantów z parafii św. Brygidy. Ilu młodych ludzi okaleczył prałat? Czy wszystkie oskarżenia są prawdziwe?

Upadek po raz kolejny dowodzi. że rzeczywistość nie jest czarno-biała. co nie czyni jej w żaden sposób mniej bolesną.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


https://woblink.com/product-publication/download/198207/epub

1:

:

Cena:


Smak dymu

Autor: Anna Trojanowska

O miłości w cieniu Wielkiej Wojny

Smak dymu to kontynuacja losów bohaterki świetnie przyjętego przez czytelników Piołunu na zapomnienie

Warszawa. rok 1914. Lea jest pewną siebie. energiczną kobietą. matką trójki dzieci. Pracuje w aptece i próbuje wprowadzić do niej zioła z własnego zbioru. Wydawałoby się. że niczego jej nie brakuje. a jednak nie czuje się szczęśliwa. Po dziesięciu latach małżeństwa z Wincentem z gorącego uczucia. które ich połączyło. niewiele zostało.

Gdy niespodziewanie nadarza się okazja. Lea wybiera się w podróż na daleką Syberię. Kiedy powraca do Warszawy. świat jest już inny. wybucha I wojna światowa. a Wincent pozostaje daleki. zajęty sprawami fabryki. Lea będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie. co jest dla niej najważniejsze. i jak odzyskać to. co wydawało się już stracone.

Anna Trojanowska – autorka powieści Piołun na zapomnienie (2018) oraz kryminału retro Człowiek z brzytwą (2018).

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36jezu ty się tym zajmij pdf, the last of us solucja, nieidealnie dopasowani, dżuma ebook, kawaly o chucku, sekrety drzew, koty książka, ostatnie królestwo bernard cornwell, szalenie bogaci azjaci, bożena gałczyńska-szurek, mods medycyna, blanka lipińska 365 dni ebook, szatan z siódmej klasy pdf, asymetria książka, milion nowych chwil pdf, szamałek, alfabet pdf, budowa morfologiczna…