Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych

Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych

Autor: Praca Zbiorowa

Czy wiedzą Państwo. że te konflikty toczą się od wieków? Prezentujemy pierwszą w Polsce książkę popularnonaukową. szeroko opisującą i wyjaśniającą tę problematykę. 

Na podstawowe pytania odpowiada Michał Świgoń z redakcji Histmag.org.

Skąd pomysł na wydanie tej publikacji?

To było pewnego sierpniowego wieczoru 2008. gdy rosyjskie wojska przekroczyły granicę Gruzji i ruszyły w stronę Gori. Maciej Frankowski z zaprzyjaźnionego z „Histmagiem” wydawnictwa ERICA był świadkiem nietypowej sceny. Goszcząc w redakcji jednej z największych ogólnopolskich stacji telewizyjnych usłyszał. jak jeden z dziennikarzy dostał burę za kiepskie przygotowanie materiału. Przełożony polecił m

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


ISBN

9788375155907: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/trafikant-robert-seethaler-145125u

Cena:


Więzy krwi

Autor: Jean Hatzfeld

Francuski reporter Jean Hatzfeld. autor trylogii o rwandysjkim ludobójstwie. kilkanaście lat po bratobójczej wojnie wraca do Rwandy. by oddać głos drugiemu pokoleniu traumy – dzieciom ocalałych Tutsi i uwięzionych Hutu.

„Więzy krwi” to poruszające świadectwa tych. którzy choć odziedziczyli bolesne wspomnienia. starają się pogodzić z losem. W miejscu. „gdzie mądrość ucierpiała z powodu braku starszych pokoleń”. a podświadoma chęć zemsty miesza się z dziecięcą naiwnością. Hatzfeld ukazuje. że wspólne przepracowanie przeszłości pomaga z nadzieją spoglądać w przyszłość tym. którzy nie mieli wpływu na traumatyczną historię.

„Piąta książka Jeana Hatzfelda na temat ludobójstwa dokonanego w 1994 roku w Rwandzie. jego skutków. jego obecności w pamięci ocalałych. zabójców. dziś także w pamięci drugiego pokolenia. „Więzy krwi” to kontynuacja. a zarazem nowy etap w twórczości pisarza.” Macha Séry. „Le Monde des Livres”

„Pytanie o prawdę obsesyjnie powraca w rodzinnych rozmowach. Czy rodzice chcą naprawdę wszystko opowiedzieć. a dzieci naprawdę chcą wszystkiego wysłuchać?” Marie-Laure Delorme. „Le Journal du Dimanche”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45


ISBN

9788381795456: Wydawnictwo

Format

49.98: https://woblink.com/ebook/budzac-lwy-gundar-goshen-ayelet-175443u

Cena:


Stara baśń

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Powieść z IX wieku – powieść historyczna autorstwa Józefa Ignacego Kraszewskiego z 1876 roku. stanowiąca pierwszą część cyklu powieściowego Dzieje Polski. Tagi: klasyka. dla młodzieży. lektura

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5sprawdzian ewolucja życia puls życia 3, metodę płatności, bez tadeusz różewicz, krzysztof horubski, jak zrozumieć mężczyznę, kasia galezowska, brom komiks, ulisses joyce pdf, dieta biblijna, książki na czytnik, lektura asiunia, kierkegaard albo albo, martyna wojciechowska dzieciaki świata, tess gerritsen skalpel pdf, wzory wypracowań, hold you close pdf pl, uleczyć nieuleczalne pdf…