Wielcy zapomniani Dwudziestolecia. Część 2

Wielcy zapomniani Dwudziestolecia. Część 2

Autor: Paweł Rzewuski

Zaledwie kilka miesięcy temu przedstawialiśmy pierwszy tom z serii „Wielcy zapomniani dwudziestolecia”. a już możemy z dumą zaprosić do lektury kolejnej części. Paweł Rzewuski znów jest w dobrej formie. przedstawiając czytelnikom spojrzenie na lata 1918-1939 nieco inne od tego najczęściej spotykanego.

 W książce przedstawiono sylwetki następujących postaci:

 • Bruno Jasieński – futurysta-stalinista
 • Stefan Wiechecki (Wiech) – Homer warszawskich ulic
 • Wacław Kuchar – sportowiec uniwersalny
 • Janusz Kusociński – fenomen światowych bieżni
 • Mojżesz Presburger – niszczyciel kwantyfikatorów
 • Stanisław Leśniewski – logik radykalny
 • Józef Maria Bocheński – mnich. logik. żołnierz

  33.9: https://woblink.com/ebook/moja-walka-ksiega-1-karl-ove-knausgard-iwona-zimnicka-9515u

  Cena:


  ISBN

  9788381359078: Wydawnictwo

  Format

  23.99: https://woblink.com/ebook/w-blogiej-nieswiadomosci-anna-dobrzanska-jp-delaney-204757u

  Cena:


  Obiecaj. że wrócisz

  Autor: Beata Majewska

  Bruno nie ma łatwego dzieciństwa. Kiedy jego ojciec ginie – głupią i przypadkową śmiercią. chłopak musi szybko wydorośleć. Gangsterzy są nieuchwytni. a policja zbyt szybko umarza śledztwo. Syn ofiary poprzysięga zemstę. pragnie odwetu nie tylko na gangsterach – sprawcach rodzinnej tragedii. lecz także na służbach. Bruno pracuje dla wielu bossów. powoli zapisuje na swoim koncie kolejne głowy. swojej zemście podporządkuje całe życie. Nie ma w nim miejsca na rodzinę. dobrą pracę. a na pewno nie na miłość. Ta pojawia się znienacka. kiedy los stawia na drodze Brunona młodą Rosjankę. Wiera niczego się nie boi. bo też niczego nie ma do stracenia. Chociaż dopiero startuje w dorosłe życie. ona również zdążyła poznać jego gorzki smak. Nie zdaje sobie sprawy. że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństw

  Wydawnictwo: Insignis

  Cena: 21.99


  Zagubione niebo

  Autor: Katarzyna Grochola

  Niebo zagubione. Niebo odnalezione. Dla wszystkich.

  A głównie dla tych. którym wydaje się. że świat się kończy. podczas gdy on się dopiero zaczyna.

  Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione. które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość – w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas. w piękną opowieść.

  Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania. zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Długie i krótkie związki. miłość do utraty tchu. cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania. umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość. pamiętać. że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego.

  Katarzyna Grocholanajlepsza i najpopularniejsza współczesna pisarka. która zmieniła oblicze literatury obyczajowej w Polsce. Otworzyła niejedne drzwi. uchyliła okna. pokazała drogę. jak żyć. jak pisać. jak kochać… Nieustannie inspiruje i zaskakuje. Od ponad dwóch dekad rozkochuje w sobie kolejne rzesze czytelników. Jej książki sprzedały się w nakładzie kilku milionów egzemplarzy. a każda z nich zajmuje najwyższe miejsca na listach bestsellerów. Laureatka nagród AS EMPIK-u oraz Bestseller Empiku w kategorii literatura polska.

  Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

  Cena: 30.99


  Kilka dni z życia Alice

  Autor: Liane Moriarty

  A gdyby ktoś wymazał z twojej pamięci dziesięć najważniejszych lat życia?

  Alice Love. radosna i żywiołowa dwudziestodziewięciolatka. ma wszystko. o czym zawsze marzyła – własny dom. kochającego męża Nicka i dziecko w drodze. Wszystko zmienia się. gdy odzyskuje przytomność po wypadku na siłowni. Dowiaduje się. że ma 39 lat. jest matką trójki dzieci i właśnie rozwodzi się z Nickiem. Jest zdezorientowana i przerażona – nie potrafi sobie przypomnieć ostatnich dziesięciu lat swojego życia. Co więcej. Alice nie lubi nowej siebie – płytkiej materialistki.

  Czy zdoła odzyskać utracone wspomnienia i uratować małżeństwo? Czy odkryje kim jest tajemnicza Gina. o której wszyscy boją się wspomnieć?

  Historia. która zmusza do myślenia. w inteligentny sposób. bez cienia sentymentalizmu. z dystansem i humorem opisując przemiany. na jakie z biegiem czasu narażona jest rodzina.
  „Courier Mail”

  Liane Moriarty – australijska pisarka. autorka trzech powieści które trafiły na listy bestsellerów i zostały przełożone na siedem języków. Pod pseudonimem Moriarty wydała też cykl książek młodzieżowych. Mieszka w Sydney wraz z mężem i synem.

  Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

  Cena: 31.9


  13 minut

  Autor: Sarah Pinborough

  Byłam martwa przez 13 minut… teraz chcę wiedzieć. dlaczego.

  Nie pamiętam. jak trafiłam do lodowatej rzeki. ale wiem jedno: to nie był wypadek.

  Podobno przyjaciół trzeba mieć blisko siebie. a wrogów jeszcze bliżej. ale czasem trudno ich rozróżnić. Moje przyjaciółki mnie kochają. Wiem to.

  Co nie znaczy. że nie chciały mnie zabić.

  ’13 minut’ to wciągający kryminał o ludzkich tajemnicach. lękach. manipulacji i potędze prawdy.

  Podważa to wszystko. co myślimy o swoich relacjach z innymi i budzi wątpliwości. czy naprawdę znamy naszych bliskich…

  ‚Wredne dziewczyny’ ery Instagrama.

  ‚The Times’

  Tytuł najbardziej emocjonującej fabuły roku z pewnością należy do ’13 minut’ Sarah Pinborough.

  ‚The Express’

  Ta książka to stworzone na miarę czasów Instagrama połączenie ‚Wrednych dziewczyn’ i ‚Tajemnej historii Donny Tartt’.

  ‚The Times’

  Mroczny thriller psychologiczny. zgłębiający świat. w którym popularność i atrakcyjność to kwestia życia i śmierci.

  ‚Book Trust’

  Pozycja obowiązkowa dla fanów Megan Abbott oraz seriali w rodzaju ‚Broadchurch’. Obsypana pochwałami. uzależniająca. wciągająca. Wyśmienita. Nie mogę się doczekać następnej powieści Pinborough.

  ‚Civilian Reader’

  ’13 minut’ to kolejny dowód na wybitny talent Pinborough do tworzenia fascynujących historii.

  ‚Sci-Fi Bulletin’

  Typowe dla autorki upiorne zakończenie. a całość. powiedzmy to wprost. świetna jak cholera. Jedna z moich ulubionych książek tego roku.

  ‚Liz Loves Books’

  Jeśli szukacie wspaniałego. wciągającego thrillera. osadzonego w lubującym się w dramatach i groźbach środowisku nastolatek. to właśnie go znaleźliście.

  ‚Words and Wormholes’

  To wyjątkowy. pobudzający do myślenia współczesny thriller autorstwa uznanej i nagradzanej pisarki.

  ‚Rising Shadow’

  ’13 minut’ to misternie skonstruowany thriller. od którego nie sposób się oderwać i który sprawi. że zobaczycie wasze znajome nastolatki w zupełnie innym świetle.

  ‚Books by Proxy’

  ’13 minut’ to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników mrocznych thrillerów dla młodzieży.

  ‚Jess Loves Books’

  Sarah Pinborough – angielska pisarka. autorka bestsellerowych horrorów i thrillerów. m.in. książek z serii „Torchwood”. scenarzystka. Pod pseudonimem Sarah Silverwood pisze powieści dla młodzieży.

  Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

  Cena: 31.9


  Droga do niewolności

  Autor: Timothy Snyder

  Wierzyliśmy. że koniec zimnej wojny przyniesie ostateczne zwycięstwo demokracji i zapewni wolność przyszłym pokoleniom. Byliśmy naiwni. Autorytaryzm powrócił do Rosji i Putinowska oligarchia bogaczy znalazła sojuszników na całym świecie.

  Nacjonaliści. separatyści. radykałowie i kasta najbogatszych z pomocą cyberarmii dyktatora z Kremla oraz chciwych zachodnich technokratów potrafią skutecznie zagospodarować niezadowolenie – wydawałoby się – dojrzałych i odpornych na populizm zachodnich społeczeństw. Pierwsze rosyjskie cele zostały osiągnięte: brexit osłabi Unię Europejską. a Donald Trump odwróci wzrok w najważniejszym momencie. Rodzi się pytanie. jaki będzie następny krok.

  Timothy Snyder wskazywał te zagrożenia w swojej niezrównanej książce O tyran

  18.14: https://woblink.com/ebook/podejrzany-paulina-swist-126771u

  Cena:


  Wydawnictwo

  Czwarta Strona: Format

  180096

  https://woblink.com/product-publication/download/180096/epub: 1

  Cena:


  1

  :

  :

  Cena:  katy evans magnat, tadeusz zembrzuski, dramat żeromskiego, michał pasterski insight, ordynat michorowski, polityka społeczna książka pdf, kasa memy, aubena grabowska, lektury z opracowaniem, pogoda dla puchaczy, laurelin paige pdf, lovecraft pdf, ginger włoskie pożądanie pdf, sieć ostatni bastion ss…